PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119350}
5,5 30 373
oceny
5,5 10 1 30373
4,0 3
oceny krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Bardzo pozytywny

ocenił(a) serial na 7

Nie zgadzam się z wszechpanującą opinią - że tandeta, że słaby... Jeśli wziąć pod uwagę efekty specjalne - faktycznie jest "ekonomicznie", ale dynamiczny montaż i szybkie cięcia dość dobrze tuszują niedoskonałości. Zresztą... dla mnie film przeładowany efektami to papka dla amerykańskiej widowni. W naszym serialu urzekł mnie klimat, muzyka i plenery. Odcinek z Moren - mój ulubiony.

Tomix10

Otóż problem polega na tym, że serial był niezgorszy, natomiast film to było kompletne dno i nieporozumienie. A ludziom się miesza jedno z drugim, jako, że film Wiedźmin to po prostu pocięty serial. Pocięty i sklejony bez ładu i składu, stąd taki odbiór. Większość pewnie nie pamięta nawet które oglądała, pamiętają natomiast, że oglądali strasznie nudny, długi i bezsensowny syf. Obstawiam, że jak ktoś bardzo źle ocenia wiedźmina z tamtych czasów, to oglądał własnie film. Ale jak pisałem, ten film był tak długi i nudny, że nie dziwię się, że komuś może się popi*#%)*!ć, że może to jednak serial oglądał ;)

ocenił(a) serial na 8
Astrox

Dokładnie.
Film jest bardzo zły bo jest pocięty i posklejany w sposób chaotyczny

Serial. Mimo słabych efektów specjalnych jest rewelacyjny. Dobra muzyka. Świetny klimat. Bardzo przyzwoita gra aktorska.
A i to, że różni się od książki stawiam na plus. Film jest innym medium jeśli miałby być 100% powieleniem książek to nie wiem po co je w ogóle kręcić.

Serial oceniam bardzo wysoko.

ocenił(a) serial na 7
mblaszczyk

Oczywiście że serial jest super jak chce się skupić na akcji to wciąga niesamowicie.aktorsrwo b.dobre.serial d ok a inteligencji.

ocenił(a) serial na 7
Tomix10

Serialowi obrywa się pewnie w pakiecie z filmem. Film faktycznie jest słaby, bo to losowo pocięte i posklejane bez ładu i składu sceny z serialu. W samym serialu wszystko dużo bardziej trzyma się kupy. Oczywiście są zmiany względem prozy Sapkowskiego, ale mimo wszystko uważam, że przynajmniej po części czuć klimat książkowego Wiedźmina. Dla mnie serial był pierwszym zetknięciem z Geraltem, potem były książki a na końcu gry. Jak na ówczesne warunki serial wypadł całkiem ok, amerykańskie seriale z lat 90

ocenił(a) serial na 7
sebogothic

pokroju Herkulesa też odstają pod względem efektów specjalnych. Serialowy Wiedźmin broni się klimatem, muzyką i całkiem niezłym aktorstwem. Ciekaw jestem jak wypadnie netfliksowy Wiedźmin.

ocenił(a) serial na 9
Tomix10

"Odcinek z Moren - mój ulubiony." Piona, mój też. Ta specyficzna zmysłowość osiągnęła szczyt w tym odcinku, końcówka kojarzy mi się nawet z prerafaelitami.

ocenił(a) serial na 10
Tomix10

Dokladnie.Ta cala nagonka na smoka i pazdziocha to juz jest paranoja jakas.Sam klimat ,Zebrowski i muzyka to moim zdaniem sprawiaja ze ten serial to jest naprawde kawal udanego seansu.Sama historia tez wciaga.
Jak dla mnie Zebrowski to juz bedzie wiedzmin na zawsze ;].

Tomix10

Zgadzam się. Serial może ma słabe efekty specjalne, ale fabuła fajna. Jak ktoś szuka w filmie tylko efektów to odsyłam do nowej wersji Netflixa, ale tam wg. mnie fabuła bez składu i ładu. Polski serial uważam za lepszy, jedyne co tam kuleje to efekty, ale budżet zapewne słaby i film powstał już jakiś czas temu, a ponieważ akurat efekty to nie to, czego szukam w tym filmie, wiec polski serial przypadł mi o wiele bardziej do gustu.

LadyLexi

nie przesadzajmy z tymi efektami specjalnymi w serialu nie było ich tak wiele.

Tomix10

Serial byłby fajny gdyby wyeliminować:
- pierwsze trzy odcinki (nie podchodziły mi nawet przed znajmością książki)
- wkurzające wycie (odpalanie silnika odrzutowego) Buzek/Pavetty
- robienie z wiedźminów jakiś samurajów

Fakt ludzie mieszają go z filmem (sic)

odcinki od 4 w górę dobrze się ogląda, i mógłby lecieć jak leci czasem 4 pancerni, Janosik, Klos

Można czepiać się postaci Falvicków, Cykady i wielu innych postaci ze zmieniono je względem książki, ale widać, ze często tu decydowały inne powody, jak np. spinanie fabularne serialu

Fanom, którzy przeczytali książki, zawsze będzie cos przeszkadzało, brak lub zmieniona ulubiona scena tylko do tego trzeba podchodzić z pewnym dystansem.

Moim moimi ulubionymi są wydarzenia z miecza przeznaczenia, i jakoś w netfixowym serialu watek z ciri dziwnie nie chciało mi się oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones