Robert Więckiewicz

8,2
82 361 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Więckiewicz

PAN ROBERT JEST NAJLEPSZYM POLSKIM AKTOREM

cinek8107

Jest u mnie w pierwszej trójce polskich aktorów ;)

cinek8107

Nie wiem czy najlepszym.Gdzie jest napisane?

joanna252

ROZŚMIESZACIE MNIE

GAJOS, FRONCZEWSKI, SEWERYN, OLBRYCHSKI, PESZEK, PSZONIAK, RADZIWIŁOWICZ, TRELA, KOWALEWSKI, NOWICKI, STUHR, PYRKOSZ, KAREWICZ, MIKULSKI, PIECZKA, GOŁAS, KOMOROWSKA, ENGLERT, FILIPSKI,

TO SĄ NAJLEPSI POLSCY AKTORZY ZNAKOMITY DOROBEK W FILMIE, TEATRZE, ZA GRANICĄ, WIĘCKIEWICZOWI DUŻO BRAKUJE ALE MA SZANSE IM DORÓWNAĆ.

lukasz78902

A JESZCZE
PIETRASZAK, KONDRAT, SZAFLARSKA, JANOWSKA, KŁOSIŃSKI, FERENCY, FRYCZ, JANDA, POKORA, KOBUSZEWSKI, MICHNIKOWSKI, KWIATKOWSKA, CZYŻEWSKA, OPANIA, KŁOSOWSKI, DYMNA, POLAŃSKI(TEŻ JEST AKTOREM),

oczywiście wymieniam tylko tych żyjących

Więckiewicz ma kilka rewelacyjnie dobrych ról filmowych, ale słaby dorobek teatralny,
Pozatym role w "M jak miłość", "Samo życie", "NA DOBRE I NA ZŁE", "Myszka Walewska" troche osłabiają jego filmografie.




lukasz78902

Moja lista poniekąd się nawet pokrywa.
1.Jerzy Radziwiłowicz
2.Janusz Gajos
3.Polański (jeden z kilku ulubionych reżyserów)

lukasz78902

Czyżbyś zapomniał o Pazurze który był KIEDYŚ bardzo dobry

lukasz78902

Zgadzam Się z tobą ale z aktorów tz. młodego pokolenia to jeden z lepszych.

DO NAJLEPSZYCH DODAŁBYM JESZCZE CHYRE KTÓRY MAM BARDZO DUŻY TALENT; W TEATRZE TEŻ SIĘ POKAZAŁ; M.IN. KOMEDII FRANCUSKIEJ; CHOĆ ZDARZAŁY MU SIĘ SŁABE FILMY M.IN. SAMOTNOŚĆ W SIECI JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH

lukasz78902

nie uwazam tak. nie liczy sie w ilu filmach grali. liczy sie talent, odzwierciedlenie roli w filmie. nie uwazam ze nie potrafia grac..ale uwazam ze jego talent i potencial jest duzo wiekszy od tych co wymieniles.
dziwi mnie czemu nie wymieniles c.pazury jest bardzo dobrym aktorem



p.s z gory przepraszam za moja ortografie ;p

lukasz78902

Czym cię rozśmieszyłam?

lukasz78902

Olbrychrski ?

lukasz78902

Oj wszystko dosłownie odczytujesz.Należy rozumieć,że jest najlepszym aktorem w sile wieku,jeśli chodzi o ten wiek.Bo lepszego aktora,trochę po 40 nie ma.Może są z podobnym warsztatem ale wolą grać w szmirach albo nie mają siły przebicia.

irish23_faurepavane

Jak to niema? Gajos, Olbrychski, Seweryn, Pszoniak, Fronczewski

Co to znaczy siła wieku?
Cybulski zginął w wieku 39 lat, a jest uważany za jednego z najlepszych aktorów ubiegłego stulecia (:
Tak samo Wilhelmi , gdy zmarł na raka był tylko 10 lat starszy od Więckiewicza.

Gajos jest najlepszym żyjącym aktorem teatralnym... filmowym zresztą też. Sięgając po film z Gajosem masz pewność że jest co najmniej dobry, tak samo spektakl teatralny z jego udziałem

Olbrychski aktorem na skale Europy jak nie świata gra i grał z takimi aktorami z którymi Więckiewiczowi nie jest się w stanie przyśnić. Potrafi biegle posługiwać się co najmniej 6 - językami.

Seweryn i Pszoniak znakomicie nas reprezentują we Francji W filmach, ale przede wszystkim w teatrach.

I co najważniejsze Ci aktorzy byli znakomici od początku swojej kariery. A Więckiewicz prawie 20 lat kariery ma już za sobą. 20 lat nieznany a teraz największy aktor. Tak jest w filmach polskich jest może na fali. Ale w teatrze czy zagranicą jego dorobek jest znikomy, albo go w ogóle nie ma.

catrine1

Nie wiem czy ja wyraziłem się mało precyzyjnie czy po prostu Ty nie rozumiesz albo czepiasz się słówek.Miałem na myśli to,że nie ma w Polsce równie dobrego aktora w wieku Więckiewicza,nic więcej.Że może są z podobnym watsztatem ale wybierają komercyjne produkcje.Nie ośmieliłbym się go porównywać do tych aktorów których wymieniłaś bo znam ich dorobek i bardzo cenię.Także proszę mi tu nie imputować czegoś czego nie napisałem.

lukasz78902

Słowo klucz - "dorobek". Nikogo nie obchodzą ci aktorzy, bo to prehistoria. Mówimy o tym co jest TU I TERAZ! A tu i teraz, to Więckiewicz jest wybitny. Tamci mieli swoje chwile chwały, ale nie grają w większości już w filmach, n'est-ce pas?

ural

No właśnie. tak jest.

cinek8107

Najlepszy? Wątpię... Znam kilku innych, o wiele lepszych polskich aktorów.

CheekyGirl

wystarczy wziąść Olbrychskiego -
galeria postaci ponad połowa filmów Wajdy, uznawanych za klasykę,
Cała EKRANIZACJA trylogia Sienkiewicza,
potrafi biegle mówić w co najmniej 6 językach
wiele ról za granicą: we Francji, Rosji, Niemczech, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji.
Nie które z jego filmów zdobyło Oskara jak np "Blaszany bębenek".

Gajos wybitny dorobek teatralny, nie do przebicia przez żadnego aktora: NORYMBERGA, ROZMOWY PRZY WYCINANIU LASU, KOLACJA NA CZTERY RĘCE,.......
Co do filmów wystarczy "Wahadełko" dzięki któremu Gajos zdobył więcej nagród niż Więckiewicz przez całe życie,
Przesłuchanie brutalny film trzymany przez ponad 10 lat przez cenzurę,
"Piłkarski poker" znakomity obraz korupcji w piłce nożnej...
kultowy serial "Czterej pancerni i pies",
Dekalog 4 czy TRZY KOLORY - BIAŁY Kieślowskiego,
"UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ" znakomite ponad czasowe dzieło
Występy w komediach Stanisława Barei "ALTERNATYWY 4", "CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ ?", "KAPITAN SOWA NA TROPIE" i Gruzy "CZTERDZIESTOLATEK"

PYRKOSZ: Wichura z "CZ P i P", Pyzdra z "Janosika", Duńczyk z "Vabanków", Balcerek z "Alternatywy 4" Każda z tych ról rozkłada na łopatki Więckiewicza....



Z CZYM DO Nich WIĘCKIEWICZ?
z "Samym życiem" "Myszką Walewską", "Na dobre i na złe", "M jak miłość",

lukasz78902

"Z CZYM DO Nich WIĘCKIEWICZ?
z "Samym życiem" "Myszką Walewską", "Na dobre i na złe", "M jak miłość"".

Skończ oglądać seriale. Wymieniasz aktorów, którzy powoli znikają ze sceny albo już zniknęli. Mówmy teraz o tych, którzy ciągle występują. Na dzień dzisiejszy Robert jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym co dowodem są liczne produkcje w jakich ostatnio gra. Olbrychski również występował w "Samo życie". Kondrat to ten co lansuje się w reklamach ING? Daj spokój. Niżej nie mógł upaść. Chodź gaże za reklamy ma spore to jako "szanowany" aktor nie powinien podjąć tego czegoś. Wracając do Roberta czy każdy aktor zaczynał od najwyższej półki (mowa o filmach, serialach) i ciągle występował w ambitnych, ciekawych produkcjach? Jest ktoś taki w ogóle nie tylko w Polsce, ale i na świecie? Zresztą, aby się wybić z tej naszej wioski niektórzy pewnie zaczynali od bycia statystami poprzez grania w głupich serialikach skończywszy na ambitnych produkcjach w jakich gra teraz Robert (może nie we wszystkich, ale w większości z wykreowaną przez niego ciekawą postacią). Dziękuje i pozdrawiam.

bandofbrothers

Bardzo mądra i przemyślana wypowiedź bandofbrothers, z którą zgadzam się w 100%.

Uważam, że Więckiewicz jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Gdyż potrafi GRAĆ, a nie tylko uśmiechać się przed kamerą, jak niby aktorzy jednego sezonu.

monia_508

a według mnie najlepsi polscy aktorzy to: ZAKOŚCIELNY, WIECZORKOWSKI, PAWLICKI, WESOŁOWSKI, ADAMCZYK, WIECZOREK, MECWALDOWSKI, WILCZAK, PERCHUĆ, DOROCIŃŚKI, i BAKA bo grają w moich ulubionych serialach haha ;D

piterek101522

tak. zakościelny,damięcki,mroczek 1,2, małaszyński wymiatają, wilhelmi czy zapasiewicz to przy nich marne aktorzyny,

piterek101522

byli kiedyś, Szycu o ile pamiętam zagrał dobrze tylko w Wojnie polsko-ruskiej, reszta to miernota :/

piterek101522

Adamczyk? Za ładny i za dużo gra reklamach.

cinek8107

też tak myślę. the best :)

nellcia1993

żadnego dorobku teatralnego
A to teatr jest najważniejszy w aktorstwie a nie film
tylko 10 spektakli w tv i to głównie epizody.

Poza tym jakie produkcję?????
WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE ok
ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI? i Vinci niech będzie
co jeszcze?

poza tym aktorzy, którzy znikają w wieku Więckiewicza grali tak znakomite rolę które Więckiewicz raczej nigdy w życiu nie zagra.
Filmy mają po 30 -40 lat są oglądane, cenione i nagradzane do dnia dzisiejszego. np taki "Potop" jedna w ról Olbrychskiego i cały dorobek Więckiewicza przestanie mieć znaczenie. Film ma prawie 40 lat i dalej jest klasyką.
Tak jak "Wilki szu" Vabank" "Przesłuchanie" "Piłkarski poker" "Czterej pancerni i pies", Dekalog TRZY KOLORY - BIAŁY Kieślowskiego,"UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ" "ALTERNATYWY 4", "CZTERDZIESTOLATEK"

Kto będzie za czterdzieści lat oglądał "Lejdis", "Odwróconych", NIGDY NIE MÓW NIGDY, 33 SCENY Z ŻYCIA,. DOM ZŁY
Już nie wspomnę o docenieniu tych filmów za granicą. Przynajmniej na skale EUROPY.

Jedyny z dorobku Więckiewicza to "Wszystko będzie dobrze" ma szanse przejść próbę czasu.






lukasz78902

ja powiem tak .wymieniłeś rzeczywiscie najlepszych aktorów ale są oni ze starszego pokolenia .więckiewicz jest jednym z najlepszych w swoim pokoleniu.

lukasz78902

Świetny aktor jak dla mnie, zdecydowanie najlepszy ze swojego pokolenia. A czy to jego wina ze nie bardzo jest w czym grac? Czy to hjego wina ze wiekszosc obecnych scenariuszy jest tak slaba? Trudno zeby grywal w kultowych filmach skoro ma mniej wiecej tyle lat co te kultowe filmy, trudno aby kilkuletni film stal sie kultowym. Prawda?

ps. a poza tym trudno traktowac powaznie wypoiedz czlowieka ktory oceniajac filmy uzywa tylko dwoch ocen: "1/10" i "10/10" link -> http://www.filmweb.pl/user/lukasz78902/films

Jayfidget

Najlepszy z jego pokolenia jest Maciej Stuhr już jako małe dziecko grywał w filmach Kieślowskiego, potem swojego ojca....
Więckiewicz 20 lat kariery i mało kto zwracał na niego uwagę. A teraz z dnia na dzień jest NAJLEPSZYM POLSKIM AKTOREM

Kultowy film nie zależy od lat, taki "Dzień świra" już jest kultowy i to od kilku tat. Sortuje się rolę Gajos gra w 1 filmie na rok, ale zawsze jest znakomity, po za tym jeszcze zostaje teatr, za granica czy dubbing.

bourvil

Nikt nie podważa tego że Maciej Stuhr jest bardzo dobrym aktorem, ale nie powiesz mi ze Maciej wziął się w filmach Kieślowskiego z ulicy.

Jayfidget

Maciej Stuhr jest za ładny za blady za nijaki. Może się jeszcze wyrobi. Ojciec jest lepszy i Więckiewicz jest lepszy.

lukasz78902

A co teraz jest do zagrania w teatrze. Chyba, że jak Janda i jej córka i były mąż otworzysz sobie swój teatr, to zagrasz.

cinek8107

Najlepszym polskim aktorem (żyjacym) jest Janusz Gajos, a najlepszym w historii był Wacław Kowalski.
Przynejmniej wg. rankingu filmweb. Co do Gajosa to nie jestem pewien, czy rzeczywiście jest najlepszym żyjącym polskim aktorem, ale co do Wacława Kowalskiego to się zgodzę (zaraz przed Tadeuszem Łomnickim).

the_men_from_okinawa

Gajosa pamiętam jeszcze z 4-pancernych i psa, jako blondynka. Na długo się to do niego przykleiło i stale to widzę.

cinek8107

jeśli chodzi o mnie to też podzielam zdanie, że to najlepszy aktor z młodszego pokolenia.

SailorUranus

Wedlug mnie wraz z Gajoswm jest najlepszym polskim aktorem . Najbardziej podobal mi siew scenie z siekierka w Poludnie -Polnoc

cinek8107

Najlepsi aktorzy to: Gajos, Fronczewski, Pszoniak, Seweryn, Radziwiłowicz, Malajkat, Trela, Kondrat, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, z młodego pokolenia to Adamczyk, Mateusz Damięcki, Maciej Stuhr, Szyc i Więckiewicz też niezły

Najlepsze aktorki: Szaflarska, Janda, Szapołowska, Seniuk, Polony, Szczepkowska, Dymna, Stenka, z młodego pokolenia może Żmuda Trzebiatowska, Socha, Cielecka

mamata1

D A M I Ę C K I .........BUHAAAAAAAA !!!
W kategorii największego drewna !!!!

KRISPO_DE_PALMA

Co masz do Damięckiego, w "Kochaj i tańcz" spoko zagrał. Jasne, że wiele mu brakuje, ale się uczy.

A z wymienionych przeze mnie aktorek wykreśliłbym Szapołowską, nie można jej nazwać wielką aktorką po tym co zrobiła warszawskiej publiczności. Za grosz klasy

mamata1

Młody Olbrychski w niektórych rolach i ucharakteryzowany, tak. Teraz zdziadział. Więckieicz jest lepszy.

cinek8107

Nie.

cinek8107

Linda
Szyc
Więckiewicz
Olbrychski
Adamczyk
Pazura
Gajos
Stuhr
Machulski
Nowicki

cinek8107

Obecnie Więckiewicz i Chyra są najlepsi.

obleh

Chyba
Więckiewicz
Szyc ok, ale prywatnie fircyk!

obleh

Chyry nie lubię, to mięczak.

cinek8107

może nie najlepszy ale jeden z najlepszych na pewno :)

cinek8107

Pazura debesciak

cinek8107

Popieram opinię, że jest jednym z najlepszych naszych aktorów, najlepszym ze swojego pokolenia. Ma dobry głos i warunki fizyczne, w tym wyraziste oczy i jest bardzo inteligentny. Może grać i gra różnorodne role.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones