PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867407}

Wikingowie: Walhalla

Vikings: Valhalla
6,4 9 156
ocen
6,4 10 1 9156
Wikingowie: Walhalla
powrót do forum serialu Wikingowie: Walhalla

Nie jestem rasistą ... ale bardzo źle że Netflix wziął się za ten serial. Mamy czarną jarl kobietę... proszę was
Skoro ma odzwierciedlać realia historyczne , to powinien być zgodny z nimi. Okaże się że za chwilę będzie tam LGBT , geje i pitolenie o tolerancji i powiewanie tęczową flagą. . Niestety nie będę tego oglądał...

kasiarzynna

Niszczenie słabszych i niewolnictwo istnialo w ludzkiej kulturze od zawsze i wszędzie. A Murzyni i Arabowie przehandlowali w Afryce więcej ludzi niż biali. W krajach rządzonych przez białych likwidowano najszybciej niewolnictwo. I tak można bez końca. ale po co? Idiotów wychowanych na pseudotolerancji i pseudowyrównywaniu szans powinno się separować od dzieci. Dorosłym krzywdy nie zrobicie.

ocenił(a) serial na 9
haron29

I po co ta obelga?? Jakim prawem nazywasz mnie idiotą? Uważasz się za kogoś lepszego? Rasa panów?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

Akurat mój komentarz nie zawiera informacji o ilości de.... w Polsce. Ale jednego na pewno znam.

ocenił(a) serial na 1
kasiarzynna

Przemyśl swoje życie, porozmawiaj z rodzicami i pomyśl gdzie zrobiłaś błąd w rozwoju, może jeszcze jest szansa dla ciebie. Na początek wystarczy przestać, takie wypociny pisać i wypowiadać na tematy o których nie masz pojęcia.

ocenił(a) serial na 7
MegaMaro

Zgłaszam wpis jako naruszenie, dosyć z z brakiem odpowiedzialności za wypowiedzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
MegaMaro

Kolejne zgłoszenie.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

O widzę, że już są wychowankowie szkoły Czarnka. Jeszcze napisz, żebym poszła do garów.

ocenił(a) serial na 1
kasiarzynna

Czarnek plus cały PiS, to taki sam poziom umysłowy jak ty i tobie podobni. Po twoich wypowiedziach, to wątpię że umiesz zrobić jajka, więc nie wiem skąd pomysł o gotowaniu.Pss. Twój ukochany Pisowiec jest, pare lat starszy od mojej osoby - dzięki za komplement.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

O które wypowiedzi Ci chodzi, jestem ciekawa? Jestem lewakiem, więc nietrafione z tym pisem.

ocenił(a) serial na 1
kasiarzynna

No ciężko się domyśleć jakie masz poglądy. Wujek Google pomoże, jak nie zrozumiesz, linków nie będę wklejał. Pisowcy to Etatyzm (nie mylić z prawicą) Lewica to Socjalizm. Jedni i drudzy chcą ingerować w społeczeństwo (Najlepiej kontrolować) i mówić co jest właściwe, a co nie. Jedni i drudzy, politykę gospodarczą opierają, na programach socjalnych i podwyżkach podatków. (Co potwierdzają wspólne głosowania, jeśli chodzi o sprawy finansowe) O różnicach nie będę pisał, bo to populistyczne hasełka które uderzają w jednostki, a pobudzają tłumy.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

Jesteś przykładem, że domorosłych politykierów nie brakuje w tym kraju, tak samo jak wirusologów, a ostatnio strategów wojskowych.

ocenił(a) serial na 1
kasiarzynna

Super mam studia związane z geopolityką i bezpieczeństwa narodowego. Zapomniałem że po wypowiedzi o rasizmie, mamy do czynienia z pustym dzbanem, dla którego wystarczy proste słowa lewak-prawak - bo reszta to abstrakcja.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

Pusty dzban to o mnie?? Jak widać studia wyższe nie gwarantują wszystkim należytej ogłady i empatii.

ocenił(a) serial na 1
kasiarzynna

Powiedz mi jak określić taką osobę „Polacy to jednak rasiści, przekreślać dobry serial z takiego powodu....” Widząc co robią teraz zwykli ludzie (Polacy nie te Pisd… z rządu) 1,6 miliona uchodźców (Różnego wyznania czy koloru skóry) - przyjęliśmy w tak szybkim terminie i zaprosiliśmy do swoich domów, + 2 mld $ na pomoc. Żadne państwo w historie, czegoś takiego nie zrobiło (Abstrahując czy to dobre czy złe i kto ma jakie poglądy i czy później nie będziemy musieli konsekwencji za to płacić). Już nawet nie chodzi o jakieś aluzje do mojej osoby. Tak mam mało empatie w sobie, chłodna racjonalna kalkulacja. Tobie lepiej bym radził zastanowić, się nad czym mówisz i przemyśleć niektóre sprawy.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

I tu się mylisz co do koloru skóry uchodzcow, ktorym pomagamy. W Przemyślu naziole zrobili nalot na kolorowych uchodzcow, a tu masz link o hinduskich studentach, których na Ukrainie było 27 tys. https://wiadomosci.wp.pl/hinduscy-studenci-uciekali-z-ukrainy-polska-odmowila-po mocy-przyjela-ich-slowacja-6746082310375041v?utm_source=facebook&utm_medium=soci al&utm_campaign=fbwiadomosci&utm_term=post&utm_content=wiadomosci

użytkownik usunięty
koxu1234

Ee tam. Co jak co, ale to jak na razie jedna tam jarl i w miarę, jak na serial fabularny historyczny, jest to tam przedstawione
Nie gra ona też nikogo wzorowanego na prawdziwej historycznej postaci.
Co innego zakłamanie faktów historycznych jak np. W enigmie - że niby Amerykanie rozkodowali.

No a kto rozkodował enigmę hehe. Doucz się. Wcale nie Polacy. Polacy mieli swój wkład ale nie my odkodowalismy enigmę

koxu1234

Jesteś rasistą, i to bardzo głupiutkim

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
koxu1234

Akurat to ty się ciskasz. W dodatku zgłoszony, czekaj na banicję. xD

VitavZ

Cały czas czekam. Ty myślisz że mi zależy na byciu na tym portalu z takimi zerami ? hehehehe

ocenił(a) serial na 7
koxu1234

https://przegladbaltycki.pl/2596,ciemnoskory-wiking-poczatki-islandii.html zanim się wypowiesz na jakiś temat lepiej sprawdzić wcześniej informacje

zbyncom

Ale tu chodzi o Saamów , którzy obecni byli w północnej Skandynawii od 10 000 lat - dzisiaj określamy ich mianem Lapończyków. Widzisz różnice ?

ocenił(a) serial na 7
koxu1234

Gwyn Jones książka z 1968 roku A History of the Vikings
Temat ciemniejszoskórych Wikingów poruszony i opisany jako istniejący fakt występowania.

Google nie gryzie.

Michal_Piotr

czyli np Saamów nie murzynów- czytać ze zrozumieniem po proszę.

ocenił(a) serial na 7
sebastian1979

OK, dzięki za informację.

koxu1234

Skoro twierdzisz, że postaci Wikinga nie może grać osoba o innej niż biała kolorze skóry, to jesteś rasistą. Skoro twierdzisz, że nie powinno być wątków homoseksualnych, które przecież są powszechne, to jesteś homofobem. Żadne "nie jestem, ale" tego nie zmieni. Jesteś rasistą, uświadom to sobie.

skalp_el

A ty uświadom sobie że mam na to wywalone... rozumiesz gościu ? I to co mówisz nie jest dla mnie obelgą. To ty się ciskasz ...

koxu1234

Czyli serial jest słaby bo jarl jest ciemnoskórą kobietą? Czy jest słaby bo jest słaby?

ocenił(a) serial na 7
koxu1234

Czy ktoś w ogóle to obejrzał? Jest wyjaśnione dlaczego jarl jest czarna. Generalnie jest podkreślone ,że pochodzi z Afryki , a jej mąż był wikingiem nie ona. Zanim zaczniecie robić gownoburzę o to, że czarni grają białych , to obejrzyjcie serial....a serial naprawdę jest niezły

ocenił(a) serial na 5
ulaed

,,Wikingowie odwiedzali kraje w okolicach Morza Śródziemnego od co najmniej od 200 lat '' Anlicy odiewdzali Afryke w 18 i 19 wieku czy to znaczy że była czarna królowa lub czarna arytokracja Angielska ? Takie bzdury psełdo progresywno życzeniowe można tylko wyśmiewać. Ale to wolny kraj możesz wierzyć w czarnego Spartakusa, czarnego wodza wikingów, czarną królową Angielską, są teorie że Mieszko był wikingiem więc jest też możliwe że był czarny. Hahahahahahahahaha

ocenił(a) serial na 7
EM_DZI

Generalnie w tego typu serialach jest masa bzdur. Samo to ,że kobiety walczą z mężczyznami jak równy z równym jest głupotą. Jest to fizycznie niemożliwe, a jest masa scen,gdzie Lagherta przyjmuje na tarcze ciosy chłopów po 2m. W niewiele wierze z tego co jest pokazywane w tych serialach, ale większość nawet nie zaczęła oglądać , a już nie planuje, bo wiking jest czarny. Teoretycznie jest to wyjaśnione , więc dajmy spokój. Podekscytowanie jedna postacią jest za duże , ale no jest to spowodowane tym, że Netflix rzeczywiście już przegina. Praktyczne już nie ma serialu bez geja albo lesbijki albo czarnej postaci. Fakt , że jest to już mocno męczące, ale mi osobiście kontynuacja wikingów się podoba.

ocenił(a) serial na 5
ulaed

Mi osobiście też się podoba, poprostu jestem zmęczony i podrażniony tym natłokiem propagandy lgbt i blm i całą progresją.

ocenił(a) serial na 7
EM_DZI

uf dobrze, że homo zaczęło sie dopiero w ubiegłym wieku. co by to było XDDDD

ocenił(a) serial na 5
Blodek

Uff dobrze że ty jesteś nietryb, bo co by było jak byś zatrybił może w przyszłym wieku? XDDDDDD

koxu1234

Po pierwsze nigdzie nie jest napisane serial jest autentycznym odzwierciedleniem realiów historycznych. Jest to fikcja która opiera się na historii, bo wikingowie to kozaki i dają fajny materiał na opowieść.
Po drugie, jeżeli masz problem z tym że znajduje się tam czarnoskóra osoba to jesteś rasistą. Dlaczego to taki wielki problem i ma to dla ciebie tak duże znaczenie? Dlaczego musisz na to patrzeć w kategorii "czarna kobieta" a nie po prostu "kobieta"? W orginalnym serialu były kobiety jarle. Nikt z tym problemu nie miał bo były białe?
Serial sam w sobie jest słaby i go nie bronię, ale fakt że ludziom przeszkadza to że jedna z mniej znaczących postaci ma inny kolor skóry i że mają czas i siłę na narzekanie na to w internecie to jest mi zwyczajnie przykro.

koxu1234

w każdym porządnym serialu powinien zagrać czarny, skośny, Polak, Rusek, Niemiec, Irlandczyk, Żyd, Indianin, muzułmanin i wegetarianin oraz osoba binarna (cokolwiek to znaczy) ;)

koxu1234

A dla mnie to super odświeżenie konwencji. Po pierwsze nie jest to serial historyczny, tylko z historycznymi motywami, z wątkami fantasy wręcz. A po drugie, ciemna skóra jarly została sprytnie wyjaśniona - jej ojciec poślubił północnoafrykańską księżniczkę. Faktem jest, że Wikingowie dotarli do północnej Afryki, wprawdzie szacuje się, że było to w IX w., więc dużo wcześniej, niż dzieje się akcja serialu, ale - i tu wracamy do kwestii zasadniczej - to nie jest serial stricte historyczny.

koxu1234

Serial jest kontynuacją serialu Vikingowie... Co ty pierdzielisz o realiach historycznych?

Po drugie... Doucz się... W tamtym czasie już były w urodzie wikingów wpływy z innych kontynentów, nawet byli czarnoskórzy...a sama aktorka grająca jarla Hakkana jest rodowitą Szwedką...

Nie jesteś rasistą...ale tolerancja to dla ciebie słowo obce jak mniemam...

magdaxd

Nie obce , ale zachowacze... zresztą mam w zadku twoją frustrację ...

koxu1234

Nie wiem co znaczy "zachowacze" i chyba nie chcę wiedzieć... Tak samo jak to, co masz w "zadku", a czego nie, bo jak poczytać wcześniejsze komentarze, to ten zadek dużo mieści...widocznie dużo trenujesz elastyczność odbytu, aby tak wiele pomieścił.Jesteś tu jedyną sfrustrowaną osobą, bo to nie frustracja napisać, że nie masz racji. Frustracją jest usłyszeć, że się nie ma racji i wiedzieć, że ta osoba się nie myli, a to twoja rola.Dobrze wiedzieć, że mimo że jesteś rasistą to chociaż homofobem już nie, bo tak bardzo chętnie wsadzasz sobie w dupkę...

magdaxd

...

koxu1234

Wiem, rozumiem... Ciężkie do przyswojenia... Spokojnie, w końcu ci się uda...

magdaxd

Tak jak but nie prowadzi negocjacji , ani dyskusji z karaluchem ... nie prowadzę jej też z tobą...

koxu1234

Właśnie widać... Ten komentarz o tym świadczy...

ocenił(a) serial na 6
koxu1234

Ja to nadal jestem w szoku, że nie było wątku homoseksualnego, ale.. co się odwlecze to nie uciecze, pewnie w kolejnym sezonie dadzą :)

koxu1234

Wiedziałem, po prostu wiedziałem, że cały polski Internet się zesra, że jest jedna nie do końca biała aktorka. Hehe. CH..j, że nawet nie macie pojęcia, że byli czarni wikingowie (polecam książkę o takim tytule). Sam fakt, że to dla was przerażonych, zaściankowych ciemniaków jest problem jest przezabawny.

ocenił(a) serial na 1
koxu1234

Nawet pomijając wiknkę-Murzynke :D ten serial jest tak głupi, że oglądam i brecham śmiechem :D Np. Freydis mówi Murzynce, że jest córką Erika, a Murzynka od razu wie, którego Erika. Mało tego, Leif całkowicie obcy w Norwegii od razu jest rozpoznany jako syn Erika Rudego. Serial stworzony przez idiotów dla idiotów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones