PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587143}

Wymyk

6,7 40 191
ocen
6,7 10 1 40191
6,4 17
ocen krytyków
Wymyk
powrót do forum filmu Wymyk

Wielka wada

ocenił(a) film na 7

Polskie filmy mają jedną i bardzo często powtarzającą się wadę - denny dźwięk! W "Wymyku" nie dało sie zrozumieć co mówią główni bohaterowie. Jest to stały element w polskiej kinematografii...

Kempy235

zaoszczędzą na dźwiękowcu - zostanie więcej na koncie:) nie rozumiejących tego odsyłam do polskiego filmu - superprodukcja.

ocenił(a) film na 6
Kempy235

Może ktoś jednak wie dlaczego dźwięk w polskich filmach to w większości przypadków katastrofa?

ocenił(a) film na 7
gosvami

Ja nie mam pojęcia

gosvami

Też zwróciłem na to uwagę. Takie filmy jak Drogówka czy Służby Specjalne oglądałem cofając co chwilę, aby kolejny raz odsłuchać dialogu i coś z niego zrozumieć. Niedawno natknąłem się w TV na wytłumaczenie tego problemu. Taniej jest nagrywać dźwięk od razu, podczas nagrywania samych zdjęć. Drożej jest robić to ponownie w studiu. U nas często się na tym dźwięku oszczędza.

ocenił(a) film na 8
Kempy235

Dokładnie! Zgadzam się z Tobą w 100%.

ocenił(a) film na 6
Kempy235

tez to zauwazylem

Kempy235

Masz rację. Bo np. co Jerzy odpowiedział na pytanie Alfreda "co to jest?", gdy przyniósł jakieś dokumenty do biura?

ocenił(a) film na 10
damien0

Lewe umowy

ocenił(a) film na 7
Kempy235

Ehhh też na to zwracam uwagę i niestety muszę się zgodzić z twoją wypowiedzią. Ostatnio zostałam mile zaskoczona: polecam "Mój rower" - wg mnie to pierwsza polska produkcja od dłuższego czasu, gdzie dźwiękowcy rzeczywiście działali i spisali się całkiem nieźle.

ocenił(a) film na 8
asik_87

O, tak, w filmie "Mój rower" nie było takich problemów z dźwiękiem. Zgadzam się, w "Wymyku" ciężko było zrozumieć niektóre kwestie wypowiadane przez aktorów.

Kempy235

Popieram. Nie mogłam zrozumieć niektórych kwestii, co zaburzyło u mnie percepcję filmu;/

ocenił(a) film na 7
Sylvie Lu

Ostatnio obejrzałem film Reich, i znowu zdawało mi się momentami że pan Baka potrzebuje logopedy :)

Kempy235

rowniez popieram!

ocenił(a) film na 6
Kempy235

To prawda, ale to nie wada: dźwięk w polskich filmach to dno, a nie wada. Inne wytłumaczenie - aktorzy nie potrafią gadać zrozumiale. Ale żeby tak wszyscy?

Krzypur

To nie jest kwestia zrozumiałego "gadania" aktorów, ale faktu, że wiele dźwięków w polskich filmach jest głośniejszych aniżeli słowa bohaterów. Że przytoczę choćby jeden ze "słynniejszych" dla polskiego kina tego typu zabiegów z tupotem butów, który przez "udźwiękowiaczy" potrafi zagłuszyć cały prowadzony w tym momencie dialog. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

dokładnie, teraz praktycznie każdy polski film ma słaby dźwięk, w odróżnieniu do starych polskich filmów jak np. kogel mogel, miś, psy i inne, tam wszystko dobrze słychać :)

szorstka_

Nie wydaje mi sie to tak do końca to właśnie starsze polskie filmy miały często kiepski dżwięk i co ciekawe to te z lat 70-80 (a z lat 50-60 było bez problemu)
Teraz wiele filmów właśnie tych z lat 70-80 jest poprawianych cyfrowo miedzy innymi takich jak Miś i inne filmy Barei oraz Machulskiego Vabanki czy Seksmisja dopiero teraz można te filmy dokładnie wysłuchać po remastingu.
Dziwie się że te nowe polskie filmy mają kiepski dżwiek w dobie cyfryzacji i dolby digital itp.bajerom właśnie to mnie zastanawia.
Wiekszość filmów na kanale Kino Polska właśnie jest odnawiana cyfrowo.

ocenił(a) film na 7
entregado66

miejmy więc nadzieję że za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat odnowią cyfrowo dźwięk w tych co teraz kręcą i wreszcie obejrzymy je z takim dźwiękiem jaki powinien być :)

Kempy235

Dziwie się że te nowe polskie filmy mają kiepski dżwiek w dobie cyfryzacji i dolby digital itp.bajerom właśnie to mnie zastanawia.
Wiekszość polskich filmów na kanale Kino Polska właśnie jest odnawiana cyfrowo.

entregado66

Chciałem tutaj napisać do Wszystkich, którym się nie podoba dźwięk w polskich filmach, a dokładnie chodzi o wypowiadane dialogi przez aktorów. Też mi to przeszkadzało, aż do momentu kiedy uświadomiłem sobie, że kiedy ogląda się produkcję zagraniczne mamy do wyboru lektor lub napisy, wiec chcąc nie chcąc widz dokładnie wie kto co wypowiada. W polskich filmach nie mamy takiego komfortu i jest jak jest. Najlepiej włączyć film zagraniczny w rodzimym języku np. w angielskim i wtedy porównać czy czasem w filmach zagranicznych nie występuje ten sam problem. Wydaje mi się, że może być też tak jak u nas. Pozdrawiam Wszystkich uczestników dyskusji :-)

marokesz2785

Nie wydaje mi się żeby był taki problem w filmach zagranicznych,np.w filmach produkcji USA nie pamietam żeby byl taki problem,tu technika dżwiękowa i nie tylko zawsze jest na wysokim poziomie,w kinie Europejskim raczej też nie ma tego problemu.
Ja nie twierdze że wszystkie polskie filmy mają problem z dżwiekiem ale sporo by się znalazło i tych starych i nowych.
Jeszcze można dodać że na pewno w kinie sie inaczej słucha filmy jak i w TV
Ale akurat tu chodzi o ten konkretny film Wymyk i ja taż mialem problemy ze zrozumieniem nie których tekstów.
Ja filmy zagraniczne ogladam z napisami.

ocenił(a) film na 8
entregado66

Ale mata problema! To se ściągajta napisy do polskich filmów i bedzie git hehehehehehe

Matiasparviere70

No też wyjście :-)

Matiasparviere70

Raczej nie zrozumiałeś o czym my tu pisaliśmy ale to i tak nieistotne.

entregado66

Doskonale rozumiem o czym wy tu piszecie, ale chciałem zwrócić uwagę na to iż w innych filmach zagranicznych mogą mieć taki sam problem. My tego nie sprawdzimy tak samo jak w USA nasze filmy oglądają z dubbingiem.

marokesz2785

Przeciez to zawsze slychac jak sa filmy nagrane jesli chodzi o filmy USA to niespotkalem sie z tym zeby byl kiepski dzwiek a naogladalem sie sporo..

ocenił(a) film na 10
Kempy235

Dotychczas jakoś wszystko zrozumiałam o czym gadają.

ocenił(a) film na 7
jagoda49

Gratulacje, jesteś w mniejszości. Masz słuch absolutny, czy coś :)

Kempy235

No niektóre Polskie filmy to naprawdę głos mają straszny, i ciężko zrozumieć dialog.

ocenił(a) film na 10
Kempy235

Nie tylko słaby dźwięk,a ale bardzo często słaby scenariusz.Chociaż akurat Wymyk jest tu chlubnym wyjątkiem!

ocenił(a) film na 7
Kempy235

Dokładnie, mam takie same zdanie.
Strasznie to mnie wkurza kiedy nie słyszę połowy dialogów.

Kempy235

*obecnej polskiej filmografii ;)

ocenił(a) film na 8
Kempy235

Zgadzam sie, tez mialam problem z uslyszeniem niektorych kwestii i to glownie wypowiadanych przez Wieckiewicza, jest to dobry aktor, nawet bardzo dobry, ale ma slaba dykcje niestety...a co do dzwieku w rodzimych produkcjach, a owszem slabiuto, muzyka dudni, a slowa zanikaja, bez pilota nie da sie ogladac...

ocenił(a) film na 8
Kempy235

Oczywiscie pilota w rece...

Kempy235

Też na to często narzekam, ale akurat w tym filmie żadnych kłopotów ze zrozumieniem aktorów nie miałem.
Może oglądałeś na kiepskim nośniku.

jan_niezbedny0

Nie tylko dźwięk jest w polskich filmach słaby, ale także - szczególnie w tych starszych - obraz. Porównajcie sobie jak wygląda jakość obrazu w polskim filmie sprzed roku 2000, a jak wygląda amerykański film z roku powiedzmy 1995. Ot choćby polski film Kiler z 1997 roku, a obok postawmy Szklaną Pułapkę 3 z roku 1995. Oglądając polskie filmy z lat 90ma się wrażenie, że są one kręcone w latach 70-tych.

Kempy235

Bez kitu. Nawet w tych nowych filmach jak np. U patryka Vegi lubię jego filmy , ale jest wlasnie problem z tym udzwiekowieniem. Raz jest hałas jak w kinie te wszystkie "efekty specjalne" , by w trakcie dialogu w ogole nie ogarnac co aktorzy mowia. Masakra i co chwile ściszam zaraz robię głosniej...

ocenił(a) film na 5
Kempy235

Problem znany od dziesiątek lat w polskim kinie. Chodzi o kasę. Nie biorą najlepego sprzętu i krócej obrabiają materiał, bo wolą zaoszczędzić.

Polecam oglądać na słuchawkach lub z polskimi napisami. Choć to wstyd, że polski widz nie rozumie/nie słyszy co mówią polscy aktorzy.

Kempy235

To jest jakas totalna masakra. Niby film z topowymi aktorami a dzwiek na bardzo niskim poziomie. Polska kinematografia to jakas pomylka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones