PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 865
ocen
7,1 10 1 205865
6,8 36
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

O brzydocie fizycznej - prymitywne, przaśne, kanciaste mordy, flakowate, odpychające ciała. O brzydocie moralnej i duchowej - jedyne co ich interesuje to:
1. seks - najchętniej z prostytutkami ale za darmo. Seks w brudnych burdelach, w brudnych furgonetkach, tak ohydny, głośny i wulgarny jak to tylko mozliwe. Szambo.
2. forsa - najlepiej uzyskana z łapówek. Szambo.
3. alkohol - pity zawsze, wszędzie i w każdej ilości. Szambo.

I to szambo wylewa sie z tych brzydkich mord przez cały czas, żaden z facetów w tym filmie nie potrafi wymówić najkrotszego zdania baz najohydniejszych ozdobników.

No i szambo na widowni - przez cały czas trwania filmu nieustający szczęśliwy rechot większej części męskiej publiczności. Szambo. Szczerze żaluję, że nie jestem lesbijką.

ocenił(a) film na 7
Kasss1986

nie mam zadnego punktu widzenia. po prostu nie interesuja mnie opinie innych na ten temat. to forum filmowe.
nie interesuje mnie czy kogos pociagam bo nie jestem rzecza ani wibratorem
skoro dla przyjemnosci to czemu nie byle kogo byle jak i byle gdzie? co za roznica? zreszta znow-co to oznacza?
na dyskotece to juz nie jest byle jak? a na 1 randce? hipokryzja dzisiejszych kobietek. po prostu-rob co chcesz, i daj zarobic innym...moze maja trudna sytuacje? jakim prawem je oceniasz wyzywajac od dz.wek i skoro traktujesz sex jak zwierzeta i dla swego hedonizmu?
nie wiem po co sie chodzi z facetem bo nie jestem gejem
znow ponawiam pytanie, co znaczy normalni mezczyzni?
no wlasnie-film nie laurka. o to chodzilo. hehe, zreszta skoro sex wynika z pociagu i przyjemnosci sluzy, to czemu taki cyrk w ogol tego. eh wasza logika
no nikt. a kobietom nikt nie zabrania

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

:)) Cześć, Vito.:)
Zaimponowałeś mi tym wpisem. Zgadzam się z każdym słowem.
Pzdr.:)

ocenił(a) film na 7

czesc
widze temat sprzed paru miesiecy Cie wciagnal hehe

ocenił(a) film na 7
Kasss1986

skoro ktos widzi tylko tyle to znaczy ze niewiele wyciaga z filmu. szkoda

ocenił(a) film na 7
Kasss1986

hehe kolejna rozkoszna logiczna wpadeczka. skoro zdradzajace zony to mezczyzni zdradzani. wiec nie tylko oni tacy sa, o jaka niespodzianka

ocenił(a) film na 6
Kasss1986

Co za hipokryzja napisać, że "seks z kimś kto nas pociąga jest fajny i to nie jest seks z byle kim :)

ocenił(a) film na 7
Kasss1986

uwagi, uczucia, czułości' a co to ma do seksu

ocenił(a) film na 7
DonVitoCorleone

oczywiscie tego uprawianego wedlug ciebie

Kasss1986

Jak możesz przypuszczać, że męska logika jest ,,chora,, , za dużo feministycznej prasy.

ocenił(a) film na 9
mimazy

dokładnie! wszyscy, którzy skupiają się na tym, czy film pokazał prawdę o policji albo męskiej czy damskiej części społeczeństwa nie zrozumieli wogóle filmu jako całości. Przecież tu chodzi o grzechy, które popełniamy na co dzień i jak oceniamy innych, pada przecież zdanie "ulepszanie świata zacznij od siebie".

ocenił(a) film na 9
daggs_filmweb

O to to. Zdanie pada od kogoś, kto sam nie jest kryształowy, ale zależy mu na rodzinie i względnym spokoju. W tym filmie nikt nie jest w pełni uczciwy. Dowiódł tego temat, który sam założyłem. Nawet Madecka; grzmoci się z Królem wiedząc, że ten ma żonę. Niestety tu nawet kobiety są świniami.

ocenił(a) film na 4
acomitam

Próbowałaś błyskotliwie wyciągnąć coś z tego filmu, niestety beznadziejnie płasko Ci to wyszło. Wyszedł z Ciebie za to kołtunizm, mizoandryzm i prostactwo. Plus nieznośne stawianie się w roli sędziego.

ocenił(a) film na 7
balech

Pokazałam 'kołtunizm' bo nie lubię się pieprzyć w rynsztoku? Jeśli ty lubisz, to potwierdzasz co napisałam w nagłówku. A to słowo , o które ci chodzilo, to kołtuństwo. I ty mi prostactwo wypominasz? A jeśli tak okropnie cię moja wypowiedź zabolała, to musi być w niej sporo prawdy.
To film jest mizoandryczny, nie ja. To Smarzowski przedstawił w nim mężczyzn jako brudne, brzydkie, prymitywne gnidy. I dlatego mnie to tak ruszylo - bo ja muszę między mężczyznami żyć. I chcę żyć między liudźmi a nie gnidami.

ocenił(a) film na 4
acomitam

Boli mnie stereotypowość Twoich poglądów. Odstaw telewizję, odstaw kolorowe czasopisma i zapamiętaj jedno - nic nie jest czarno-białe, a wrzucanie wszystkich do jednego worka niezbyt dobrze świadczy o horyzontach czlowieka. Nie rób z siebie idealnego targetu massmediów XXi wieku... Ups, chyba już za późno.

ocenił(a) film na 8
balech

Lepiej bym tego nie ujął. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Pacen

dokładnie

ocenił(a) film na 9
acomitam

Czy to właśnie nie o to chodziło, że film miał poruszyć wywołać skrajne emocje, co by taki film wniósł jak by był słodki i lukierkowy? Reżyser starał się przekazać rzetelny obraz polskiej policji (oczywiście nie całej) ale patologi jakie w niej występują. Tam jest przedstawiona mała grupa ludzi a Ty stawiasz znak równości między to małą grupą, a większą grupą jaką są mężczyźni. Do oglądania filmu nikt zapewne Cię nie zmuszał, po obejrzeniu wzbudził Twoją odrazę do gatunku męskiego masz takie prawo (widocznie tak film na Ciebie zadziałał) - ale też trzeba rozgraniczać pewne kwestie, a nie mieszać wszystkiego w jednym kotle. Ja też mogę napisać na podstawie nie jednego filmu; że kobiety to zdradliwe szmaty dla których liczy się tylko kasa.

użytkownik usunięty
acomitam

zgadzam się z poprzednikami. film miał być przerysowany i miał pokazać patologię, jeśli znasz inne filmy Smarzowskiego to wiesz o co chodzi, taka konwencja. ale przenoszenie tego na polskie społeczeństwo, na polskich mężczyzn, policjantów czy jakąkolwiek inną grupę społeczną to absurd. to nadal fabularny kryminał. nie przypisuj tego do Polski. to, że film jest o polskiej Drogówce, nie znaczy że reżyser chce nam pokazać patologię w Naszym Kraju. Proszę zaprzestać tych lewackich, feministycznych postów.

ocenił(a) film na 7

wlasnie mialem napisac ze za duzo gw :)

ocenił(a) film na 7
acomitam

"To Smarzowski przedstawił w nim mężczyzn jako brudne, brzydkie, prymitywne gnidy. I dlatego mnie to tak ruszylo - bo ja muszę między mężczyznami żyć. I chcę żyć między liudźmi a nie gnidami."

Przedstawił i co? Wynika z tego, że wszyscy mężczyźni, którzy Ciebie otaczaja przypominaja postacie z filmu? Ogarnij... Nom, jacy Ci wstrętni mężczyźni źli i podli.

ocenił(a) film na 7
acomitam

tu nie chodzi tylko o mężczyzn, na kobiety na pewno znalazłoby się spokojnie sporo grzechów.
Co do poziomu hmm "antyestetyki" u Smarzowskiego to zgadzam się z tobą. Potrafi facet dobić jak mało kto. Pewnie dlatego widziałem w całości tylko świetne "Wesele", a do reszty jakoś szkoda mi psuć dobry nastrój. Cenię go, ale paradoksalnie konsekwentnie nie oglądam. Za ciężki jest na mój gust. I te polskie szaro-czarne klimaty w środku mrocznej zimy.
Kiedyś naoglądałem się Bergmana i kina moralnego niepokoju i mam chyba dość do końca życia. Teraz czas na pozytyw choćby tarantinowski ;)

ocenił(a) film na 7
clavier

I tu się z tobą zgadzam. Smarzowski wali z rury zbyt grubej, coraz grubszej. Wesele było super, Dom Zły mnie rozłożył, po Drogowcach zwątpiłam w połowę ludzkiego rodu. Przejdzie mi.
Zabawne jest jednak, że kilku panów w tym wątku odsądza mnie od czci i wiary a broni filmu. Coś więc musi być jednak na rzeczy...

ocenił(a) film na 7
acomitam

U Smarzowskiego lubie to że nie lukruje tylko pokazuje ciemną stronę człowieka, w Domu Złym wszyscy uwaleni byli błotem dosłownie i w przenosni, Drogowka brudne podworka, brudny komisariat, zaniedbane mieszkania, super to nie pokaz kotku co masz w sorku zagniewani zakochani, kino autorskie a ze ludzie rechotaki? Na moim seansie rechotali przez pierwsza polowe filmu pozniej nie bylo do smiechu, nikt nie rechoral kiedy Krola zmiazdzyla ciezarowka. To bylo jak cios M. Tysona w leb.

ocenił(a) film na 8
wujaniek

Akurat po tej scenie nie potrafiłam się powstrzymać od śmiechu jeszcze przez polowe drogi wracają z kina do domu. Bardzo ładne zakończenie, ale to prawda nikt inny się nie śmiał :)

ocenił(a) film na 7
acomitam

po prosty wszyscy tutaj sa z policji

ocenił(a) film na 8
acomitam

Oj nie lubisz Ty facetów,nie lubisz:). A więc mężczyzni to szambo? Brzydota moralna i duchowa? Uśmiałem się do łez:). A co nam napiszesz o kobietach? Nie piją? Nie marszczą na tylnych siedzeniach samochodów? Nie klną? Nie biorą pieniędzy,łapówek? Krzyczycie że to faceci napędzają zło,tylko frajerzy chodzą do burdeli i płacą za sex!,ale kto tu jest większym nieudacznikiem?? My bo płacimy Wam za to że robimy z Wami co chcemy czy Wy które za 150 zł liżecie kule i łykacie nasze soki?:) a jeszcze przy płaceniu usmiechacie się i mówicie ze było super.To my jestesmy beznadziejni?

ocenił(a) film na 7
Zodiak

To nie ja tak przedstawilam facetow, tylko Smarzowski. Nie zauważyleś w zaślepieniu swym. I tak, jeśli musisz placic za seks, to jesteś beznadziejny. I za co cię tu lubić?

ocenił(a) film na 9
acomitam

I na podstawie filmu Smarzowskiego wyrabiasz sobie opinię o mężczyznach?

ocenił(a) film na 9
acomitam

A może nie musi, tylko lubi?

dada2201

nieogarniete kobitki maja wyobrażenie smieszne ze jak koles idzie na dzi..ke to dlatego ze nie moze za darmoche pobrykac buahahah swoja droga to wiecej szacunku dla platnej niz darmowej nowoczesnej tzw, badz cichodajki :P

acomitam

Sorki, ale musiałem i w pełni popieram@UcieraczChrzanu. Wyrabiasz sobie opinie na temat mężczyzn na podstawie filmu, obejrzyj sobie w takim razie rosyjski film o prostytutkach i wyznaj szczerze, że nie obrazisz się, jeśli ktoś powie, że jesteś łatwodajką, która sprzeda się za 100 rubli.

Poza tym trochę żartem polecam Ci kawałek "Dziwki i damy" w wykonaniu Braci Figo Fagot ;)
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Zodiak

to są po prostu lewackie feministki, beka z nich XD

ocenił(a) film na 10

Flashback, u ciebie wszystko jest "lewackie" zauważyłem. Skąd tyś się wziął?

ocenił(a) film na 6
acomitam

To prawda. To bardzo sarmacki rys polskich mężczyzn. Po prostu nie chcą wyglądać.. Są odrażający i przez to zniewalający. To jet moralno-kulturowy stereotyp, który sobie przypięli, który robi Polskę "od góry". Mężczyźni łatwo zniej spadają, są słabi, uzależnieni, impulsywni, świętoszkowaci, po prostu słabi. A jak pojawi się gej to najpierw nienawidzą, a potem zazdroszczą, jak przegrają ostatnie argumenty. No ale kobiety nie są widocznie dość ciekawe na takie filmy.

ocenił(a) film na 6
Phanes

Są też jakoś piękni. Szef policji- mój ulubiony.

acomitam

Dziewczyna zwyczajnie niezrozumiała filmu. Zapewne oczekiwała czegoś w stylu Policjantów z Miami gdzie funkcjonariusze przechadzają się dystyngowanie w pięknych garniturach zaczynając dzień od wizyty u kosmetyczki.

ocenił(a) film na 7
imrekiss

Nie patronizuj mnie, chlopczyku. Jeśli obraz mężczyzn przedstawiony w filmie uważasz za prawdziwy, to o co ci wlaściwie chodzi? A jeśli nie, to cóż cię tak boli? To mężczyzna taki wam taki portrecik zmalował, nie ja. Smarzowski się ten facet nazywa.
Nie oczekuję, zeby mężczyźni (policjanci czy nie) chodzili do kosmetyczki, do dobrego fryzjera jednak od czasu do czasu moglibyście się wybrać. W siłowni też was nikt nie pogryzie, naprawdę.

acomitam

pycha na maxa z ciebie wyłazi...

ocenił(a) film na 9
acomitam

Wyrabiać sobie opinię o mężczyznach na podstawie filmu to naprawdę przykre, w jakim ty świecie kobieto żyjesz. Jakoś przechadzając się ulicami nie dostrzegam u innych facetów prymitywnych mord, ja i większość moich znajomych nie korzystamy z burdeli, alkohol pijamy z umiarem, a łapówki biorą zarówno kobiety i mężczyźni. Gdybym też wyrabiał sobie opinię na podstawie filmów, to po obejrzeniu np "Galerianek" Polki kojarzyłyby mi się wyłącznie z dawaniem d...y za kasę, ograniczonym umysłem i skrajnym materializmem. A te rechoty biorą się może stąd, że film zrobił facet i może właśnie tylko faceci go rozumieją, a tobie się to nie udało? Poza tym są zabawne sceny, może brak ci poczucia humoru po prostu...

ocenił(a) film na 8
dada2201

w ogóle nie zrozumieliście jej postu, ona nie wyrabia sobie żadnej opinii i nie odbiera tak mężczyzn, tylko opisuje jak odebrała mężczyzn W FILMIE, przestawionych przez REŻYSERA.
Czy niektórzy z was nie projektują teraz? Oceny stawiacie na podstawie niewystarczających informacji i swojej fantazji. Mało tego obrażacie!
Dlaczego nie krytykujecie http://www.filmweb.pl/user/Zodiak który mówi w jasny sposób za was, być może za siebie, że jest taki jak panowie na filmie?

ocenił(a) film na 9
utopia27wawa

"Szambo na widowni", "żałuję, że nie urodziłam się lesbijką", to też wzięła z FILMU, REŻYSER to przedstawił? Ja w temacie jakoś nie widzę, żeby wyraźnie zaznaczyła, że chodzi jej akurat o facetów z filmu. Więc to raczej Ty nie do końca zrozumiałaś.

ocenił(a) film na 6
acomitam

Widzę, że jakaś księżniczka się namalowała, która jest najpiękniejsza, najmądrzejsza itp. Kto Ci każe oglądać komedie, które od razu bierzesz na poważnie?13 Posterunek też tak komentowałaś?

acomitam

rozwala mnie jak laska zacheca facatow na silke bauhahahaha bo wiadomo ze na silce prym wioda kobiety buahahahah ahahahahah facepalm!

acomitam

A co to znaczy "patronizować" ? Słownik PWN nie zawiera takiego słowa - jest tylko "patron", "patronować", nie ma "patronizować".

acomitam

Smarzowski także zawarł w filmie obraz k*restwa kobiet np. żona głównego bohatera, kochanka z pracy, prostytutki, i inne gołe panie za pieniądze. Nie tylko mężczyźni są pokazani negatywnie ale odnosi się to do konkretnych jednostek, a kobiety jakie są to też zostało pokazane ale wiadomo nie wszyscy mężczyźni to chamy i nie wszystkie kobiety to k*rwy. Tacy ludzie to margines.

ocenił(a) film na 9
acomitam

Większość facetów tak wygląda, napompowane mięśniaki z reklam pasty do zębów to nierealna wizja mężczyzny stworzona przez producentów suplementów i speców od marketingu

ocenił(a) film na 10
acomitam

Może to kwestia świadomości, bądź wychowania. Ja wyszłam z domu 'policyjno-milicyjnego' i jakoś obraz nawaloncyh gliniarzy dymających wszystko co nie ucieka na drzewo - jakoś mnie nie zaskakuje. Intrygi w policji? Cała policja i jej 'menadżerowie' to jedna wielka korupcja i układziki. Nie czytam kolorowych gazet z pięknymi facetami na okładkach made by Photoshop. Może dlatego lubię kino Smarzowskiego. A, że jest ciężkie? Na co dzień oglądam dyrdymały, więc dlaczego nie popatrzeć PRAWDZIE W OCZY. To jest Polska właśnie. Nie bardzo wiem czego innego się tu dopatrywać. Ja też będe rechotać, tak samo jak rechotałam na 'Weselu'. Polskie przywary wystąp!

użytkownik usunięty
be_fairy_godmother

"To jest Polska właśnie."
LOL w takim razie w ogóle nie rozumiesz filmów Smarzowskiego.

ocenił(a) film na 5
acomitam

oj tam zaraz o brzydocie, po prostu byli nie ogarnięci i nie umieli postępować z kobietami w prawidłowy sposób. przecież to milicjanci z drogówki, chyba nie spodziewałaś się, że będą mieć maniery Jamesa Bonda.
ps. siłownia w drogówce? do czego? suszarka i pączki nie są wyjątkowo ciężkie ;)

ocenił(a) film na 7
rollo_tomassi

bond to dopiero ruchal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones