PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030846}
5,6 910
ocen
5,6 10 1 910
5,1 10
ocen krytyków
Disco Boy
powrót do forum filmu Disco Boy

Jak można wymieniając twórców pominąć tak istotną informację jak autor muzyki ?!! Kiedy są aż 3 nazwiska odpowiedzialnych za dźwięk...
A twórcą jest to nie byle kto, tylko Vitalic - pochodzący z Francji jeden z ważniejszych europejskich producentów muzyki elektronicznej.
Choć filmu jeszcze nie widziałam, to znając chociażby tylko Legendę Kaspara Hausera (2013) mogę się spodziewać, że stworzony przez niego soundtrack nie pozostaje bez znaczenia wobec innych elementów tego obrazu i dla wielu widzów właśnie Vitalic będzie jednym z ważniejszych powodów do zobaczenia tej produkcji.

Ilwa

Świetna muzyka, to fakt. Jeszcze w Pentameron chyba "użyczył" swego utwóru Eternity, bo resztę muzyki, znakomitej swoją drogą, skomponował Desplat.

Ilwa

Akurat w przypadku tego filmu lepiej puścić sobie soundtrack DiscoBoya ze spotifaja, bo w filmie tłustych basów i imprezowych scen w stylu Climaxa nie uświadczysz, sama tytułowa piosenka w pełnej krasie jest dopiero przy napisach końcowych

ocenił(a) film na 10
marckoza

Nie zgodzę się z przedmówcą. Jeśli film traktować jako przydługi teledysk to jest on świetny. Vitalic przyzwyczaił nas do tego, że starannie dobiera obrazy do swoich utworów. Podobnie jest tutaj. Fakt, film ma straszne luki scenariuszowe. Historia banalna i przewidywalna. Mimo to jeśli odpiąć głowę i oglądać Disco Boya sercem i uszami to potrafi niesamowicie wciągnąć (jak na teledysk). Wyszedłem z kina, śmiejąc się i płacząc jednocześnie, chodem dalekim od fizjologicznego. Nadmiar emocji musiałem wytańczyć już w domu przy piosence zamykajacej dzieło jak i przy Vladimir92 (wewnętrzny dresiarz mocno dopieszczony!) Jest to pierwsze szeroko rozumiane dzieło sztuki które wprawiło mnie w tak silny, dziwny i przyjemny stan

dziobi3

Szczerze zazdroszczę takiego odbioru, osobiście nie pamiętam żeby jakikolowiek film wzbudził u mnie takie "taneczno-energeryczne" emocje, miałem ciary przy basach Death in Vegas Consequences of Love w Mision Impossible, podrygiwałem przy hiszpanskich rytmach koncowej piosenki Kota w butach, ale żeby aż tak to nie :), może trochę podobnie miałem przy Rize La Chapella. Co do Vitalica polecam teledysk Stamina (choć prawdopodobnie go znasz), pod względem napięcia i fabuły jest lepszy od półtorej godziny Disco boya.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones