PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=900}
6,6 6 207
ocen
6,6 10 1 6207
6,0 13
ocen krytyków
Małżowina
powrót do forum filmu Małżowina

Z dostępnością pierwszego filmu Wojciecha Smarzowskiego jest źle. Nie został wydany na DVD, nie ma go w serwisach VOD ani w telewizji. Wydawało się, że jedyną dostępną kopią jest krążący po sieci TVRip (a tak naprawdę VHSRip) z analogowej Dwójki. Jakież było moje zdziwienie, gdy włączając kanał AleKino+ około 3 w nocy zobaczyłem "Małżowinę" w jakości HD! Dodatkowo w formacie 16/9 - niestety nie wiem, czy przyciętej na potrzeby nowej kopii, czy tak nagranej pierwotnie. Jedno jest pewne - za wersję HD odpowiada Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP. Została wykonana w 2013 roku i wydaje się, że od tamtej pory nie ujrzała światła dziennego na kanale TVP HD. Trochę to smutne. Może kiedyś doczekamy się wydania jej na Blu-ray, jako dodatku np. do "Wesela" (wciąż niedostępnego w wysokiej rozdzielczości).

karlolek91

Ja pozwolę sobie tylko dopisać dla zainteresowanych, że Małżowina będzie emitowana na Ale Kino+ 4.IX o 01:55.

ocenił(a) film na 8
ntx

watch?v=Cy3iqSL6ap0

użytkownik usunięty
karlolek91

Wesele zrekonstruowano już w ramach projektu KinoRP, więc teraz należy tylko mieć nadzieję, że film na Blu Rayu szybko ujrzy światło dzienne (nadzieja matką głupich w tym przypadku). Co do Małżowiny - to faktycznie rewelacja. Oglądając tego mizernego VHSRipa bałem się, że to było kręcone jakąś dziwną kamerą video, ale na szczęście się myliłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones