PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 670
ocen
7,8 10 1 159670
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Znając zamiłowanie naszego rządu, jak i całego narodu Polskiego do podlizywania się Ukrainie i Ukraińcom zapewne niedługo wszelka historia o ludobójstwie na Wołyniu będzie skrupulatnie wypierana bądź wybielana, po czym umrze wraz ze starszym pokoleniem, które zna jeszcze opowieści dziadków. Wystarczy posłuchać naszych polityków, którzy na piedestał wynoszą zbrodnie Niemców i Sowietów z Katyniem na czele, a o Wołyniu nie wspomina praktycznie nikt.

Flagi ukraińskie dumnie trzepoczą w każdym mieście w o wiele większej liczbie niż na Święto Konstytucji czy Niepodległości, nawet w sejmie ukraińsa flaga zajmuje miejsce gospodarza, a polska gościa, a jedyny polityk (poseł Braun), który zażądał powieszenia tych flag w prawidłowej kolejności został wygwizdany. Widziałem, że "Wołyń" usunięto z ramówki jednej ze stacji telewizyjnych, umieszczając w to miejsce o ironio "Dzień Świra", także wątpię byśmy ten film mogli jeszcze zobaczyć w telewizji. Nie zdziwię się, jak za rok politycy będą zaprzeczać jakiemukolwiek ludobójstwu ze strony Ukrainy, lub powiedzą, że to Rosjanie mordowali wówczas ludzi na Wołyniu.

Sam prezydent Ukrainy - Wołodymyr Zełenski w jednym z wywiadów mówił, że naród ukraiński nigdy nie podnosił ręki na inne (pod tą flagą), a Bandera to ich bohater narodowy. Przypomnę, że Ukraina to jedyny kraj, który w przeciwieństwie do Niemców i Rosji nie przyznał się do popełnionych zbrodni. Jeśli, według. Zełenskiego wystarczy zmienić barwy narodowe, by móc mówić, że "nigdy pod tą flaga nie napadaliśmy na innych", to dlaczego w takim razie ciągle winimy Rosjan i Niemców, przecież ich flagi też są inne niż w czasie II wojny światowej. Zaczynamy powoli żyć w Orwellowskim "Roku 1984". Zmieniamy historię, a każdego, który mówi prawdę wyciszamy. W dziwnych czasach przyszło nam żyć.

Żeby za chwilę ktoś się mnie nie czepiał, nie twierdzę, że nie mamy pomagać obywatelom ukrainy dotkniętym obecną wojną. Mówię, że mimo wszytko Polacy, a przede wszystkim Polski rząd nie powinien dać sobie wejść na głowę. Dbanie o nasze interesy i pielęgnowanie pamięci historycznej to ważne aspekty, które teraz całkowicie poszły w zatracenie. Powoli zaczynam czuć się w Polsce jak w obcym kraju, bo mam wrażenie, że obecnie dla wszystkich wokół bardziej liczą się interesy i uczucia Ukrainy i Ukraińców niż nasze.

ocenił(a) film na 9
Pablo1919

A jakoś umknęło Ci, że Ci ludzie mają wojnę w swoim kraju i walczą też za nas, za całą Europę. To nie czas wyciągać historię, kiedy teraźniejszość jest przerażająca.

Agatonik

A teraz przesiedlają Ukraińców do nas. Proszę cię, przestań oglądać tą PRO-ukraińską propagandę serwowaną w naszych mediach, która pokazuje ukraińców jako biedne, niewinne ofiary wojny okrutnie mordowane przez bezwzględnych Rosjan.

ocenił(a) film na 9
wyspazlotegowodospadu

Czyli masowe groby cywilów, gwałcone kobiety, dziewczynki i dzieci, miasta w gruzach to dla ciebie propaganda??!! Jakaś moralna ślepota cię dopadła?

Agatonik

Tym wpisem tylko pokazałaś, droga Agatko, jak łatwo można Tobą manipulować. Nie sprawdzasz. Czytasz tylko wypowiedzi i informacje przekazywane przez UA. Zadam ci w takim razie pytanie: Skąd wiesz, ile jest prawdy w tym co pokazują?
Polecam ci przeczytać te artykuły w całości.
https://wolnemedia.net/masakra-w-buczy-prawda-i-falsz/
https://wolnemedia.net/wiadomo-kto-czerpie-korzysci-z-masakry-w-buczy/
https://wolnemedia.net/zbrodnie-wojenne/

wyspazlotegowodospadu

Zgadzam się z Tobą.Też już ma dość tej Upadlińskiej Propagandy dookoła.

Agatonik

nie ma sensu dyskusja z takimi ludzmi. szkoda nerwów. to ruskie trole.

ocenił(a) film na 9
Maciek_2

Masz rację. Dlatego nawet nie otwierałam tych putinowskich propagandowych linków.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Putinowskich propagandowych linkow?! WolneMedia to portal, ktory istnieje 15 lat, ja wczesniej raczej go nie czytalam, bo za bardzo prawicowy w mojej ocenie, ale jednak jeden z niewielu, gdzie mozna sie czegos dowiedziec na temat sytuacji na Ukrainie. Z mainstreamowych mediow nie dowiesz sie niczego poza tym, ze bedziesz miala wyprany mozg ukrainska propaganda.

ocenił(a) film na 8
EwaVoodoo

Kojarzę Cię jeszcze głównego forum (tego stricte filmowego). Jak ja pisałem podobne rzeczy, to byłem banowany z miejsca. Nie powinno mnie to dziwić, jak cudza flaga dumnie powiewa na górze.

ocenił(a) film na 8
Maciek_2

Haha, no najlepiej, po co dyskutować. Inteligencja na poziomie dzieci z piaskownicy - nie chcesz się bawić tak jak ja chcę, to jesteś be. Ruski troll. Wy dla mnie jesteście ukraińskie trolle ;) Jak zwykle wśród zaślepionych medialną propagandą ludzi, zero dyskusji, zero argumentów. Widzieć świat z jednej strony medalu, tylko tyle potrzebujecie do waszej smutnej, szarej egzystencji.

Pablo1919

właśnie sam siebie opisałeś :)

ocenił(a) film na 8
Maciek_2

No wiesz, raczej nie. Ja w przeciwieństwie do ciebie chcę dyskutować, przedstawiam swoje argumenty, a ty jedyne co potrafisz napisać to "szkoda nerwów. to ruskie trole" i na tym kończy się twój zasób słownictwa w temacie Ukrainy. Śmieszne, jak nisko inteligencja ludzka upada w naszych czasach. Ze swoim podejściem nie różnisz się niczym od małpy w zoo.

Pablo1919

"Wy dla mnie jesteście ukraińskie trolle" przecież robisz to samo. Twoja inteligencja jest bardzo bardzo nisko skoro podczas aktualnej wojny gdzie giną ludzie, dzieci przeżywają dramat, wyciągasz historię i chcesz się teraz rozliczać. Nie czas na to. Ludzie potrzebują pomocy. Postaw się na ich miejscu i uważaj żeby świat podał Tobie rękę gdy takiej pomocy będziesz potrzebować. Bo może być różnie.

ocenił(a) film na 8
Maciek_2

To, że na wojnie giną ludzie nie zmienia faktu, że mam prawo krytykować działania naszego rządu, który obecnie na piedestał wynosi naród ukraiński traktując obecnie nas, polaków jako obywateli drugiej kategorii.

Ilu z tych Ukraińców, którzy trafili do Polski naprawdę uciekało przed wojną i potrzebowało pomocy? Tak naprawdę niewielu. Wojna toczy się obecnie na niewielkim obszarze Ukrainy obejmując głównie tereny, na których i tak od 2014 roku toczyły się działania wojenne. Na zdecydowanej większości Ukrainy nie dzieje się absolutnie nic, dlaczego więc mamy pomagać ludziom, którzy nadużywają naszej gościnności? Sam osobiście znam wiele takich przypadków. Ukrainka kolegi z pracy przyjechała do nas, ciągnie socjal, zajęła Polskiemu dziecku miejsce w żłobku, choć sama nie pracuje i siedzi w domu, nie widzę więc powodu, dla którego musiałaby oddawać dziecko pod opiekę, no ale jak rząd da za darmo to dlaczego nie skorzystać, tymczasem jej mąż cały czas normalnie prowadzi firmę na Ukrainie. Podwójna kasa leci. Kuzyn przyjął pod dach ukraińską matkę z dwójką dzieci i podobna sytuacja, z tym że Ukrainka całymi dniami spożywa alkohol, dzieci są pozostawione same sobie. Już żałuje tego, że pomógł. Inni Ukraińcy na początku „wojny” jechali na granicę tylko po to by dostać pieczątkę i mieć status „uchodźcy”, choć tak naprawdę od lat mieszkają w Polsce. W mojej miejscowości Ukrainki notorycznie kradną ze sklepów „bo one z Ukrainy, my nie musimy płacić”, jakby tego było mało nie chcą płacić za usługi kosmetyczne, także do większości tego typu lokali nie mają już wstępu, chyba, że zapłacą przed wykonaniem usługi. Czy dla osoby uciekającej przed wojną najważniejsze jest by mieć ładne paznokcie i modny fryz?

Mało tego wiele osób z Ukrainy wyjechało sobie na święta do domu, tam gdzie media straszą, że bomby latają nad głowami. Od znajomych Ukraińców dobrze wiem, że nic się tam nie dzieje, no ale „Polsza da dziengi”, to sprowadzają matki, żony, córki. Jeszcze kilka lat temu matki polskich dzieci niepełnosprawnych przez kilkadziesiąt dni protestowały w sejmie żądając pomocy finansowej, która kosztowała by budżet tylko kilkanaście milionów złotych rocznie. Nic nie wywalczyły bo „nie było Polski na to stać”, a teraz nagle znajdują się miliardy złotych na pomoc Ukraińcom!? Dziwne nie? Spójrz na kolejki z lawetami zapełnionymi nowymi autami, które właśnie jadą na Ukrainę. Czy w kraju, w którym podobno jest tak strasznie, ktoś zaprzątałby sobie głowę sprowadzaniem aut z zagranicy? Czy do kraju ogarniętego wojną tak ochoczo zjeżdżali by politycy, którzy z własnego domu nie wyściubią nosa bez ochrony? Tymczasem Kaczyński, Morawiecki, premier Kanady, Bono z U2, i różne inne polityczne i medialne gwiazdeczki zlatują sobie do Kijowa cyknąć fotkę z prezydentem. Cyrk pod publiczkę trwa w najlepsze, a nasz głupi rząd odstawia pokazówki w stylu „nie kupujmy Rosyjskich produktów, odcinamy się od Rosyjskiego gazu”, tymczasem Ukraina dalej pompuje gaz i ropę od Rosji, ale co tam, nakładajmy sami na siebie sankcję w imię „solidarności z Ukrainą” polski podatnik zapłaci za wszystko.

Dobra, skoro sankcje, to że się tak jeszcze na koniec zapytam, gdzie były sankcje na USA, które w 2003 roku z niemal identycznych powodów zaatakowało Irak? Bush z Obamą ubzdurali sobie, że w Iraku jest broń jądrowa i terroryści, tak ja Putin uzasadnia atak na Ukrainę nazizmem i bronią biologiczną. Czy ktoś zamykał McDonaldy w Polsce, usuwał amerykańską whiskey ze sklepów, czy ktoś wywieszał fagi Iraku w geście solidarności? Ten konflikt był o wiele bardziej krwawy niż to, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Przez działania wojsk amerykańskich śmierć poniosło około pół miliona cywilów. Amerykańscy żołnierze dokonywali zbrodni wojennych jak choćby Masakra w Al-Hadisie. Czy media wówczas się oburzały na amerykanów? Czy Busha nazywano mordercą? Podwójne standardy i hipokryzja dzisiejszych mediów mnie przeraża. Jestem pewien, że gdyby z identycznych pobudek USA zaatakowało Ukrainę, to wszyscy tylko przytaknęliby głowami, no bo to w końcu Ameryka, oni mają rację, oni wiedzą co robią, mają prawo zabijać.

Pablo1919

Daruj sobie ale widac ze masz za duzo czasu :) Nie mam zamiaru nawet czytac tego co napisales :) Znajdz prace i przestan przesiadywac tak duzo przed ekranem :)

ocenił(a) film na 8
Maciek_2

Haha, idealnie się podsumowałeś. Debatę uznaję za wygraną. Następnym razem jak nie będziesz miał nic do dodania w temacie, to lepiej się nie udzielaj, bo tylko się ośmieszasz. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie zaglądam na wątki, które mnie nie interesują tylko po to, by napisać ich autorom "Nie mam zamiaru nawet czytac tego co napisales", więc kto tu ma za dużo czasu? XD

Pablo1919

To fajnie że sam się doceniasz :) Gratuluje wygranej.

Pablo1919

Brawo, brawo, brawo. Dobrze wiedziec, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy uzywaja mozgu!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
EwaVoodoo

W obliczu tego co się dzieje taki komentarz jest czymś niewyobrażalnie paskudnym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
felicytas

A ty co? Putinowski propagandzista? Wyjątkowo kłamliwy i paskudny komentarz.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Radze szukac informacji poza mediami glownego nurtu, poniewaz na chwile obecna w calej Unii Europejskiej obowiazuje cenzura w tematach wojny na Ukrainie oraz LGBT. Cenzura ta jest wymuszana przez urzednikow UE i np Twitterowi ci urzednicy grozili blokada na terenie panstw UE, jesli Elon Musk nie przywroci cenzury, ktora zlikwidowal zaraz po kupieniu Twittera.
Dodatkowo w Polsce ABW blokuje strony i portale, na ktorych zamieszanae sa newsy na ukrainskie tematy, niezgodne z narzucona propagandowa wersja. Jednak ta cenzura i blokowanie stron sa niezgodne z polska Konstytucja, ktora gwarantuje wolnosc wypowiedzi i np admin zablokowanego portalu Wolne Media wygral sprawe w sadzie przeciwko ABW. Mam nadzieje, ze inni wlasciciele/ administratorzy poblokowanych stron pojda w jego slady i rowniez zaloza sprawy w sadach, a pozostali przestana sie w koncu bac pisac prawde, bo jak sie okazuje, z cenzurujacym ABW mozna bardzo latwo wygrac w sadach i uzyskac odszkodowania.

ocenił(a) film na 8
felicytas

Musisz pamietac, ze Rosjanie - obywatele Ukrainy to takze Ukraincy, bo jakby tak rozbierc ich na poszczegolne narodowosci i drazyc pochodzenie, to by sie okazalo, ze prawie polowa Ukrainy to Rosjanie/Rusini, ktorzy przez 300 lat zyli w granicach Rzeczpospolitej, 2ga prawie polowa to Rosjanie/Rusini, ktorzy 600 lat zyli w granicach Rzeczpospolitej, reszta to Tatarzy, ktorzy od zawsze zyli na Krymie, Wegrzy i Rumuni, ktorzy znalezli sie w granicach ZSRR po 2 wojnie swiatowej + ludnosc naplywowa roznych nacji, majaca "na bakier" z prawem, osiedlana przez polska administracje na tzw "dzikich polach" w celu obrony granic Rzeczpospolitej przed najazdami Tatarow.

Pablo1919

Za ten wpis powinieneś dostać medal. Popatrz ile ludzi jest ZMANIPULOWANYCH przez nasze media tak jak @Agatonik. Mnie na początku też się zrobiło trochę żal UA. Ale w pewnym momencie się zaczęłam sb zdawać sprawę, że coś musi być "na rzeczy". Dlaczego?
1. Nagle na jednym z portali internetowych, które chętnie przeglądałam wyłączono możliwość komentowania.
2. Pandemia nagle się skończyła. Szybko zniesiono wszystkie obostrzenia.
3. Nikt nic nie wspomniał, ani nie zadał sb pytania: co się dzieje z mniejszością rosyjską na Ukrainie? Jak są traktowani?
4. Wszyscy sąsiedzi UA (poza nami) zorganizowali przy granicy tymczasowe obozy dla uchodźców. A co u nas? Miasta przeznaczają im miejsca do zamieszkania. Od państwa dostają socjale (także pięćset plusy i wszystkie dodatki, które otrzymują Polacy). A przedsiębiorcy dostają dodatki za zatrudnienie Ukraińców. Przez to Polacy stali się obywatelami DRUGIEJ KATEGORII we własnym kraju.
5. Nagle media, które ze sb mocno rywalizowały i "zwalczały" się nawzajem zaczęły mówić jednym głosem.
Naprawdę dziękuję Ci za ten wpis. Tylko niepotrzebnie napisałeś: "Żeby za chwilę ktoś się mnie nie czepiał, nie twierdzę, że nie mamy pomagać obywatelom ukrainy dotkniętym obecną wojną". Mogłeś w ogóle go nie pisać. Po co się tłumaczyć? Każdy, kto nie czyta tylko tej propagandy pro-ukraińskiej, od razu Cię zrozumie i nie będzie Cię za ten wpis obrażał i wyzywał :)
Miłego wieczoru :)

ocenił(a) film na 8
wyspazlotegowodospadu

Miło wiedzieć, że ktoś ma podobne zdanie do mojego. Większość "wolnych" mediów zamyka nam usta, żebyśmy nie mogli przekazywać sobie informacji, ale i tak z tą wojną wychodziły takie kwiatki jak samolot z gry komputerowej, czy zdjęcia z innych wojen podpisywane jako obecne. Śmieszy mnie też nagonka na Rosję i z góry posądzanie ich o wszystko co najgorsze. Przykład, chociażby z Wyspą Węży, przez kilka dni media pluły na wszystkie strony krzycząc, jak to bestialscy Rosjanie wybili bezbronnych żołnierzy z Wyspy Węży, po czym nagle, po kliku dniach informacja, że wszyscy jednak żyją i zostali wypuszczeni. Po co było dolewać oliwy do ognia, jak nie mieli potwierdzonych informacji? Tak samo z ostrzelanym szpitalem i zdjęciem ciężarnej matki (chyba jedynej pacjentki tego szpitala, bo tylko jej zdjęcia na gruzach pokazywano – co lepsze to była jakaś infuencerka z instagrama), która to niby zginęła dzień później, a z tydzień temu nagle pstryk, i czytam newsa na Wirtualnej Polsce, że jednak żyje. Warto przy tym wspomnieć, że często ukraińska armia, a zwłaszcza powiązany z nazizmem pułk Azow wykorzystuje takie miejsca jak szpitale czy szkoły, jako pozycje do ostrzeliwania wojsk rosyjskich, po czym, gdy ci w odwecie ostrzelają taki budynek to mamy gotowy materiał na tytuł „Źli Rosjanie ostrzelali szpital”. Każda strona kręci tu swoją własną propagandę, a nasze media pokazują tę wojnę tylko w czarno-białych kolorach, Ukraina – dobrzy, bohaterowie, Rosja – źli, mordercy, tymczasem realny świat nie jest tak prosty i czarno-biały, a prawda zazwyczaj leży gdzieś pośrodku. Zawsze mówię, że jedyną prawdę jaką może przekazać ci telewizja to aktualna godzina i nic poza tym.

Z tą pandemią to też cyrk, miesiąc przed wojną media takich jak ja nazywały mordercami, gdy bez ważnego paszportu covidowego chciałbym pójść do kina czy restauracji, a tu nagle proszę, miliony ukraińców (chyba najmniej zaszczepionego na covid kraju w Europie ok. 30%) wjeżdża nagle do Polski bez obowiązku testowania czy kwarantanny i już masz ich z marszu bez żadnych obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych przyjąć pod swój dach. No proszę, a jak chciałem na pół godziny wejść do restauracji, to mnie nie wpuszczono, bo szczepienia nie miałem i mogłem kogoś zabić. Gdzie tu logika. Nagle jakoś miliony uchodźców się nie pozarażało wzajemnie i nie stanowiło również dla nas żadnego zagrożenia. Polskie dzieci dwa lata na nauce zdalnej, bo straszna zaraza w szkołach, ale ukraińskie to już po tygodniu musiały być przyjmowane do polskich szkół nie mając nawet podstawowych szczepień np. na odrę, polio czy gruźlicę. Ot tak, z dnia na dzień covid i inne choroby już nie są groźne dla nikogo. Cud medycyny.

Śmieszny też był cyrk, z sytuacją na Białoruskiej granicy i uchodźcami. Nikogo nie wpuszczać, płot stawiać, nawet jakiś pseudo koncert na cześć żołnierzy broniących granic był, zbiórki dla żołnierzy itd. Przecież tam, po drugiej strony granicy też były kobiety i dzieci, nie można było im pomóc? Bo co? Bo są innego koloru skóry, bo idą z Białorusi, która za Putinem stoi? Białoruskiej granicy jakoś nie trzeba było bronić przed szturmem. Nagle miliony od Ukraińców można było przyjąć dając im wszystkie przywileje równe niemalże z polskim obywatelom. Jeszcze niech im prawo do głosowania dadzą. Kilka tysięcy osób straciło mieszkania, które mieli dostać z programu "mieszkanie +", bo nagle trzeba było je oddać Ukraińcom, w mojej miejscowości ukrainki panoszą się tak, że wychodzą ze sklepów bez płacenia, bo mówią że im się należy, w polszy płacić nie trzeba. Od znajomej kosmetyczki ukrainka sobie paznokcie za friko zrobiła, wyszła z salonu bez płacenia bo ona "ofiara wojny", a ubrana w najdroższe ciuchy. Gdy Niemcy przyjmowali uchodźców z Syrii to umieszczali ich w obozach, a nie w prywatnych mieszkaniach.
W Lesznie już się na forach zwołują mówiąc, że skoro ich teraz w mieście 6 tysięcy, to chcą mieć wpływ na samorząd miasta, chcą by ktoś ich sprawy w Lesznie reprezentował, bo to teraz ich dom. Jaki dom? Wy tu przecież gośćmi jesteście? Jak w takim tempie to pójdzie to albo będzie w Polsce wojna polsko-ukraińska, albo co bardziej prawdopodobne (znając zamiłowania polaków do podlizywania sie Ukraińcom) za kilka lat będą mieli prawa do głosowania i własną partię w rządzie Polskim.

I tak, media jakoś niechętnie wspominają o tym, że fakt faktem wojna na Ukrainie trwała od 2014 roku. Czy ktoś przejmował się tym, że ludność rosyjskojęzyczna jest tam dyskryminowana!? Czy ktoś przejmował się atakami wojsk Ukraińskich na Donbas. Przecież tamci ludzie po prostu chcieli żyć po swojemu na swojej ziemi. Jest ich tam zdecydowana większość, w referendum wyrazili swoje zdanie, a w zamian dostali jedynie Ukraińskie bomby. Jak czarnoskórego ćpuna zabito na drugim końcu świata, to wielki lament o prawa mniejszości etnicznych, Polacy kładli się na asfalt i krzyczeli black life matter, ale jak Rosjanie byli prześladowani na Ukrainie, nie mogąc już nawet posługiwać się rosyjskim językiem to już ok. Wystarczy pooglądać trochę niezależnych dziennikarzy i youtberów, którzy w od 2014 roku pokazywali co sądzą ludzie mieszkający np. w Donieckiej Republice Ludowej. Praktycznie każdy mówił, że chce przyłączenia do Rosji, lub po prostu by być niezależną Republiką wolną od wpływów Ukraińskiego rządu.

I poza tym ogromnie śmieszy mnie hipokryzja mediów i rządów odnośnie tego, że tej wojnie nagle wszyscy się sprzeciwiają, a o innych była cisza. Nagle 24h na dobę informacje tylko o tym, sankcje na wszystko co Rosyjskie, ale jak USA mordowało dziesiątki tysięcy niewinnych cywilów w Iraku, Afganistanie, Somalii, Libii czy Syrii to jakoś nikomu nie przeszkadzało stołowanie się w McDonaldzie, nikt nie wklejał sobie flag tamtejszych krajów w geście solidarności, nikt nie bojkotował amerykańskich produktów, amerykańska whiskey dalej stała na sklepowych półkach. Ba, nawet przyklaskiwano USA, bo walczą z terroryzmem. No super bomby mają ci Amerykanie, na pewno mają opcję zabijania tylko złych ludzi w polu rażenia. Zwykły cywil na pewno zostałby nietknięty, nawet gdyby bomba spadła metr od niego. Obama dostał pokojową nagrodę Nobla, choć sam później przyznał, że w atakach wojsk USA ginęli cywile. No brawo. Ale odetnijmy gaz od Rosji, będziemy mieć drożej, ale przynajmniej ich nie wspieramy finansowo. Gdzie tu logika. Ukraińska krew bardziej czerwona niż np. Irakijczyka? Obecnie Izrael lubi sobie zrzucać bomby na Syrię, gdzie zatem sankcje dla Izraela? Ich bomby też są humanitarne, ale Rosyjskie nie? Mamy podobne działanie jak z pandemią. Były inne pandemie i wirusy, ale nigdy nie było żadych lockdownów i obostrzeń, przyszedł covid i cyk, nagle cały świat trzeba w domu zamknąć, tak samo były inne wojny, ale jak Rosja zaatakowała to cyk – nagle trzeba sankcje nałożyć.

Przecież te wszystkie wydarzenia to tylko pretekst by rządzący mogli nami jeszcze bardziej kontrolować. Gdyby nagle, bez powodu rząd podniósł ceny paliw do 8zł to ludzie wyszliby na protesty, ale jak już mają uzasadnienie, że to przez wojnę, to wszyscy siedzą cicho, tak samo z inflacją, wszelkimi podatkami itd. To przez wojnę, to przez pandemię… za szybko się klasa średnia bogaciła, więc trzeba czymś ją przydusić. Mają być tylko biedni i bogaci, nie ma być nikogo pośrodku. Posłuszny obywatel to przestraszony obywatel. Medialna propaganda w ostatnich dwóch latach pokazała jak ogromny ma wpływ na umysły ludzkie. Będą kazać, to nawet sąsiad sąsiada zabije, najlepszy był tego przykład, jak były wybory prezydenckie, i ludzie wzajemnie atakowali się i palili płoty na których wisiały bannery z kandydatem innym niż ten, którego popierali.

Jestem przekonany, że gdyby media nagle zaczęły non stop trąbić, że dla jakiegoś (ich zdaniem słusznego powodu) musisz popełnić samobójstwo, to ogromna większość zapatrzonych w ekrany telewizorów postąpiła by tak jak im kazano. Masz myśleć tak jak ci wmówią, jak masz własne zdanie to od razu jesteś płaskoziemcom, mordercą, ruskim trollem, foliarzem, teoretykiem spiskowym itd. Wolność słowa hah, jeśli wypowiesz się zgodnie z naszą narracją to możesz mówić, jeśli nie cenzura.

Pablo1919

skad w tym kraju tylu maniakow teorii spiksowych.

Maciek_2

Przeciez musi byc jakas przeciwwaga dla leninowskich pozytecznych id*otow, jak np. ty.

TrashO2

Taaa :) Trzeba miec niezle narabane zeby pisac takie elaboraty jak ten powyzej Pablo a jeszcze bardziej zeby to czytac :) A lenin to cie zrobil dziecko.

Maciek_2

Zlosc pieknosci szkodzi.

ocenił(a) film na 7
Pablo1919

"Widziałem, że "Wołyń" usunięto z ramówki jednej ze stacji telewizyjnych, umieszczając w to miejsce o ironio "Dzień Świra", także wątpię byśmy ten film mogli jeszcze zobaczyć w telewizji"

No popatrz. A jednak leciał w TV - 11.07.2022 (czyli w rocznicę Krwawej niedzieli na Wołyniu) w TVP Historia. Może trochę "niszowa" stacja, ale mimo wszystko.

Pablo1919

O historii trzeba pamietac zawsze i wszedzie jaka by ona nie byla bo pamiec tym ludziom sie poprostu nalezy. Trzeba by tez wybaczyc ale przede wszystkim to naleza sie tym ludziom, rodzinom, pokoleniom tych rodzin przeprosiny. Na to narod ukrainski sie nie zdobyl nigdy i nie oszukujmy sie nigdy sie juz pewnie nie zdobedzie. Wojna? Teraz jest tam przeciez wojna i oni maja wazniejsze rzeczy na glowie. Temat Wolynia i dokonanego tam ludobojstwa nie jest od wczoraj. Skoro Ukraincy nie zdobyli sie na to ze zeby przeprosic teraz w tych czasach kiedy potrzebuja NAS jak nigdy wczesniej, to nie oszukujmy sie nie zrobia tego juz nigdy pozniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones