Wojciech Smarzowski

8,2
10 710 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Smarzowski

czy tylko mi się wydaje, że we WSZYSTKICH jego filmach to narzędzie jest dziwnie eksponowane?

jacobik

Nie, a sam Smarzol to przyznał :D siekiera i pożar

erosomaczek

Dobre,to prawda. Widocznie siekiera musi być i już ;)

erosomaczek

erosmaczek - pamiętasz może gdzie smarzowski o tym mówił?

jacobik

W przekroju pod koniec stycznia, był wtedy na okładce :)

jacobik

We mnie mnie budzi negatywne odczucia, być może o to mu właśnie chodzi. Wydaje mi się, że siekiera może kojarzyć się z siłą, z polskością, stanowczością, natomiast pożar to zniszczenie, oczyszczenie, dynamika, a przede wszystkim budzi strach.

jacobik

swoją drogą ciekawe jak się to ma do reżyserowanych przez niego seriali.
bo w teledyskach siekiera pojawia się również :)

jacobik

Z seriali reżyserowanych przez Smarzowskiego widziałem tylko Londyńczyków. I z tego co pamiętam, w jednym odcinku jest scena z siekierą, dość demoniczna zresztą ; )

jacobik

Taki kraj. Amerykanie mają karabiny i pistolety. My mamy siekiery...

yablonski

w sumie bardziej polska zawsze wydawała mi się kosa, ale.

jacobik

Pomijając kwestie poręczności :) kosa, a tym bardziej przekuta "na sztorc" kojarzy się z patriotyzmem, z miłością do ojczyzny i wzniosłymi celami... w filmach Pana Smarzowskiego takich bohaterów nie znajdziemy... stąd brak kosy, a obecność siekiery... taka moja skromna opinia...

yablonski

hm... ciekawe. Twoje określenie kosy jako patriotycznej pobudziło moją wyobraźnię i zacząłem się zastanawiać jaka w takim razie jest siekiera.
i myślę, że zbójnicka, najlepiej będzie określać bohaterów smarzowskiego :)

jacobik

Słuszna uwaga. Można też zastanowić się dlaczego siekiera a nie nóż? ... tak myślę, że siekiera u Smarzoskiego symbolizuje zepsucie, moralną degrengoladę i brak hamulców. Nóż często jest pod ręką i jego użycie może być impulsywne i niezaplanowane. Natomiast jeśli ktoś bierze siekierę do ręki i nie zamierza rąbać nią drewna, to jego zamiary są "konkretne"...

jacobik

Szczerze mówiąc w drogówce nie kojarzę motywu siekiery. W pod mocnym aniołem siekiera była w mieszkaniu Jerzego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones