Wojciech Smarzowski

8,2
10 710 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Smarzowski
DziurawaMarysia

moim zdaniem Smarzowski to masakrator...jak obejrzysz, to ten film zostanie w pamięci na zawsze...widziałam reakcję ludzi po Drogówce.... Róża wstrząsająca...

DziurawaMarysia

ze wszystkich jego filmów nie widziałem tylko "małżowiny".
Na razie najlepsza "róża" zdecydowanie

dombro1602

popieram , Róża najlepsza ale nie widziałem jeszcze Drogówki no i czekam na Anioła z niecierpliwością.

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

Brzydula pozostawia niezatarte wrażenie, daje do myślenia i jest taka wysmakowana plastycznie. Epokowe dzieło, pozostawia niezatarte wrażenie, więc jest najbardziej warta zapamiętania.
Kawał kina i w ogóle... reżyser pierwsza klasa, żadna tam amatorszczyzna.

DziurawaMarysia

Każdy film porusza swego rodzaju ważne kwestie, Wojtek ma niepowtarzalny styl, widoczny w każdym z jego dzieł.
Największe wrażenie zrobił na mnie "Dom zły", szokujący, mocny, przedsmak kina Smarzowskiego, "Wesele" to majstersztyk i niepowtarzalne obrazy typów Polaków, trafione w dziesiątkę, każdy jeden kadr. "Drogówka" - majstersztyk! Tematy podejmowane wielopoziomowo, straszno-śmieszne, baaaaardzo polskie. Charakterystyczne już dla Wojtka wstawki z kamer przemysłowych itp. Genialny reżyser. "Róża" się odróżnia od reszty dość mocno, poza mocnymi wstawkami, mimo ciężkiego tematu gwałtów, to nie jest typowy Smarzowski. Dużo optymizmu i milości w tym filmie, choc to tylko na plus. Wyróżnienie spośród reszty pewnie wynika z tego iż scenariusz do "Róży" nie był pisany przez Wojtka.

Kompletny polski reżyser.
Absolutnie autorski wyjątkowy styl.
Nie można koło niego przejść obojętnie.
Zdecydowanie powinno być o nim głośniej.

DziurawaMarysia

Mi do gustu najbardziej przypadło Wesele.

DziurawaMarysia

Bezdyskusyjnie Róża, a zaraz za nią Wesele.
Na szarym końcu Drogówka. Ale nawet taki średni film jak na Smarzowskiego w porównaniu z reszta shitu jaki powstaje w tym kraju jest arcydziełem

DziurawaMarysia

Dom zły.

obleh

Wesele

DziurawaMarysia

Wesele :)

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

Wesele miażdzy

DziurawaMarysia

Drogówka.

Zagubiony128

w końcu ktoś drogówkę wimenił.

DziurawaMarysia

Jak dla mnie Dom Zły. Film, który jest jednocześnie świetnym thrillerem ze świetnym, mrocznym, nieco groteskowym klimatem, a jednocześnie dramat polityczny i genialne, mocne zakończenie. Film wstrząsający nie tyle tym co się dzieje na ekranie, ale samą fabułą. Jak dla mnie film kompletny.
Róża to z kolei kino na najwyższym poziomie. Poruszająca historia, gdzie trudno znaleźć kogoś kogo by ten film nie wzruszył.
Wesele i Drogówka to nieco inne filmy. Przede wszystkim dlatego, że akcja dzieje sie wspólczesnie. Są to filmy również bardzo dobre, ale troche odstają od DZ i Róży.
Ale generalnie to Smarzowski jest reżyserem światowej klasy i aż szkoda że jego filmy nie wychodzą z rozgłosem poza nasze granice. Aczkolwiek nie wiem czy Zachód, by te filmy zrozumiał. Są bardzo "polskie"

modzel94

"smarzona kura" kontrowersyjny thriller-psychologiczny..212 tysięcy polskich lemmingów zażyna rytualnie......kure

DziurawaMarysia

Ciężko powiedzieć bo póki co każdy jego film rozp ierdala łeb na kawałki.

Nie umiem wskazać najlepszego.

Mogę co najwyżej wymienić kolejność moich ulubionych :

Drogówka
Wesele
Róża
Dom Zły
Małżowina

DziurawaMarysia

dom zły
wesele
drogówka
róża

awsd85

@hasad dlaczego róża na ostatnim?

DziurawaMarysia

Gdyż taki mam gust :)
Róża z tych filmów, które oglądałem najmniej mi się podobała i uważam ją za najsłabszy film. Jednocześnie dodam, że nie jest to zły film tylko w tak zacnym gronie jest na końcu.

DziurawaMarysia

również oddaję głos na Różę.

DziurawaMarysia

Drogówka.

DziurawaMarysia

DROGÓWKA

DziurawaMarysia

Dom zły

DziurawaMarysia

Wesele bezkonkurencyjne, potem Róża i Drogówka

DziurawaMarysia

Również uważam, że numerem jeden jest Róża, później Drogówka. Dwa bardzo dobre filmy. Dom zły już mniej mi się podobał, Wesele natomiast w moim odczuciu jest najsłabsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones