Nicolas Winding Refn

8,0
2 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Nicolas Winding Refn

nakrecil "Pushera" - jak kazdy kto ogladal wie, ze momentami przypomina "Pulp Fiction" (chociazby dlatego, ze istnieje przyjazn 2 gangsterow, ktorzy czesto opowiadaja o smiesznych sytuacjach w swoim "firmowym" i prywatnym zyciu) analogicznie do Vincenta Vegi i Julesa Winnfielda. Życze sukcesow w kolejnych ekranizacjach, panie Nicolasie ;]

Somar

Ekranizacji czego ? I jak dla mnie Pushery w niczym nie przypominają Pulp Fiction.

Somar

Sory, ale jak dla mnie Pusher'y w niczym nie przypominają Pulp Fiction:/
Pushery to przede wszystkim mocne kino, które poraża realizmem.
Pulp Fiction również bardzo dobre kino, które jednak celowo operuje kiczem - krew i masakra jest tam rodzajem zabawy.
Brutalne i pozbawione zahamowań konwersacje Tonnego z jego kumplem Frankiem w niczym nie przypominają relacji Vincenta z Julesem, gdzie w rozmowie dominuje "zabawa słowem".
Moja "ulubiona" część Pusher II, strasznie mnie wydołował, sama miałam ochotę załatwić ojczylka...
Mamy chyba inny rodzaj wrażliwości, Pushery łapią mnie za gardło, P. Fiction nakręca w zupełnie inny sposób.

Pozdrawiam

Wilczyca_9

Hmmm, początek mojego postu jest bardzo podobny do poprzedniej wypowiedzi. To nie było celowe:]

Wilczyca_9

Własnie obejrzałem "Bronsona", również spod reki Refna. Zdziwiłem się jak zobaczyłem rezysera na napisach końcowych.

Wilczyca_9

Dobrze, to znaczy że się ze sobą zgadzamy :)

BUNCH

Świetny reżyser, szczególnie polecam Pushery, Jabłka Adama i Bronsona. Bleeder jak dla mnie ostro odstaje, reszty nie widziałem czekam na Valhalla Rising.

wujekdziadek

Tylko co ma Refn wspólnego z "Jabłkami Adama"?

Galder

Refn może niewiele, ale za to Mads... Co za rola.

kondor82

Refn nie ma nic. Walnąłem się i zgłosiłem błąd, ale nikt nie raczył skasować tego postu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones