PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8686}
7,3 35 094
oceny
7,3 10 1 35094
7,4 8
ocen krytyków
Piłkarski poker
powrót do forum filmu Piłkarski poker

Wyścig koni

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie a propo sceny z wyścigami konnymi.
Po upadku konia na który został postawiony zakład u buka widać scenę, gdzie koń stoi i jest
?dobijany? strzałem w głowę. Czy dobrze zrozumiałem ten moment? Wydaje się to dość
niehumanitarną metodą i zaciekawiony jestem jej prawdziwością.
Z góry dziękuję ;)

ocenił(a) film na 9
rav_nov

Dobrze zrozumiałeś. Czy bardziej humanitarnym byłoby pozwolić zdychać mu w męczarniach przez 2 godziny?

użytkownik usunięty
Winston_Wolf

ale gdzieś czytałem że jak koń wyścigowy złamał nogę czy nabawił się kontuzji po której nie mógłby brać udziału w wyścigach to zabijali go właśnie strzałem w głowę - czytałem to dość dawno i nie wiem czy zapamiętałem dobrze ale wydaje mi się że tak.

ocenił(a) film na 7
rav_nov

Jest to fragment z krótkometrażowego dokumentu "Kostka cukru".

ocenił(a) film na 10
rav_nov

Taki sposób zabicia konia jest bardziej humanitarny niż pozwolenie mu zdychania w męczarniach.
Druga sprawa to to, że w tamtym czasie bardzo powszechne było mięso z konia. Na marginesie, to bardzo dobre i pożywne mięso. Żal, że już praktycznie w Polsce niedostępne.

ocenił(a) film na 6
Misha

jakiego zdychania skoro on wcale nie wyglądał na umierającego? Złamanie nogi czy ręki to wyrok śmierci?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones