PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480993}

BrzydUla

6,4 57 269
ocen
6,4 10 1 57269
5,6 5
ocen krytyków
BrzydUla
powrót do forum serialu BrzydUla

Mariusz Zaniewski

ocenił(a) serial na 8

A co powiecie na grę aktora, wcielającego się w zimnego i bezwzględnego Aleksa? Mi ta postać bardzo się podoba. Mimo, że to najgorszy charakter w serialu, podoba mi się pomysł wykreowania takiej postaci. Bez Aleksa w sumie nic tu by się nie działo. Zawsze namiesza i coś uknuje. Przez to serial staje się o wieeele ciekawszy :D Ma też dobre strony - prawdziwie kocha swoją siosrę. No i jest przystojny. Taki elegancik - błyszczący garnitur, drogie dodatki...
Wiadomo, że pod koniec serialu Aleks zostanie zdemaskowany, ale na razie cieszę się, że dzięki tej postaci akcja serialu trochę wzrasta... :)

ocenił(a) serial na 10
violetfairy

Świetny jest, taki tajemniczy i intrygujący xD ale mogli wziąć kogoś jeszcze przystojniejszego, o c;

ocenił(a) serial na 8
sally_storm

Dla mnie idealnie "tą złą" zagrała Paulina- w stosunku do Uli oczywiście. A Aleks moim zdaniem jest okropny:)

ocenił(a) serial na 10
violetfairy

"Świetny jest, taki tajemniczy i intrygujący xD ale mogli wziąć kogoś jeszcze przystojniejszego, o c; "


O co wam chodzi,przecież(po za planem}Mariusz Zaniewski jest o wieele przystojniejszy od Filipa Bobka.....:->

ocenił(a) serial na 8
ala97

No właśnie o to mi chodzi! Wszyscy zachwycają się tak tym Filipem Bobkiem, a on wcale taki "nie ten tego" :D Chciałam zwrócić uwagę na Mariusza bo wydał mi się idealnie dobranym aktorem. Pozdrawiam!

ala97

zgadzam się że Zaniewski jest przystojniejszy... a tak naprawdę to w serialu to on jest ofiarą pana Dobrzańskiego który wykorzystuje na prawo i lewo tylko żeby wyplątać się z kłopotów w które sam się wpakował...

violetfairy

Jak dla mnie jest najlepszy z nich wszystkich, być może dlatego że uwielbiam czarne charaktery :) Aktora dobrali świetnie bo taka postać nie może być wypindrowanym lalusiem jak np. Bobek tylko musi mieć w sobie to "coś", a Mariusz "to" ma :)

ocenił(a) serial na 10
selene_11

No właśnie Mariuszowi niczego nie brakuje,a Bobkowi tak!!!a po za tym o to osiągnięgcia F.Bobka i M.Zaniewwskiego
Filmografia - Mariusz Zaniewski

2008: Moja nowa droga jako Sympatyczny pan
2008: Mała wielka miłość (Expecting Love) jako Kolejkowicz z pierogarni
2008: BrzydUla jako Aleksander Febo, brat Pauliny
2006-2007: Faceci do wzięcia (gościnnie)
2006: Śmierć rotmistrza Pileckiego jako Porucznik UB Eugeniusz Chimczak
2006: Wieża jako Mateusz
2006: Tryst jako On
2005: Karol - człowiek, który został papieżem (Karol, un uomo diventato papa) jako Ordynans Franka
2005: Niania jako Menager Maryli Rodowicz (gościnnie)
2005-2008: Egzamin z życia jako Doktor Adam (gościnnie)
2005: Lepszy człowiek
2004-2008: Kryminalni jako Jacek (gościnnie)
2004-2008: Pierwsza miłość jako Mecenas Karol Kasprzyk, prawnik nakłaniający Marysię Radosz do wytoczenia procesu sądowego Szpitalowi Kolejowemu we Wrocławiu o odszkodowanie (gościnnie)
2000: M jak Miłość jako Chłopak Jolki Kowalskiej (gościnnie)
1997: Klan jako Miron (gościnnie)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Filmografia - Filip Bobek
2008: BrzydUla jako Marek Dobrzański
2007: Ranczo Wilkowyje
2007: Barwy szczęścia jako Dyrektor artystyczny agencji (gościnnie)
2006-2007: Kopciuszek jako Maks (gościnnie)
2006: Oficerowie jako Dźwiękowiec (gościnnie)
2005-2007: Magda M. jako Marcin Kołodziejczyk (gościnnie)
2004-2008: Kryminalni jako Piotr Konopka (gościnnie)
2003: Na Wspólnej jako "Długi" (gościnnie)
1999-2008: Na dobre i na złe jako Mateusz, pan młody (gościnnie)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ala97

Ten "sympatyczny pan" mnie wymiótł;D A co do postaci... cóż, jak widzę Alexa to mnie na "hafty" zrywa - ta oślizgła osobowość, przylizane włosy, błyszczące koszule fuuu (no dobra - bary ma spoko). Niewiem jakim jest człowiekiem prywatnie, ale co to za różnica? I tak go pewnie nigdy nie spotkam. Jak narazie swoją role odgrywa idealnie - wzbudze we mnie dokładnie te emocje jakie miał pewnie w założeniu wzbudzać i to jest najważniejsze;* A co do Filipa Bobka (hej...czy przpadkiem w muminkach niebyło jakiegoś bobka?!) to powiem szczerze, że jest to idealny przykład "jak stworzyć bóstwo nastolatek", bo facet poprostu jest jak dla mnie za mało męski, ale wszędzie trąbią o tym jaki to on nie jest przystojny i poprzez sugestie ludzie zaczynaja myśleć tak samo. Drugim takim przykładem może być Zacuś E. - totalnie aseksualny, ale spróbujcie to uzmysłowić "zakochanej" nastolatce, której mózg już został solidnie wyprany przez Disney Channel;/

ocenił(a) serial na 10
violetfairy


'A co powiecie na grę aktora, wcielającego się w zimnego i bezwzględnego Aleksa? Mi ta postać bardzo się podoba. Mimo, że to najgorszy charakter w serialu, podoba mi się pomysł wykreowania takiej postaci. Bez Aleksa w sumie nic tu by się nie działo. Zawsze namiesza i coś uknuje. Przez to serial staje się o wieeele ciekawszy :D Ma też dobre strony - prawdziwie kocha swoją siosrę. No i jest przystojny. Taki elegancik - błyszczący garnitur, drogie dodatki... '




Użyłam twojej wspaniale sformułowanej treści na stronie:
http://epuls.pl/club_discussion.php?lngClubID=982689&llngGroupID=0

ocenił(a) serial na 8
ala97

Dzięki. Fajnie, że się podoba.
Jestem zaszczycona :D :D

ocenił(a) serial na 10
violetfairy

nie ma sprawy.....M.Z. jest moim ulubionym aktorem

ala97

Aleks jest super :-) trochę jak prof. Snape :X I oczywiście zgadzam się z tym, że jest bardzo przystojny...

ocenił(a) serial na 6
Vickynella

Ej, naprawdę mi też się skojarzyło ze Snapem! A jak teraz wprowadzili wątek Julii no to już autentycznie mi go
przypomina. Fajnie, że ktoś też ma takie same skojarzenia! xD

Marta_Evans

Ja tam na niego nie narzekam, bardzo dobrze wcielił się w taką postać, ale denerwował mnie wątek zakochanego Aleksa i Julii... Jakoś tak to dziwnie wyglądało.

Vickynella

Heh, Snape;) Też przyszedł mi na myśl;) Podoba mi się ta postać, i to, że w ciekawy sposób scenarzyści zaczęli Aleksa uczłowieczać, wprowadzając Julię.

Inez_2

Tylko Snejpiego chyba tak ambicja nie zżerała ani nie dążył w ten sposób do celu. Ale ten tragizm tej postaci i inteligentne teksty :)

violetfairy

Wspaniały aktor, rewelacyjna postać, uwielbiam czarne charakterki, Mariusz spisał się znakomicie, nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego miejscu i jest naprawdę przystojny a szum jest wokół Filipa Bobka, co jest dla mnie nie zrozumiałe..

ocenił(a) serial na 5
violetfairy

cały ten serial troche mnie denerwuje i nudzi, ale obejrzałam kilka odcinków głownie z powodu tej postaci ;) Alex jest najlepszy, ten jego cynizm, przebiegłość, bezwględność...hehe. Zawsze lubiłam czarne charatery :)

violetfairy

Do pewnego czasu nie pałałam jakąkolwiek sympatią wobec postaci Alexa. Jednak od momentu pojawienia się Julii (tak, to chyba mniej więcej od tego czasu) coś mnie w nim ujęło. Chyba to, że wcale nie jest naprawdę taki oziębły, jak kreuje to przed otoczeniem. Ciekawe, jak dalej potoczą się jego losy, co zaplanowali scenarzyści...

Osobiście bardzo polubiłam tego aktora po obejrzeniu paru odcinków "Brzyduli". Idealnie pasuje do tej roli. A teraz jest nawet dla mnie głównym powodem zasiadania przed telewizorem codziennie o 17:55 :P

PS Czyż on nie ma boskiego głosu?

fishy

Postać faktycznie fajna tylko nie moge się zgodzić z tym że naprawdfe kocha siostre bo wtedy nie przyprowadził by na powitalną impreze Julii Klaudi którek Paulina tak nie znosi

paulina_pogon

Tutaj wychodzi na to, że uraz wobec Julii przebił miłość względem siostry.

fishy

O tak, głos faktycznie boski;)
To chyba najbardziej złożona postać w tym serialu, przyznaję się, że też zaczęłam oglądać "Brzydulę" przez niego.

Inez_2

A teraz tak samo jak i ja, nie przestaniesz oglądać, bo przecież ON!
Tylko cierpię z powodu braku Mariusza w ostatnich odcinkach...

Hyhy, co do tego głosu, tak się w nim zakochałam, że posunęłam się do zgrania na odtwarzacz mp3 fragmentów wywiadu o "Hamlecie" xD

Czy najbardziej złożona, to ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że to tylko wrażenie spowodowane licznymi retrospekcjami i ogólnie powrotami do historii z przeszłości lekko owianej tajemnicą. Tak czy siak, postać jest ciekawa.

ocenił(a) serial na 9
Inez_2

Te oczy, głos i uśmiech... Nogi same miękną. ;) Przystojna i zdolana bestia.

ocenił(a) serial na 10
violetfairy

dokładnie, on jest spoko. A konkretnie ,,polubiłam,, go od tego odcinka gdzy zjawiła się Julia. Szkoda że pod koniec serialu ;( go nie bedzie.

ocenił(a) serial na 8
violetfairy

jak najbardziej nie kojarze go z żadnego innego filmu ale tutaj dał zię poznać jako dobry a nawet bardzo dobry aktor

ocenił(a) serial na 10
violetfairy

Uwielbiam go! Tak jak większość aktorów z tego serialu, czyli np. Małgosię Sochę, Maję Hirsch, Filipa Bobka oczywiście i Julię Kamińską.

violetfairy

a ja w postaci Aleksa Febo doszukałam się drugiego dna że tak to ujmę ;p tak prawda że to cyniczna, bezwględna postać, typowy "czarny charakter" ale z drugiej strony jednak moim zdaniem ma powody to takiego a nie innego postępowania... kiedy on i Paula stracili rodziców ten opiekował się siostrą - na pewno łatwego życia nie miał... potem ta sprawa z Julią, która go bardzo skrzywdziła nie mówiąc o Marku... wcale się nie dziwię że go tak znienawidził no bo kto potrafiłby życ w zgodzie z człowiekeim który uwiódł ukochaną??? więc to normalne ze aleks wciąż dokopywał markoWI ;P Ponad to Aleks ciągle był pomijany w sprawach kluczowych dla firrmy f&d... Marek prezes, marka pomysły najlepsze, marek zawsze popierany przez ojca i narzeczoną a Aleks niedoceniany.....
hah po tej analizie dogłębnej doszłam właśnie do wniosku ze Aleksander Febo to raczej postać skrzywdzona, która za wszelką cenę pragnie szacunku, uznania.... we mnie raczej wzbudza współczucie niż niechęć i poniekąd będę usprawiedliwiać tę postać ;)

ladylola

super aktor, przypomina mi Jacka Chmielnika

ocenił(a) serial na 8
violetfairy

No co prawda, to prawda że Mariusz jest przystojny. Miałam to szczęście spotkać go prywatnie i muszę przyznać, że w wersji "niealeksowej" to normalnie ciacho :)a w serialu ma takie stalowe świdrujące spojrzenie, że strach się bać!

ocenił(a) serial na 8
violetfairy

Aleks jest swietny, uwielbiam tą jego wredotę. A z resztą nie bez powodu tak miesza w firmie i odgrywa się na Marku ma ku temu mocne powody

ocenił(a) serial na 6
lolita5

Też lubię Aleksa, a i aktor zagrał bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 9
lolita5

Lolita on się nie odgrywa na Marku, bo to bym zrozumiała, ale na firmie i rodzinie Dobrzańskich. Chce ją oddać Włochom i zabrać wspólnikom, nie Markowi. Nie ma żadnych skrupułów wobec Krzysztofa który go lepiej traktuje niż syna i nie raz stawał po jego stronie (kontrakt z reprezentacją, prezentacja). Mimo to nie ma wyrzutów sumienia donosząc na granicę, sprzedając informację o podpisanych kontraktach, informując o problemach z Pshemko, donosząc o patencie i zatajając prawdę o plagiacie, który spowodowałby popłynięcie formy na dno. Jeśliby by był taki honorowy, to powiedziałby Pauli co Marek i Julia im zrobili, ale ten nie woli działać za plecami niż prosto w oczy. W efekcie tego Marek ma więcej honoru i jest bardziej uczciwy niż on. Odkupił też swoje winy wobec niego nie informując ojca o korupcji i nie doprowadzając do ostatecznego wyrzucenia go z firmy, za co Aleks pięknie mu "podziękował".

ocenił(a) serial na 8
violetfairy

Absolutnie genialny. Bardzo nerwowo oddziaływuje na widza. Gdy Ula weszła odmieniona to jego reakcja była niesamowita. gdy krzyczy to można umrzec ze strachu .

ocenił(a) serial na 1
violetfairy

GÓWNO!!! Mariusz Zaniewski i Brzydula

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones