PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808109}

Rojst

7,3 75 871
ocen
7,3 10 1 75871
6,4 35
ocen krytyków
Rojst
powrót do forum serialu Rojst

Ktoś wie gdzie w 1997 w Polsce było jakieś osiedle domków, które wyglądały jak na amerykańskich suburbs? Jak patrzę na te chałupy to wychodzi mi, że to nawet jak na teraźniejsze czasy niezłe luksusy, co dopiero w 97, gdzie domy ludzie z byle g*wna budowali, bo nic nie było. Trochę to pojechane, chyba że ktoś mi pokaże, że coś takiego można było wtedy znaleźć.

ocenił(a) serial na 7
hal9000

Dokładnie osiedle domkowe "Oaza" wygląda jak by powstało gdzieś w 2020 roku, a nie 97... xD

ocenił(a) serial na 8
hal9000

Rzeczywiście, dbałość o szczegóły i odwzorowanie detali z lat 90 jest satysfakcjonujące. Jedynie właśnie tych domków w oazie można się przyczepić, bo wyglądają jak dobry poziom z 2020

szewczenkowa

Jaka dbałość o szczegóły? W tym serialu nie ma ani krzty lat 90.

hal9000

Osiedle Modre w Straszynie koło Gdańska zostało założone około 2000 roku a wygląda jeszcze lepiej niż to w serialu.

ocenił(a) serial na 9
hal9000

Osiedle Staropolskie w Lublinie wybudowane też na przełomie wieków. Inny styl architektoniczny ale założenia takie same. Klasa średnia wyższa.

hal9000

Osiedle Echo w Bilczy pod Kielcami. Pozdrawiam.

konradwojtys

To jest to osiedle i z którego roku?

ocenił(a) serial na 6
friendsfan1

google podpowiada realizacja: 1999 - 2000

andand22

No to chyba żadnych takich osiedli nie było.

ocenił(a) serial na 6
friendsfan1

Skoro masz kilka przykładów z przełomu wieków to ja bym był ostrożny z tym, że 3 lata wcześniej żadnego takiego nie było.

andand22

3 lata wtedy to przepaść. Poza tym widać jak budowali nowe segmenty - betonu komórkowego to wtedy raczej nie uświadczyłeś.

ocenił(a) serial na 7
hal9000

Swoją drogą, nie macie wrażenia że akcja serialu dzieje się gdzieś na Dolnym Śląsku?
Jeden z bohaterów, bodaj Jaszczur, był milicjantem z Legnicy, a Zarzycki pod koniec serii decyduję się na wycieczkę do Wałbrzycha.

ocenił(a) serial na 8
hal9000

Osiedle Amerykanskie w Konstancinie. Pozdrawiam cieplutko.

ocenił(a) serial na 8
Pattie_Sparkle

A i Osiedle Empire, też Konstancin.

ocenił(a) serial na 9
hal9000

Józefosław koło Warszawy moja czołowa imprezownia 97-2000 ale po odpowiedziach widać tamto nieziemskie rozwarstwienie dla mnie takie osiedle w latach 90 to nic nadzwyczajnego dla innych którzy doświadczyli ówczesnego kryzysu coś abstrakcyjnego.

hal9000

Przecież to jest osiedle na ul. strzygłowskiej w Warszawie, bramą ta samą, okiennice itp

hal9000

Było takich osiedli sporo. Fakt, że w serialu wgląda jak z 2020, bo po prostu takie mieli akurat w dyspozycji. Nie będą przecież socjalnie stawiać kilka domów z epoki, by lepiej oddać klimat. Rozwarstwienie społeczne w tamtym czasie było ogromne.
Ci bardziej zamożni nie bardzo się afiszowali z bogactwie, nie kręcili wśród zwykłych ludzi.
Dlatego wielu ludzi mogą dziwić niektóre rzeczy z tego serialu, bo po prostu nie mieli z tym kontaktu żyjąc w tamtych czasach.
Zresztą podobnie jest teraz. Na ulicy głównie 10 letnie auta, ludzie zarabiający ledwo 3k na rękę itd. Nie mający w ogóle pojęcia jak ogromną kasę niektórzy ich sąsiedzi mają. Jakie imprezy odbywają się tuż za rogiem itd.

hal9000

Osiedle Echo I w podkieleckiej (więc w sumie Polska B) Bilczy dla przykładu. Oddane bodaj w 1997 roku.

hal9000

Wzgórze Bernadowo w Gdyni. Osiedle wybudowano w 1996 i standard był moim zdaniem nawet wyższy, niż ten w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones