PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 232
oceny
7,7 10 1 173232
7,4 24
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

Schematyczność

ocenił(a) film na 4

Według mnie zbyt schematycznie. Odnalezienie matki, strata ojca, walka dobra ze złem, objęcie
tronu i szczęśliwe zakończenie to wszystko już gdzieś było. Dwójka nie jest tak odkrywcza jak
część pierwsza. W jedynce doświadczamy chwil przełomowych. Poznanie nowej kultury i
wtopienie jej w społeczeństwo. Ukazanie że wszystko co nowe i wcześniej nieznane, nie musi
być straszne. W dwójce oprócz pięknej animacji i zwykłej historii nie dostajemy właściwie nic.
Osobiście nie znalazłem w tej produkcji niczego więcej, niż prosty wniosek że dobro zawsze
zwycięża ze złem. Jeżeli miałbym oceniać ten film przez pryzmat samej historii, nie zagłębiając
się w dalsze warstwy dostałby mocną 7. Niestety staram się zawsze patrzeć trochę "głębiej"
znaleźć coś dla siebie, coś nad czym będę mógł się chwilę zastanowić. Tutaj nie znajduję nic
takiego, więc daję jedynie 4.

ocenił(a) film na 4
kongo65

W bajkach zazwyczaj nie poszukuję większej głębi, choć jestem rada, jeśli takowa się znajdzie (w sensie, większość animacji dla młodszych ma jakiś banalny morał, czego do 'większej głębi' nie zaliczę, bo już wymiotować się chce historyjkami o przyjaźni, rodzinie i akceptacji... bleh). Dla mnie i bez filozofii ta część była beznadziejna. No ok, może nie jest tak źle, bo i na 4 trzeba sobie zasłużyć, ale to raczej za animację, spójny scenariusz itd.
Jeśli chodzi o schematyczność to podpisuję się rękami i nogami. Tak nudnego, przewidywalnego filmu dawno nie widziałam...

Do minusów jeszcze zaliczę... Cóż, matce Czkawki miałam ochotę dać w pysk za każdym razem, gdy tylko ujrzałam jej wcale nie ładną buziuchnę, tak 'polubiłam' tę postać ^^

ocenił(a) film na 10
Suxi

Schematyczny? Przewidywalny? Śmierć Stoika była przewidywalna? Ja się w ogóle nie spodziewałem. Co w ogóle za głupoty wypisujecie, jaki by miało sens robić animację-dramat, w której na końcu "dobro" przegrywa? To chyba oczywiste, że w ten czy inny sposób, mniej lub bardziej ciekawy uda się im pokonać lalusia w kręconych włosach i jego smoka alfę.
Ta animacja jest świetna, mamy tu wszystko: humor, motyw śmierci i żalu, walkę z waszym tzw "złem", spotkanie z matką po latach, który wiem może być odbierany różnie, jedni powiedzą, że Czkawka powinien być wściekły na matkę za to, że nigdy nie wróciła ale moim zdaniem i taka historia jest jak najbardziej realna w takim świecie. W dodatku, świetna muzyka, choć nie którzy piszą, że im jej za mało.

Starałem się być na każdy sposób obiektywny ale nie mogę dać innej oceny niż 10/10 ponieważ w tej bajce jest wszystko, dosłownie WSZYSTKO czego się spodziewałem, czego oczekiwałem od Dream Works.

ocenił(a) film na 10
Madej115

Dokładnie, zgadzam się z tobą. Jak można tej bajce dać 4 gwiazdki, o mój Boże.
Jak ona może być schematyczna?
Nie spodziewałam się śmierci Stoicka, która tak mnie poruszyła, że wyszłam z kina zalewając się łzami
Nie spodziewałam się, że odnajdzie matkę
Nie spodziewałam się, że zostanie wodzem
Nie spodziewałam się dużo rzeczy które tam zaszły, a ludzie piszą, że to jest schematyczne, ręce opadają.

ocenił(a) film na 4
Madej115

Tak była przewidywalna - ktoś musiał zginąć bo przecież jakby nie zginął, to nie byłoby podstawy do a) zemsty b) nowego wodza
Wiadomo od początku było że ktoś musi beknąć, bo film był jak to wcześniej napisali - schematyczny jak ja pierd....le.

ocenił(a) film na 10
kongo65

polecam ci jednak obejrzeć 3 część mimo wszystko jeżeli ta część ci się nie spodobała to w 3 mają zginąć wszyscy bohaterowie lub Astrid przy porodzie matka w walce z Drago Krwawdoniem natomiast Czkawkę zniszczy choroba w stylu depresji czy czegoś bo smoki mają odejść także wreszcie coś "nowego" no chyba że to też już było

Kamilhugo517

Skąd Ty żeś takie rewelacje wytrzasnął? Astrid zginie przy porodzie? XD

użytkownik usunięty
kongo65

Jak można jednej z najlepszych animacji ostatnich lat dać 4 gwiazdki....
De gustibus non est disputandum ale nieraz opadają ręce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones