PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 670
ocen
7,8 10 1 159670
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

I oby pokazał wszystkie sceny i wszystko co tam się działo tak aby ludzie mdleli i żygali świat musi się dowiedzieć jak tam było .

lukasz_maiorek

Bez przesady, nikt nie chce oglądać nowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". Mimo tego i tak będzie na pewno okrutnie.

ocenił(a) film na 3
Micman1995

No raczej większość chce obejrzeć coś w stylu teksańskej masakry, a nie jakiś miłosny syf z elementami dramatu.

palel47

Wiadomo, przesłodzony film też nie powinien być. Ale Smarzowski podobno chce opowiedzieć historię miłosną, więc pewnie nie będzie skupiał się na całkowitym wyjaśnianiu ludobójstwa (ależ jestem niepoprawny, hoho, ale tak, uważam że to było ludobójstwo) i pewnie sporo osób będzie nieusatysfakcjonowanych.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Nie. Smarzowski chce pokazać film o ludobójstwie o ludziach z tamtych terenów i genezie i konsekwencjach czynów ukraińców, a miłość ma być dopełnieniem żeby było to film fabularny, a nie dokument. Wybrał taki wariant i niech próbuje, byli też ukraińcy, którzy polakom pomagali, zobaczymy jaki będzie ten ukrainiec, który gra tu główną rolę. Myślę, że nie będzie do końca białą postacią, bo przed nim paru ukraińskich aktorów zrezygnowało z grania w tym filmie tej roli.

Hopcola

W sumie z drugiej strony na rzeź wołyńską są różne punkty widzenia w zależności od tego, czy mówi Ukrainiec czy Polak o niej, Smarzowski ma własną wizję tego filmu, a historię wykorzystuje jako tło, pewnie wielu Polaków czeka, żeby pokazać sieczkę wszędzie, żeby wyszło "ha, a nie mówiliśmy? Wy Ukraińcy źli niedobrzy!" oczywiście warto im pokazać, kim był Bandera i przedstawić ważne fakty, które powinno się wiedzieć, żeby wypowiadać się w tej sprawie.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Polak nie musi nic nikomu udowadniać, bo prawda historyczna o tych wydarzeniach jest niepodważalna. Widziałem wiele twoich wypowiedzi i w każdej próbujesz iść kompromisem w jedną i drugą stronę, ale tak sie nie da. Nie można bronić w żaden sposób narodu, któremu nie przeszkadza stawianie pomników zbrodniarzom, którzy zabijali kobiety i dzieci w najbrutalniejsze sposoby jakie zna świat. Nie możesz tego robić, a robią tak stajesz się śmieszny i bezwartościowy. Możesz wybielać jednostki, ale te same jednostki zanim pomogły nie raz i nie dwa zastanawiały się czy czasem nie zabić żeby nie mieć kłopotu... Aktów bezinteresownej, bez zastanowienia pomocy, można zliczyć na palcach jednej ręki. Niestety taki to "naród".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
artur39

Nawet mnie nie znasz gościu ;) dałbyś mi w ryj, bo uważam, że rzeź wołyńska była ludobójstwem? I że na tę sprawę są różne punkty widzenia, bo to akurat prawda? Zabawny jesteś :)

Micman1995

W ryj to za malo, u mnie wyladowałbyc na oiom-ie. Juz to pisalam u mnie zaden ukrainiec ,którego dzieci chodz na marsze zrec przy poskim stole nie bedzie.

ocenił(a) film na 9
palel47

Milosc jest najwazniejsza na swiecie. KIedys to zrozumiesz.

ocenił(a) film na 6
Micman1995

Teksańska masakra przy rzezi wołyńskiej to bajka dla 6 latków

zaja_c

No, jeśli głębiej się zastanowić, to prawda. Okropności na Wołyniu się wtedy działy, kilkanaście zdjęć mi wystarczy.

Micman1995

Obawiam się, że neistety tak. Podziwiam i wielbię Smarzowskiego, ale świadomie rzadko chodzę do kina na jego filmy,, bo tak bardzo "ryją banię". Dom Zły przerwałam w połowie i dokończyłam następnego dnia tak mi było słabo. Na Wołyń jadę do Gdyni, bo to film nad wyraz ważny wedle wszytkich znaków na niebie i ziemi zrealizowany na najwyższym poziomie. Kawał dobrego kina, ale... Tych wydarzeń jak ktoś zerknie do opowiadań Srokowskiego nie da się opowiedzieć delikatnie, by nie wzbudzić oburzenia. Mnie sie w głowie nie mieści jak w ludziach może być taka nienawiść jak mozna mordować w wymyślnych formach i to kobiety i dzieci...

anusia007

Ja "Domu złego" jeszcze nie oglądałem, ale na pewno chcę to zrobić, niezależnie od tego, co mi na psychice pozostawi. Ta nienawiść a propos Wołynia, to chyba jest połączenie nienawiści z otępieniem.

ocenił(a) film na 8
anusia007

Kawał dobrego kina? przecierz dopiero sie wybierasz na film :D

szija

Nie zrozumiałeś, że ona ujęła w całość twórczość Smarzowskiego.

zaja_c

Teksanska masakra to urojenia chorej amerkuskiej bani. Jak mozna wogole takie gowno porownywac do rzezi wolynskiej? Rozumiem ze autorowi chodzilo o brutalnosc w "" bo nie wiem...

scric1979

Niby nie do końca to urojenia, bo historia była oparta na postaci Eda Gein'a. Jednak, jak piszesz, porównywanie tych dwóch filmów jest doprawdy niestosowne.

zaja_c

podzielam twoje zdanie, według mnie gdyby zrobili film w którym dokładnie pokazaliby to co się działo na Wołyniu
to film byłby na poziomie albo nawet przewyższał by brutalnością nawet Man Behind The Sun albo Philosophy of the knife

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Wychodzi na to że nie oglądałeś Teksańskiej masakry piłą mechaniczną (mam na myśli oryginał) - tam akurat masakry wcale nie doświadczysz na ekranie - większość scen jest zasugerowana widzowi...Trochę gore pojawia się dopiero w remake'u

RogerVerbalKint

Masz rację, nie oglądałem :D jeszcze ;)

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Warto nadrobić - oryginał ma niepowtarzalny, duszny klimat, choć momentami filmik jest zbyt groteskowy i zalatuje czarną komedią i dzisiejszych czasach raczej nie sprawdza się jako horror. Remake Nospela to za to film grozy pełną gębą, a i posoki trochę się leje

RogerVerbalKint

Zarówno do pierwowzoru, jak i remake'u, chętnie zajrzę :) dzięki!

lukasz_maiorek

A co sie dzialo? a jak polacy zrobili to samo ukraincom to bylo dobrze? RO.zpi.erd.ala mnie takie gadanie. Ukraincy BE ale Polacy zajebisci nigdy nikogo nie mordowali itp. Gdyby nie STALIN i jego Zajebistej propagandy to by nie bylo tych obydwu RZEZI! bysmy razem z ukraincami wojowali swiat! ale wkoncu ZSRR bylo na reke abysmy sie mordowali i nienawidzili. Zero myslenia. Pomyslcie troszke zanim zaczniecie PIE.RDO.LIC glupoty.

ocenił(a) film na 10
lPRUSl

Je*** się w czerep albo się zamknij i nigdy nie oddzywaj. Podaj mi jeden przykład gdzie Polacy bez powodu mordowali ukraińców. JEDEN TYLKO! A jeżeli mi powiesz, że powodem ukrainców do wybicia 100 tysięcy polaków było akcja polonizacyjna to jesteś totalnym idiotom i nie powinienneś mieć prawa głosu. Akacja w czasie której nikt nie zginął i dotknęła ona raptem 10 tys osób miała być powodem do nabijania na pal małych dzieci? Weź wypie***.

Hopcola

Jeden przyklad? wejdz np w google i poczytaj. Poucz sie troszke Histori PODludziu.

ocenił(a) film na 10
lPRUSl

No wyślij ty pokaz co tam Google pokazało. Tylko nie wysyłaj linków do tego co robiła slachta w 17 wieku bo raz, bogatsi Kozacy tak tez robili ze swoimi poddanymi, dwa Kozacy to inny naród. Takze czekam niedorozwoju na linki gdzie Polacy z premedytacja zabijają Ukraińców bez powodu. Czekam.

ocenił(a) film na 8
lPRUSl

nie można stawiac znaku równości pomiędzy bestialskim ludobójstwie dokonanym przez ukraincow na polskich cywilach, a akcjach odwetowych polskiego podziemia. Byśmy razem zwojowali świat z ukrainą? haha. wielcy heroje ukrainscy potrafili zabijac tylko bezbronne dzieci, starców i kobiety - zresztą potwierdziły to lata powojenne, kiedy to w 3 miesiące, podczas akcji wisła sotnie upa, pełne herojów zostały całkowicie rozgromione.
Po za tym przeczytaj co się wydarzyło w lipcu 1943 w Dominopolu. ukraincy wyssali z mlekiem matki nienawisc do polaków.
I to nie zsrr podjudzało ukraincow do mordów tylko niemcy.

ocenił(a) film na 10
inzynier_kombinator

No nie no błagam cię! Wiesz o historii UPA tyle co u Pająka wyczytałeś :D Fakt, że ich najsłynniejszym wyczynem było wyrżnięcie blisko 100 tys. Polaków, nie znaczy, żeby poza tym się do niczego nie nadawali. Jakbyś chciał wiedzieć to Ukraińcy stawiali zorganizowany opór ZSRR do 1960 roku, a pojedynczy gieroje latali jeszcze dłużej. To, że ich w Bieszczadach, jak to mówisz "rozgromili w 3 miesiące" to nie jest efekt tego, że byli marnymi wojakami, tylko tego, że wysiedlono stamtąd całą ludność (takich metod musieli się chwytać komuniści) i na jej miejsce "osiedlono" "polskie" wojsko.
Ale masz rację co do jednego, Ukraińcy wyssali z mlekiem matki nienawiść do Polaków, bo byli wiecznie przez polskich panów traktowani gorzej niż czarnuchy w Alabamie przed wojną secesyjną.
I to nie tylko Niemcy podjudzali ich do mordowania, ale i "polscy" (musi być cudzysłów) politycy ze Stronnictwa Narodowego, którzy byli oderwani od rzeczywistości bardziej niż Rysiek Petru i nie potrafili zrozumieć, że nie mają w ręku żadnych argumentów, którymi mogą zmusić Ukraińców do uległości, a mogą ich jedynie tylko bardziej podku*wić (co im się akurat udało).

użytkownik usunięty
grd1

Ale to nie usprawiedliwia mordowania Bogu winnych chłopów i bezbronnych matek z dziećmi. Polskie chłopstwo Ukraińców nie uciskało. Skoro uważasz, że rewanż na niewinnych jest usprawiedliwiony, to marny z ciebie człowiek.

ocenił(a) film na 10

A gdzie ja powiedziałem, że to cokolwiek usprawiedliwia?

ocenił(a) film na 8
lPRUSl

Morda mały śmieciu. Jakby ktoś wyciął ci rodzinę, to jeszcze dzisiaj wbił byś tą osobę na pal.

RAC_79

Mam sie bac bachorze? = )
"Jakby ktoś wyciął ci rodzinę, to jeszcze dzisiaj wbił byś tą osobę na pal." A wycial tobie badz mi? Ze takie smuty pier.dolisz.

ocenił(a) film na 8
lPRUSl

Dlatego napisałem jakby. Czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

O! A mi z rodziny zamordowano jedną czy dwie (jednej wbito gwóźdź w głowę). I wiesz co? Po kij mam pałać nienawiścią do Ukraińców, którzy żyją skoro to nie oni tego dokonali? Akcji było poza tym wiele po obu stronach. Może nie tak "spektakularnych" jak ta jedna, o której ciągle wszyscy tu rozpisują, ale do normalnych zachowań zaliczane było wybicie całej wsi za ukrycie osoby innej narodowości. Liczne łapanki, wciąganie do formacji wojskowych... Poza tym polecam poczytać dlaczego UPA zostało uznane za bohaterską organizację przez parlament Ukrainy. No i argument te ziemie były nasze. Od kiedy do cholery? Bo raczej nie od czasów powstania Ziemi. Zajęliśmy te ziemie, i potem co? Jak powstanie to zdrajcy? No krew zalewa jak czyta się, że Polacy święci, nikogo nie zaatakowali i tylko ofiary agresji innych państw. To jak się powiększała Polska, I i II RP (nie liczymy unii z WKL) Jak poznacie jakiś temat to dopiero się wypowiadajcie, a nie podajecie gówniane argumenty, a część z nich wielu z was nawet nie dotyczy, tak jak ta rzeź wołyńska.

Bym zapomniał tobie odpowiedzieć co z tą osobą bym dzisiaj zrobił... Najwyżej żądałbym więzienia i zadośćuczynienia. Na pewno nie zabiłbym jej, a tym bardziej własnymi rękoma.

ocenił(a) film na 8
MillerPl

W ogóle ta rozprawka, którą tutaj napisałeś gówno mnie obchodzi. Interesuje mnie tylko, to co tam sobie nabazgrałeś pod tym "poematem". I nic nie pisałem o nienawiści do obecnych Ukraińców, więc swoje WY pisz do innych towarzyszy a nie do mnie, bo chciałeś zabłysnąć a robisz z siebie typowego cebulaka.

Gówno wiesz, co byś zażądał a co nie. Zdecydowane nie wiesz co byś zrobił, jak wielki ból byś poczuł i jak zadziałał w amoku. Po prostu teraz piszesz sobie w ciepłym fotelu i stukasz palcami o klawiaturę to ci umysł naniesie. Nie wiem czy w ogóle zdajesz sobie sprawę jak działa umysł ludzki.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Olej typa, na kolesiu nie robi wrażenia, że mu rodzinę gwoździem mordowali za to że byli polakami. Na takiego tylko naszczać i odwrócić się w drugą stronę. To czystej krwi "wielki oświecony europejczyk" co jakby mu matkę na jego oczach gwałcili, a on by mógł przeszkodzić w tym, to najpierw by dzwonił na policje, a potem prosił by napastnika żeby łaskawie przestał bo tak nie wolno.

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Ogólnie mam go w dupie. Po prostu wydaje mu się, że to wszystkie takie proste. Wystarczy wiedzieć, jak człowiek działa w amoku...

ocenił(a) film na 2
RAC_79

Ty za to wiesz bohaterze prawda? Tak jak kolega powyżej. Potraficie tyko jątrzyć nienawiść i rzucać się do każdego kto ma inne poglądy.

ocenił(a) film na 8
oz_ozzwald

Nie napisałem, że wiem. Po prostu poczytaj o definicji amoku a potem pisz dalej swoje bzdury.

ocenił(a) film na 2
RAC_79

W amoku to ty ewidentnie odpisujesz.

ocenił(a) film na 8
oz_ozzwald

prostu poczytaj o definicji amoku a potem pisz dalej swoje bzdury.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

@RAC_79 Spoko, że nazywasz mnie cebulakiem, ale to mnie dotyczy spawa rzezi wołyńskiej, a nie ciebie. I to ty mianujesz się kapitanem praworządności w tej sprawie.. A co do nienawiści, to wylewa się ona ze słów, nawet w odniesieniu do Polaków :/ Odnośnie emocji w reakcji, masz w dalszej części komentarza. Nie chcę się powtarzać

@Hopcola A co mam robić? Pojechać na Ukrainę i mordować niewinnych ludzi, bo mieli kogoś takiego w rodzinie? Ogarnijcie się.

@RAC_79 W amoku to ja mogę być jak na moich oczach by kogoś zamordował. Nie jak dowiadujesz się, że ktoś nie wrócił do domu z pracy/zakupów. Bo najpierw muszę odnaleźć tę osobę? Amok już dawno minie.

Taka drobna rada, jeśli chcesz kiedykolwiek przekonać do własnych racji, musisz szanować drugą osobę. Wyzywając ją nigdy ci się nie uda.

MillerPl

A co mam robić? Pojechać na Ukrainę i mordować niewinnych ludzi, bo mieli kogoś takiego w rodzinie? Ogarnijcie się. "

To ty sie ogarnij smieciu. Kto ci kaze kogos mordowac teraz?
I kto mówi,ze Polacy nigdy ,ale to nigdy nie zaatakowali nikogo? Podaj przyklad ludobojstwa wykonanego przez polaków z laski swojej... Czy wieszalismy dzieci za jezyki i wbijalismy na zywca noz kobietom w ciazy prosto w brzuch? Tu chodzi o to jaki stosunek maja ukraincy do tej tragedii teraz. Oni nadal czczą tych.którzy nagradzali ludzi za wymyslanie tortur na Polakach. I to sa mlodzi ludzie ,nie jakies dziadki.

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Kolejna co nie umie kulturalnie. Może ograniczmy się do samych wyzwisk?

Użyłem skrajnego przypadku z tym morderstwem. Chodziło o absurd jaki jest w wyciąganiu konsekwencji wobec aktualnych Ukraińców w formie innej niż zadośćuczynienia... A kto pisze, że Polacy nikogo nie zaatakowali? Już nie pamiętam kto, ale już czytałem takie historie. I to nie jest troll. To dla mnie smutny fakt. Pojedź w okolice Bieszczad i pozwiedzaj. Poznaj historię z tamtych regionów. Jak dla mnie wymordowanie wsi, bo UPA wcześniej zrobiła to samo, jest dla mnie ludobójstwem. I niezależnie od tego czy pastwi się nad ofiarą, czy szybko uśmierca. Mord, to mord i tu nie widzę różnicy. Nazw wiosek nie wymienię, ani dat, bo byłem tam dobre kilka lat temu. Ale jest wystarczająco wstrząsająca, żeby zostało w pamięci. Dajcie dane ile Ukraińców wielbi Banderę. Dlaczego nigdy ich nie zobaczyłem? Zainteresujcie się, dlaczego UPA zostało wpisane do dokumentu o bohaterach Ukrainy (wymienienie w dok. ZSRR o przyczynach powstania wolnego państwa Ukraina).

MillerPl

Wywal sobie tego :smiecia" a bedziesz mial mega kulturalnie.


1. Naucz sie czytac,nikt nie mowil o AKTUALNYCH ukraincach.i wyciaganiu konsekwencji wobec nich.
Dwa,jakos czytam i nie zauwazam, zeby polacy mieli sie za aniolki,ktore nikomu nie wyrzadzily krzywdy. Na pewno znalazłyby sie osoby,ktore mają takie poglady ,ale to chyba mniejszosc.
3. Kazesz mi podawac dane,ale ty ograniczasz sie do wzmianki o o jakims ludobojstwie na polakach przez polaków przeczytanej na tablicy korkowej w Bieszczadach, z ktorej nic nie pamietasz. Jesli dla ciebie marsze liczace kilka tysiecy ludzi nic nie znacza to sie mylisz. Moze dla ciebie powinny liczyc kilka milionów..no coz. Juz to gdzies pisałam . Znam faceta, który wrecz chwali sie,ze jego dzieci chodza na te marsze i wielu mlodych ludzi ma takie zapędy.

Justyna_0288

Dlaczego nazwałaś go ,,śmieciem"? Czyżby tak się do Ciebie zwracano w domu?

Roxley

Tak,,matka ukrainka tak do mnie mówi

RAC_79

Przerzucasz swoją nienawiść na zewnątrz i jeszcze wulgarnie imputujesz innym, że postąpiliby równie bestialsko, jak Ty byś to uczynił. Brakuje Tobie pokory.

ocenił(a) film na 8
Roxley

Nienawiść na zewnątrz? Nic bardziej mylnego, to po prostu akcja-reakcja. Kiedyś tam pojmiesz. Nie martw się, to nie twoja wina, że pewnych rzeczy nie rozumiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones