Jerzy Pilch

7,1
192 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Pilch

to kapitalne opowieści z żywym potoczystym dialogiem

a i reżyserzy oba filmy zrobili z kulturą, bez pośpiechu, na pełnym luzie, a to najlepszy sposób na "pilchowski" dystans i poczucie humoru

użytkownik usunięty
AutorAutor

Jako scenarzysta rzeczywiście jest świetny, bo jako prozaik szczerze mówiąc mnie osobiście trochę męczy. Po przeczytaniu kilku jego felietonów byłam zachwycona, więc sięgnęłam po "Moje pierwsze samobójstwo" i na początku naprawdę jego styl do mnie przemawiał, ale pod koniec zauroczenie minęło. Z resztą co to ma za znaczenie, to przecież portal o filmach ;)

AutorAutor

Mnie niesamowicie dziwi czemu jeszcze nikt nie zekranizował Pod Mocnym Aniołem, Miasta Utrapienia,czy Marszu Polonii.

mati_mac

Widocznie brakuje nam reżysera, który by się tego podjął – ale może to i dobrze, że nie biorą się za to ludzie, którzy mogą tylko zepsuć dany tytuł. Czekamy dalej.

mati_mac

I doczekaliśmy ;)

ipat

Po zwiastunie wnioskuję, że reżyser zrobił to inaczej niż osobiście bym sobie tego życzył. Ale cóż, wpierw obejrzę, a potem ostatecznie osądzę.

użytkownik usunięty
mati_mac

Zabawnie się czyta takie "historyczne" komentarze z dzisiejszej perspektywy. :)

AutorAutor

zgadzam się z Tobą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones