PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821307}

Paryż jest nasz

Paris est à nous
3,9 710
ocen
3,9 10 1 710
Paryż jest nasz
powrót do forum filmu Paryż jest nasz

Wydaje mi się, że producent filmu zlecił ekipie stworzenie filmu na kształt twórczości genialnego Terrenca Milicka z lekko bardziej przyziemną tematyką. Szerokie kadry, zbłąkana kamera, piękna aktorka pierwszoplanowa, która nie zawsze zdaje sobie sprawę, że jest nagrywana, cienie, natura, ucieczka bohaterów, filozoficzne przemyślenia narratora, znasz to?
Film na pewno nie zainteresuje szerokiego grona odbiorców, jednak jest warty uwagi - głównie ze względu na dość ciekawe zdjęcia i głębię przekazu.

ocenił(a) film na 2
mikolajektm

Piękna? Cóż, kwestia gustu, ale dla mnie tak samo piękna, jak jej gra aktorska - słabiutko.
Film i dużo narracji się kłócą, od tego jest książka.
Możemy to nazwać "widowiskiem artystycznym" (szczególnie druga połowa), ale na pewno nie filmem.
Ja straciłem z życia te 1,5 h, inni nie muszą robić tego błędu.

ocenił(a) film na 6
GdzieToKino

Gra aktorska jest specyficzna, myślę, że opiera się w dużej mierze na improwizacji, choć nie mam żadnych dowodów na poparcie tej tezy - czysta intuicja.
Bardzo krytyczne masz podejście do tego 'widowiska', rozumiem. Ja lubię zabawę formą w tym kierunku, stąd w pewnym stopniu zauroczył mnie ten film. Wynika to z mojego głębokiego uwielbienia Malicka, śmiem twierdzić.

ocenił(a) film na 6
mikolajektm

co do głębi nie jestem pewien... ale coś w nim jest...
kamera mnie czasem denerwowała... przesadzała z bliskością (po co mi kawałek ucha czy nosa w kadrze)...
film na pewno dla tych, którzy nie chcą od razu się wtłoczyć w pośpieszny rytm życia i którzy najpierw chcieliby odnaleźć i zrozumieć siebie... i czy świat i życie ma jakiś głębszy sens... czy jest coś trwałego (miłość?) czy jednak to tylko złudzenia młodości...

VanKert

Dziękuję za wyjaśnienie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones