PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=900}
6,6 6 210
ocen
6,6 10 1 6210
6,0 13
ocen krytyków
Małżowina
powrót do forum filmu Małżowina

Dziwactwo

użytkownik usunięty

"Małżowinę"oglądałem w telewizji.Miał to być film,który mną wstrząśnie,zadziwi i w ogóle rozwali.Tak przynajmniej mówił mój kolega.Niestety nic takiego się nie stało. To przeciętny spektakl, z którego szczerze mówiąc nic nie zrozumiałem.Nie powiem,scenografia jest cool(a zwłaszcza migocząca żarówa),ale całość jest raczej bełkotliwa i przygnębiająca.No i oczywiście aktorzy : Maleńczuk jest kapitalny,ale Świetlicki sprawia wrażenie,jakby przez cały czas leczył kaca.Ogólnie-tylko dla maniaków awangardowej poezji.

ocenił(a) film na 10

Świetlicki
Piszesz że "całość jest bełkotliwa i przygnębiająca" - takie było założenie Smażowskiego: wszystko musi być niewyraźne, zagmatwane, jak rzeczywistość otaczająca głównego bohatera - M. Zmaganie się bohatera z samym sobą i bezsensem egzystencji, zaduma nad własnym ja jest tu ukazana (wg mnie) w doskonały sposób. Nie zgadzam się z tym że jest to spektakl/film tylko dla maniaków awangardowej poezji. Nie jestem maniakiem poezji (zwłaszcza awangardowej), spektakl obejrzałem tylko dlatego, że znam osobiście Świetlickiego i chciałem mieć pretekst żeby później z niego troszeczkę pożartować, ale zachwyciłem się nim i gorąco polecam wszystkim, a zwłaszcza fanom Marcina!!!

użytkownik usunięty
sted

a czy masz moze namiary gdzie, u kogo zdbyc można kopię tego filmu? jestem 'fanką' (-nie lubię tego słowa!)Świetlickiego, wszystkie spotkanie z W.P. Marcinem organizowane w poznaniu odwiedziam, a o filmie niedawno się dowiedziałam i strasznie chciałabym pana Ś. obejrzeć w moim szklanym monitorze...

Polecam dziś TVP KUTURA godzina 21.00
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Witam!!!
Piszę do ciebie maila dopiero po dwóch latach od twojego posta, więc pewnie już masz "Małżowinę". Jeżeli nie to ja posiadam w swojej kolekcji ten spektakl, mogę ci go przesłać, tylko potrzebuje jakiś namiar.
Pozdrawiam!!!

ocenił(a) film na 10

Oj tak tak!!! Pierwszy raz pisałem cokolwiek na filmwebie, zresztą widać to po poprzednim poście. Myślałem (a może nie myślałem), że to pójdzie na maila. Nic to w takim razie nikt tego nie przeczyta i nikt nie dostanie "Małżowiny"

czarna_masa

hej ja bardzo bym chciala malzowine moj mail aendile@o2.pl napisz do mnie

czarna_masa

ja bym tez poprosil o kontakt na shin@op.pl

ocenił(a) film na 9
sted

Poezja awangardowa? chyba nie wiecie o czym piszecie...
Awangarda na całe szczęście nie ma nic wspólnego ze Świetlickim. całe szczęście dla niego.

ocenił(a) film na 7
trzyczwarte

Racja. Pełno teraz ludzi z worka : awangarda....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones