PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 104
oceny
6,3 10 1 34104
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Yo nie film , to jest Kupa . Skandaliczny rasistowski gniot na który część pieniędzy dało Ministerstwo Kultury . To jest skandal . Na tym filmie pan Smarzowski stracił mój cały szacunek którym darzyłem jego twórczość. Wylazła z niego nienawiść do Polski i Polaków wylazł obrzydliwy rasizm . Widziałem wiele filmów , ale takiego gó...a nie widziałem .

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

A gdzie ty tu widzisz rasizm?

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Chyba go poruszyły żarty z Murzyna :D :D

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Pozwól że zadam Ci pytanie . Co to jest rasizm ? Jesteś osobą inteligentną i z pewnością nie rozumujesz jak niektórzy , rozumiejący pojęcie rasizmu jedynie w konwencji - Biały nienawidzi czarnych - Biały nie cierpi żółtych - Przecież wiesz że, antysemityzm to też rasizm , czyż nie ? Jak zatem nazwiemy nienawiść jakiegoś Żyda do Polaków ? itd , itd Jeśli odpowiesz sobie na te pytania , to może zauważysz że istnieją bardzo różne formy rasizmu. Może dojrzysz też to czym przesycony jest film Wesele i jakie uczucia ma reżyser tego filmu do Polaków generalnie . Do czego zresztą przyznał sie publicznie na jednym z portali medialnych .

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Rasizm to dyskryminacja rasowa. Ani Żyd ani Polak to nie rasa. To dyskryminacja narodowościowa. Mam nadzieję, że jesteś osobą inteligentną i to odróżniasz. Moje uczucia do Polaków generalnie są bardzo podobne jak pana Smarzowskiego, więc raczej się nie dogadamy. A kłócić się nie mam ochoty.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Żydzi sami o sobie mówia że są rasą , ale ok . Przyjmując że chodzi o kwestie narodowe , to też nie fajnie Wyjaśniłaś mi swój stosunek do Narodu i ja go przyjmuje . Kłócić też się nie zamierzam. Nie Ty jedna masz podobny stosunek do Polaków. Mam też takich wśród moich znajomych Polaków . Pewnie sie nie dogadamy , nie przekonuję bliskich znajomych , tym bardziej nie zamierzam Ciebie przekonywać . Kazdy jest jaki jest . Moge mówić tylko za siebie . Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Na czym polega ta "nienawiść do Polski i Polaków"?

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Jest to obce dla mnie uczucie . Poczytaj więc wypowiedzi takich sław jak obecnie Smarzowski, Holland, Janda , Gross i paru innych . Wcześniej był Hitler , Goebbels oraz Stalin . Pomyśl o obozie koncentracyjnym dla małych polskich dzieci w Łodzi . Zwróc uwagę jak o Polakach i o Żydach wypowidali sie rązni "wielcy" tego świata . Może zrozumiesz co to jest nienawiść do jakiejś rasy, czy narodu .

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Nie pytam czy Tobie to uczucie jest obce, pytam na czym polega. Pisałeś, że w filmie wyszła "nienawiść do Polski i Polaków", nie wiem więc czemu odsyłasz mnie do pozafilmowych wypowiedzi Smarzowskiego i osób, które z filmem nie miały nic wspólnego. Rozumiem, że nie jesteś w stanie wyjaśnić na czym ta nienawiść w filmie polega?

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Jeśli Ty tego nie rozumiesz i nie wiesz , to ja Ci nie pomogę . Tak masz rację , nie powinienem Cie odsyłać do tych co film zrobili i do innych obcych . Powinienem Ci od razu napisać że - Skoro nie wiesz co to "nienawiść" to sprawdź sobie w encyklopedii - Tyle w temacie .

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Chyba się nie dogadamy. Wiem co to nienawiść, ale nie wiem jak ta rzekoma "nienawiść do Polski i Polaków" Smarzowskiego objawia się w filmie.

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Jeśli Ty jej nie widzisz to ja Ci nie pomogę . Dlatego wcześniej napisałem że Smarzowski sam osobiście powiedział w wywiadzie dla Tysol.pl że nie cierpi Polaków . Napisałem by jakby uwiarygodnić ten fakt . No ale trudno .

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Wiesz, nie każdy wie, co Ty masz na myśli pisząc, że w filmie "wylazła" ze Smarzowskiego "nienawiść do Polski i Polaków". Rozumiem, że moje pytanie jednak jest za trudne.

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

A propos: można prosić o link do tego wywiadu z Tysola, w którym Smarzowski mówi, że "nie cierpi Polaków"?

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Twoje pytania są za trudne

ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Najwyraźniej.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

,,Prawdziwy Polak nie kojarzy mi się dobrze . Prawdziwy człowiek ,lepiej ." Takie były słowa Smarzowskiego .

ocenił(a) film na 1
Jacek_Pedzisz

No i co z tego ? Wiekszości Polaków "Prawdziwy Niemiec " nie kojarzy sie dobrze . Czy to znaczy że muszą w Polsce powstawać publikacje które będą obrażały cały naród niemiecki ? szczególnie pokolenia powojenne . Dotyczy to wszystkich narodów . Nie tylko tego jedynego "wybranego"

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Smarzowski obraził cały naród Polski ? Niezły bałagan masz na strychu .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones