PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607039}

Bez tajemnic

7,7 11 740
ocen
7,7 10 1 11740
6,3 3
oceny krytyków
Bez tajemnic
powrót do forum serialu Bez tajemnic

Kto jest autorem muzyki do "Bez tajemnic"? Informacja jest wszędzie pomijana, a ja śmiem podejrzewać, że napisał ją Łukasz Targosz - autor muzyki m.in. do serialu "Naznaczony", z którego żywcem zerżnięte są motywy muzyczne w "Bez tajemnic". Podsumowując: albo Targosz, albo plagiat.

babicki

A w napisach końcowych nie bylo napisane? Oglądałeś dziś prapremierę?

woyage1

Właśnie się nie przyjrzałem, a prapremierę oglądałem - stąd skojarzyłem muzykę :)

babicki

Ładna muzyka... Nie pamiętam ścieżki z "Naznaczonego", ale nie sądzę, żeby to był plagiat, HBO nie pozwoliłoby sobie na coś takiego.

babicki

Też nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że mało oryginalna ta muzyka i że jest taka jak w Naznaczonym.. ;)

babicki

Jacek Lachowicz

ocenił(a) serial na 7
buntururu

Ten ze Ścianki? ho ho

babicki

I już wszystko wiadomo, na stronie Bez Tajemnic HBO jest podane, że muzyka to lachowicz.

Muzyk-kompozytor, związany kiedyś ze środowiskiem trójmiejskim - dziś na stałe mieszka w Warszawie. Jeden z tych muzyków, którzy charakterem twórczym wykraczają daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w naszym kraju. Lachowicz przez osiem lat współpracował z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał cztery płyty długogrające i pięć singli. W 2001 roku nagrał z grupą Lenny Valentino płytę pt. „Uwaga! Jedzie tramwaj". Od 2004 roku tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu Lachowicz. Dotychczas ukazało się pięć płyt solowych Lachowicza - „Jacek Lachowicz”, „Za morzami”, ekskluzywna płyta „Runo" , „Pigs_joys and organs" - płyta przede wszystkim w języku angielskim, produkcyjnie zmierza w stronę prostych piosenek, które próbują wymknąć się sztampowej rockowej aranżacji. I ostatnia - piąta to remake pierwszego albumu pt. „Wersja_2011". Swoją przygodę z muzyką filmową rozpoczął od „Wesela" Wojtka Smarzowskiego, potem była „Oda do radości" Anny Kazejak, Jana Komasy i Macieja Migasa, oraz „Kilka prostych słów" Anny Kazejak.

babicki

Ha, więc jednak ma się to ucho ;) Też skojarzyło mi się z Naznaczonym, taka niepokojąca, ale plagiat to zdecydowanie zbyt mocne oskarżenie. Wykorzystał motyw, też pewnie za dużo powiedziane, nie znam się na muzycznej kuchni, ale to jednak inne dźwięki. Uwielbiam je, szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć. Słuchałabym w nieskończoność.

wyciszka

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to parę utworów wykorzystanych w serialu, głównie zakończenia, można znaleźć na płycie Runo.

ocenił(a) serial na 9
babicki

Jacek Lachowicz. Kapitalny muzyk zespołu Ścianka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones