PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 803
oceny
7,0 10 1 200803
6,7 47
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

W każdym bądź razie wielkie propsy dla Wojtka że podjął ten temat. Na całym świecie kraje rozliczają się z pedofilią kleru, w Indiach nawet chcą zakończyć kult Tereski, odbierając jej pośmiertlnie honory za całe zło które dokonała.

ocenił(a) film na 6
GIMB2004trololo

Lepiej późno niż wcale. Z ohydną Tereską oczywiście cieszy, u nas też już coraz więcej osób przejrzało na oczy i widzi kim był ohydny obrońca pedofilii Wojtyła.

ocenił(a) film na 8
Grifter

Łatwe i szybkie oskarżenia, no, ale temat łatwy, kontrowersyjny i zawsze podnoszony w tzw. niskich kręgach

ocenił(a) film na 6
katedra

Ty znowu szczekasz? Polacam więcej lektury i raportów na temat tego co wyczyniali ci dwaj zwyrodnialcy.

ocenił(a) film na 8
Grifter

Skoro rzucasz jakąś tezą, to ty powinieneś przedstawić owe raporty, a nie do nich odsyłać. Skąd mam wiedzieć, o jakie materiały ci chodzi?

ocenił(a) film na 6
katedra

Raport Ryana, raporty o pedofilii we Włoszech, w Stanach (ewentualnie możesz obejrzeć Spotlight, i dowiedzieć się, co wyczyniali ci zwyrodnialcy, którzy następnie trafili pod opiekę papy i ciepłe watykańskie posadki), w Ameryce Południowej (m.in w Chile) czy te o działalności i przekrętach fundacji Tereski, czy co tam jeszcze chcesz znajdziesz w ineternecie. Skończ wreszcie błaznować.

ocenił(a) film na 8
Grifter

A jakieś źródło? Bo chyba nie opierasz swoich zarzutów o film i raport, do którego nie ma nawet dostępu?
Ja nie muszę niczego znajdować, Ty powinieneś, gdyż to ty wysuwasz tezę. A więc, dysponujesz jakimiś wiarygodnymi źródłami czy powtarzasz mądrości zza niedzielnego stołu?

ocenił(a) film na 6
katedra

Spłyń błaźnie raz na zawsze z tego portalu.

ocenił(a) film na 8
Grifter

Tak właśnie myślałem, że powtarzasz jakieś bzdury, które usłyszałeś przy kotlecie. Dziki ciemnogród.

ocenił(a) film na 7
katedra

czy jeśli bardziej od Jana Pawła II szanuje Jerzego Urbana to jestem prawdziwym patriotą?

ocenił(a) film na 6
StalowyGigant

Ot znalazłeś sobie błazna do szanowania. Jeszcze napisz, że szanujesz katedrę, a nikt tu nie będzie cię traktować poważnie :)

ocenił(a) film na 7
Grifter

Jerzy Urban, Mel Gibson, Rocco Siffredi, Jezus, Arnold Schwarzenegger, Gandhi -to osoby, które szanuje

ocenił(a) film na 6
StalowyGigant

Z Rocco, Jezusem i Gandhim bym się zgodził :)

ocenił(a) film na 7
Grifter

oczywiście każdy w innej dziedzinie.

ocenił(a) film na 7
Grifter

jeszcze Markiz De Sade- wspaniały człowiek

ocenił(a) film na 8
Grifter

Się dusza towarzystwa znalazła, patrzcie go

katedra

Przecież dziś nawet w Indiach mówi się głośno o odebraniu jej honorów, gdzie ty tu masz łatwy temat kontrowersyjny? Kontrowersyjne jest właśnie bronienie jej.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Każdy temat związany z oskarżaniem o cokolwiek Kościół jest łatwy, co widać na powyższej dyskusji.

katedra

Tak samo z tematami gdzie oskarża się nazistów o złe rzeczy. De facto naziści też byli katolikami.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Kuriozalne porównanie

ocenił(a) film na 7
katedra

polecam Ci piękną literaturę Markiza De Sade'a- nikt tak jak on nie pisał o kościele i religii.

ocenił(a) film na 8
StalowyGigant

I do tego chemtrails i płaska Ziemia.

ocenił(a) film na 7
katedra

nie sprowadzaj tego do takiego poziomu nie mając o jego dziełach pojęcia. Markiz był wielkim filozofem i krytykował kościół i chrześcijaństwo mocarnymi argumentami.

ocenił(a) film na 8
StalowyGigant

W astrologie też wierzysz, prawda?

ocenił(a) film na 7
katedra

To zobacz "Diabły" Kena Russela. Wspaniały film

ocenił(a) film na 8
StalowyGigant

Widziałem. Słaby, typowy

ocenił(a) film na 7
katedra

To, że kościół przez lata był kreatorem państw-ciemnogrodów to fakt historyczny. W wiekach ciemnych popularne było choćby stawianie "oskarżonego" ( w tamtych czasach przeważnie oskarżony=skazany) po jednej stronie wagi podczas gdy po drugiej strony kładziono biblie. Jeśli jego grzechy były ciężkie musiał ważyć więcej od 500 gramowej książki.
Jako dowód na bycie czarownicą preferowano oględziny ciała oskarżonej w poszukiwaniu "znamiona diabła" -mógł to być dowolny pieprzyk na ciele czy blizna lub nawet mogło tam nic nie być, ale sędziowie uznawali, że jest i palono żywcem kobiety na stosach. Często palono samotne kobiety posiadające zwierzęta domowe-niektóre zwierzęta uznawane były za łączniki pomiędzy człowiekiem a diabłem.
Źródło żałosny fanie prymitywnej Pasji: Karen Farrington, "Historia kar i tortur", Wyd. Elipsa

katedra

To pokaż dowody, a nie siejesz zamieszanie. Przecież ani kościół ani naziści nigdy nic złego nie zrobili.

A wiara w boga jest równie wiele warta co wiara w płaską ziemię i kreacjonizm.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Akurat to ty zaczynając taki temat powinieneś podać argumenty, nikt inny

katedra

Starczyło w ciągu ostatniego roku przeglądać jakikolwiek portal niekatolicki.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Jeśli to twoja odpowiedź, to do widzenia

katedra

Nie mam zamiaru z ignorantami dyskutować. Jeśli żyjesz w piwnicy i tylko na FW wchodzisz, to może cię to ominęło, a jeśli przeglądasz jakikolwiek inny portal wiedziałbyś co dzieje się na świecie, i chociażby ostatnio na Chile.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Odsyłając do "jakichkolwiek portali niekatolickich" bez podania choćby jednego wiarygodnego źródła tracisz sam wiarygodność, zaszywając się samemu w piwnicy. Po prostu, naginasz fakty do swojego pojmowania świata i podajesz argumenty, z którymi sam się zgadzasz, a nie mówisz jak jest. Wąskie horyzonty, po chłopsku - głupota się na to mówi, panie

katedra

Chłopie, oczu nie masz? Nie wiesz co dzieje się chociażby ostatnio w Chile, nie wiesz kto to Michalik, Wesołowski, Gil?

ocenił(a) film na 8
katedra

Raczej na odwrót to wychodzi: nie możesz skrytykować kościoła jako instytucji, bo zrywa się oburzenie, że obrażasz czyjąś wiarę.

katedra

Katedra, zastanawiam się czy jestes az tak glupii czy po prostu jestes zwyczajnym ignorantem. Zeby byc takim leniem umyslowym i w dobie ogromnego dostępu do informacji nie zrobic zwyklego researchu.. Ale ok, podam tylko nieliczne przyklady. Dokument" Crimen Sollicitationis" powstal aby bezwzględnie tuszowac przestępstwa na tle seksualnym wewnątrz kosciola, wiec zrobil duzo zlego. Swoją drogą juz zastanawia sam fakt po co taki dokument powstal przeciez z założenia ksieza/duchowni sa czysci jak łza a wszelkie zarzuty to przecież ohydne pomówienia. 2 sprawa źródła „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy”, Peter Seewald, Dom Wydawniczy RAFAEL 2016 gdzie Benedykt "Ostro rozprawia się z homoseksualizmem, pedofilią i opowiada o aferach, które wybuchały w Watykanie za jego pontyfikatu. " Biedaczek musial abdykowac po aferze z bratem gdzie 231 chorzystow zeznaje przeciw ksiezom w sprawie nadużyc seksualnych. Cos z naszego podwórka dla odmiany. Ks Krzysztof Kiwitt prawomocnie skazany (oczywiście po wielu odwolaniach i bataliach) skazany za pedofilię wobec 14-letniej Zuzanny. Wyrok, wydany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, 2012. Cos z grubej rury watykanski hierarcha George Pell stanął przed sądem magistrackim w Melbourne. Sędzia Belinda Wallington orzekła, że duchowny odpowie za przynajmniej jeden przypadek molestowania seksualnego. A tutaj raport jak chciałeś niestety na wydania polskie będziemy musieli pewnie jeszcze dlugo poczekac, ale zapraszam do translatora bo angielskiego na pewno nie znasz na wystarczającym poziomie. Do pobrania łatwo w internecie RMIT University Report | ACKNOWLEDGEMENTS 1
Child Sexual Abuse in the
Catholic Church:
An Interpretive Review of the
Literature and Public Inquiry
Reports
Desmond Cahill
Peter Wilkinson
Centre for Global Research
School of Global, Urban and Social Studies
RMIT UNIVERSITY, MELBOURNE
August 2017. oraz znowu cos z naszego podwórka:

Ekke Overbek – Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2013, ​ISBN 978-83-7554-530-2​,


Bernard Lecomte – Nowe tajemnice Watykanu, rozdział 16 „Papież wobec pedofilii. Kto w Watykanie ukrywał, a kto ujawniał pedofilskie zbrodnie?” s. 291-309, Wydawnictwo Znak, Kraków 2013, ​ISBN 978-83-240-2156-7​

A koledzy juz przede mna poruszyli sprawę Wesolowskiego i filmu spotlight gdzie w przepisach końcowych są podane zrodla ewentualnie mozna łatwo to zweryfikować jak się nie jest leserem umysłowym. Takze polecam myśleć samodzielnie i krytycznie podchodzić to pewnych kwestii a nie naiwnie łapać wszystko co indokrynuja ksieza jak pelikan.

ocenił(a) film na 8
If_so_girl

Dlaczego to ja mam robić research, a nie autor, który stawiając tezę, powinien jej obronić?
Zapoznam się z materiałem i dam ci odpowiedź.
Nie rozumiem, dlaczego piszesz o jakiejś samoświadomości i krytyce, skoro w ani jednym miejscu nie zabieram głosu w debacie na temat kościoła. Skąd przeświadczenie, że stoję po czyjejkolwiek stronie, skoro nie zająłem stanowiska?

katedra

Ależ zająłes stanowisko cytuję twoja 1sza wypowiedź "Łatwe i szybkie oskarżenia, no, ale temat łatwy, kontrowersyjny i zawsze podnoszony w tzw. niskich kręgach" takze juz sama krytyka owej dyskusji to w moim przeświadczeniu jest zajęcie stanowiska. A temat jest ważny i potrzebny aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy, nie są to żadne"niskie kręgi" albo daj merytoryczne argumenty dlaczego uważasz iz takie dyskusjie są podnoszone w niskich kręgach albo zgin, przepadnij maro nieczysta :D

If_so_girl

Kolejny raport znany po prostu jako The John Jay Report John Jay College of Criminal Justice (2004), "Executive Summary", The Nature and Scope of Sexual Abuse of Minors by Catholic Priests and Deacons in the United States 1950–2002 (PDF), United States Conference of Catholic Bishops, ISBN 1-57455-627-4, retrieved February 7, 2012

katedra

Dostałeś wiele linków i artykułów. Mam nadzieje że teraz nie będziesz pedofilii w kościele nazywał "łatwymi i szybkimi oskarżeniami, tworzonymi przez niskie kręgi", tylko będziesz świadomy tego że problem pedofilii w kościele jest ogromny.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Najpierw zweryfikuję te materiały. Bynajmniej nigdzie nie wypowiadałem się na temat pedofilii, ty zacząłeś

katedra

Stale podważasz prawdę znaną od lat, że kler to pedofile. Chcesz weryfikacji? Może od razu oficjalne pismo od sądu skazującego gila?

Polecam tan funpage na fb:
https://www.facebook.com/Seks-ukryty-pod-sutann%C4%85-935375749963226/

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

:D Ale się nakręciłeś, mimo iż nie wspomniałem ani razu o pedofilii

katedra

Nie no, od początku o tym mówimy, a ty udajesz że o tym nie mówimy.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Pieprzysz jak potłuczony

katedra

To ty pieprzysz, a raczej próbujesz ukryć to że kler pieprzy dzieci.

ocenił(a) film na 8
GIMB2004trololo

Bredzisz, chłopcze i probujesz wciągnąć mnie w swój chory świat

katedra

To nie mój świat, to świat kościoła.

GIMB2004trololo

Z pewnością znajdą się tacy, którzy będą twierdzić, że szkaluje obraz księży w Polsce. Jednak mam nadzieję, że będzie więcej osób, które stwierdzą, że czas najwyższy pokazać ten temat na ekranie.

Filomena00

Przecież nie od dziś wiadomo, że mówienie prawdy, i stawanie po stronie ofiar, to szkalowanie kościoła i atak na katolików.

GIMB2004trololo

Prawda, ale są i tacy katolicy, którzy chcą oczyścić kościół.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones