PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564694}
7,8 139 597
ocen
7,8 10 1 139597
7,9 37
ocen krytyków
Róża
powrót do forum filmu Róża

Oscary

ocenił(a) film na 8

Moim zdaniem to "Róża" powinna dostać Oscara, a nie "Ida". Co myślicie?

ocenił(a) film na 9
ola_grodzka1997

Powinny dostać obydwa filmy...

ocenił(a) film na 7
ola_grodzka1997

Oskary to zwykłe narzędzie polityczne. Film Róża nie mógł takiej nagrody dostać bo pokazuje okropność wojny i nieugiętość głównego bohatera w swoich przekonaniach. Taki obraz polaka jest obecnie w USA passe. Poza tym po obejrzeniu takiego obrazu myślę że mało kto miałby ochotę maszerować na wojnę. A to przecież my znowu mamy ginąć w imię "demokracji" i wolności zachodniej konsumpcji. W najbliższym czasie zdaje się na ziemi Irańskiej.

2222

Dobrze napisane.

ocenił(a) film na 8
penerazkodu

Jakie dobrze, skoro "polaka" napisał z małej litery? Ale już przymiotnik "Irańskiej" z dużej? No ale ogólnie rację ma.

ocenił(a) film na 8
ola_grodzka1997

Jest jeszcze Obława, Pokłosie. To nie są filmy dla niepolskich odbiorców.
P.S. IDY jeszcze nie obejrzałem.

ocenił(a) film na 10
ola_grodzka1997

Zgadzam się bo IDĄ jest nudna smetna przereklamowana i z tragicznym dźwiękiem dialogów. W zwykłym serialu dialogi lepiej słychać. RÓŻA powinna reprezentować Polskę na oscarach. Koniec kropka! ! !

ocenił(a) film na 10
ola_grodzka1997

Zapomniałem dodać że RÓŻA i W CIEMNOŚCI powstały w roku 2011 a na oscary 2012 pojechał W CIEMNOŚCI który jest filmem gorszym i bardziej nudnym no ale przecież opowiada o Żydach i 2 wojnie a to takie liczenie na Oscara. Ileż to filmów w tematyce Żydów i wojny dostało statuetkę. . .

ocenił(a) film na 10
ola_grodzka1997

Jestem tego samego zdania. Ida to był również przejmujący i swietnie zagrany film. Oscar dla Kulaszy moim zdaniem. Mimo to Róża jednak jest lepszym dziełem.

ocenił(a) film na 8
ola_grodzka1997

Ale Ida była o Żydach a Róża nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones