PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564694}
7,8 139 636
ocen
7,8 10 1 139636
7,9 37
ocen krytyków
Róża
powrót do forum filmu Róża

Dlaczego Tadeusz nie chciał ożenić się z Różą? Nawet ten ubek powiedział mu, żę to by rozwiązało sprawę deportacji i Rózy, i jej córki? I tak wiadomo było, że zostanie z Rózą do końca a potem ajmie sie jej córką, więc czemu nie chciał się z nią ożenić? Mieszkał z nią, prawie sypiał, opiekkował się nią a ślubu wziąc nie chciał. Wątpię by z powodów ideologicznych, bo powstańcy warszawscy nie byli liberalnymi zwolennikami wolnych związków. Czy ktoś moze mi to wyjaśnić? Przecież w ten sposób nie tylko byłby męzem ukochanej kobiety, ale zapewniłby jej i Jadwidze pobyt na stałe w kraju?

ocenił(a) film na 10
Szarobure

Chyba nie do końca, skoro Róża była żoną niemca. Poza tym nie wiem czy mógłby Jadwigę w tych czasach prawnie adoptować i ile by to trwało. Myślę że biorąc ślub z Jadwigą, zapewnił jej więcej bezpieczeństwa. I myślę że chciał i zrobiłby to gdyby nie umierała przez chorobę (wizja/marzenie ich ślubu). Tak myślę.

Magdalena_42

Tyle, ze ten jego "przyjaciel" doradził mu to już wczesniej, zanim zaczęła chorować. A gdy zaczął ją kochać to uparcie śłubu brać nie chciał. Tego nie ogarniam. Z Jadwigą pewnie masz rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones