PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 104
oceny
6,3 10 1 34104
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Film który ma na celu zrobić z Polaków bandytów odpowiedzialnych za holokaust.

ocenił(a) film na 8
Kakoyekkkk

Bzdury wypisujesz

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Ja wolę naiwnie założyć, że ludzie wyciągają takie wnioski jak powyżej po prostu dlatego, że nie oglądali filmu.

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Gugulski

Obejrzałem 2 razy. Nie wierze jak można tak srać do własnego gniazda , i robić filmy o marginesie... DNO

ocenił(a) film na 5
Kakoyekkkk

Jeśli obejrzałeś dwa razy, to chyba bez problemu wyjaśnisz, co zobaczyłeś w tym filmie, że skłoniło Cię to do napisania, że film ma "na celu zrobić z Polaków bandytów odpowiedzialnych za holokaust".

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Gugulski

Sam zobacz to zrozumiesz, że ten film ma na celu oczernić Polaków.

ocenił(a) film na 5
Kakoyekkkk

Obejrzałem już i jakoś nie dostrzegłem tego, co Ty. Wyjaśnisz zatem?

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Gugulski

Misiu nie wciągniesz mnie w swoje puste dyskusje. Jak dla ciebie ten ten film jest spoko to nie mamy o czym gadać. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
Kakoyekkkk

Dyskusja na pewno nie będzie pusta, jeśli w końcu zapełnisz ją argumentami.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

To ja Ci podam ano to że z filmu wynika że to głównie Polacy mordowali żydów czy to nie jest Anty Polskie?

ocenił(a) film na 5
slobi

Film opowiada o pogromie dokonanym przez ludność polską. Ale przecież nie wynika z tego, że nie było jakichś innych pogromów, albo że tylko tak ludność żydowska ginęła w czasie wojny- po prostu nie są to tematy filmu. Co więc w tym antypolskiego?

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Marny argument, to powiedz to ludziom
( obcokrajowcom ) ogladającym to za granicą albo zapytaj jak będą odbierać polaków po tym filmie...
A druga sprawa naśmiewanie się i porównywanie polaków do świń, do morderców świń ( już nie napiszę kogo bo chyba to miał na myśli Smarzowski ) jest mocno nie smaczne, wręcz nie na miejscu a po trzecie nikt kto umie myśleć i ma łeb na karku nie powie że ten film stawia w korzystnym świetle naród polski, no nie stawia a jak ktoś myśli inaczej to po prostu robi z siebie idiotę lub robi to celowo...

ocenił(a) film na 5
slobi

Rozumiem, że w takim razie nie można nakręcić żadnego filmu o wstydliwych momentach w polskiej historii, bo nie wiadomo jak obcokrajowcy będą "odbierać polaków po tym filmie". Ale wiesz, że za granicą kręci się filmy o wstydliwych momentach w historii poszczególnych krajów? Proponuję trochę dystansu: ten film nie był o Tobie.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Amerykanie kręcą filmy Antyamerykańskie?
Pierwsze słyszę a trochę oglądam, raczej bym powiedział że w druga stronę..
A druga sprawa jaką masz pewność że to wszystko prawda?
Bo jakiś żyd ( nikogo nie obrażając ) coś opowiadał bo gdzieś coś przeczytałeś, tylko Ci co żyli wtedy ( i mogą wypowiedzieć się w sposób NIEZALEŻNY ) wiedzą jak było naprawdę, oczywiście jestem za prawda jaka by ona nie była ale ile można srać na siebie, ale może takie coś co niektórych kręci jak się pluje na swoich...
Prawda jest natomiast taka że to nie Polacy odpowiadają za największe krzywdy i zbrodnie na narodzie żydowskim.

ocenił(a) film na 5
slobi

Ok. No to masz oświadczenie synów Neila Armstronga po filmie "Pierwszy człowiek": "W skrócie, nie uważamy, by film był choć trochę antyamerykański. Wręcz przeciwnie. Ale nie wierzcie naszemu słowu. Zachęcamy wszystkich do zobaczenia tego niezwykłego filmu." (https://www.google.com/amp/s/kultura.onet.pl/film/wiadomosci/film-pierwszy-czlo wiek-jest-antyamerykanski-synowie-neila-armstronga-zabrali-glos/qgrfebc.amp) Jeśli Ty nie dostrzegasz, że coś jest "antyamerykańskie" to nie znaczy, że nie znajdą się tacy, którzy dany film będą uważać za "antyamerykański". Czy film Smarzowskiego mówi, że "Polacy odpowiadają za największe krzywdy i zbrodnie na narodzie żydowskim"? Powtarzasz to samo twierdzenie, ale w żaden sposób tego nie udowodniłeś. Wg Ciebie nie można ustalić faktów historycznych?

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

No nie rób jaj, co ty mi za film ( oglądałem ) podajesz za przykład względem tego:)
Co do faktów historycznych można je ustalić ale jest to zawsze bardzo trudne, na chwilę obecną być może już nie możliwe...

ocenił(a) film na 5
slobi

Podałem Ci przykład filmu, który może wywoływać tego typu kontrowersje. Absurdalne? Tak samo absurdalne jak Twoje twierdzenie o "antypolskim" "Weselu". (Nadal tego nie wyjaśniłeś.) Zatem jeśli fakty historyczne są możliwe do ustalenia, to się z nimi zapoznaj.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Widzę ta dyskusja nie ma sensu, Ty masz swoje zdanie Ja mam swoje i tak już zostanie.
Szkoda tylko że się nie przyznasz otwarcie że lubisz i kręcą Cię filmy Anty Polskie, gdzie się pluje na Polskę i Polaków, przykłady już Ci podawałem a że tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć i udajesz głupa to już nie mój problem...

ocenił(a) film na 5
slobi

Jakie przykłady? Napisałeś, że w filmie "głównie Polacy mordowali żydów", a ja napisałem Ci, że o film jest o pewnym konkretnym wydarzeniu. Nie potrafisz wyjaśnić dlaczego jest to antypolskie.
Jakie filmy mnie kręcą, to możesz zobaczyć na moim profilu.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Jak to Ci nie podałem argumentów, mam Ci linijka w linijkę streścić cały film jak dziecku w przedszkolu i wszystko tłumaczyć?
Naprawdę jesteś taki tępy czy tylko udajesz?
Masz jeszcze raz Ci wkleję choć i tak Ci to nic nie pomoże to pewne jak w banku:)
''To powiedz to ludziom
( obcokrajowcom ) ogladającym to za granicą albo zapytaj jak będą odbierać polaków po tym filmie...
A druga sprawa naśmiewanie się i porównywanie polaków do świń, do morderców świń ( już nie napiszę kogo bo chyba to miał na myśli Smarzowski ) jest mocno nie smaczne, wręcz nie na miejscu a po trzecie nikt kto umie myśleć i ma łeb na karku nie powie że ten film stawia w korzystnym świetle naród polski, no nie stawia a jak ktoś myśli inaczej to po prostu robi z siebie idiotę lub robi to celowo..."

ocenił(a) film na 5
slobi

Nie będąc osobą tak tępą jak ja powinieneś dostrzegać, że argument o tym, jak będą nas odbierać obcokrajowcy, nie jest żadnym argumentem, bo nie dowiodłeś, że będą nas postrzegać źle. Dziwi mnie, że osoba tak bystra jak Ty nie dostrzega, że obcokrajowcy mogą pomyśleć: ludzie w Polsce potrafią zmierzyć się z trudnymi tematami. Nie mówiąc już o tym, że w tym wywodzie tłumaczysz to samo przez to samo. 

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski


Hitem jest stwierdzenie że nie dowiodłem że będą nas postrzegać źle, a co mam Ci przyprowadzić jakiegoś obcokrajowca żeby Ci to osobiście powiedział co myśli?
A co uważasz że będą nas dobrze postrzegać po takim filmie, no nie rób jaj bo tylko się pośmiać można na twoją naiwność:)
Nawet i bez tego filmu Polacy mają fatalną opinię wśród obcokrajowców, oczywiście nie wszystkich i nie wszędzie ale ogólnie taka jest opinia.
Wracając do tematu to o świniach ani słowa z Twojej strony ale już nic nie pisz i nic nie tłumacz bo nie ma sensu...

ocenił(a) film na 5
slobi

Hitem to jest twierdzenie, że Twój argument może być założeniem, którego nie musisz dowodzić. Co mam napisać na temat świń? Film był o hodowcy świń i co? W Polsce nie ma hodowców świń? Producent kartofli byłby mniej antypolski? 

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Oj człowieku, człowieku nie mam siły już do Ciebie:)
Nie zamierzam Ci już nic tłumaczyć ani do niczego przekonywać czy wyprowadzać z niewiedzy:)
Ktoś kiedyś powiedział ustąp głupiemu zanim sprowadzi Cię do swojego poziomu z czego chętnie skorzystam:)

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Ale nie mogę się powstrzymać i muszę jeszcze to jedno skomentować:)A Ty uważasz że ten hodowca świń i te świnie zarzynane czy gazowane to akurat przypadkowo tak w tym filmie są, tak?No błyśnij swoim intelektem i zaskocz mnie:)

ocenił(a) film na 5
slobi

Odkryłeś już, widzę, niejedno drugie dno.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Tu nie ma żadnego drugiego dna, są tylko niezbite fakty i dowody ale że dla Ciebie to przypadek bo tak to rozumiem to dla mnie żadne zaskoczenie, wręcz tylko mnie utwierdziłeś w moim przekonaniu co do Ciebie:)

ocenił(a) film na 5
slobi

Nie dość, że same "niezbite fakty i dowody", to do tego jeszcze wszystkie ad personam i ad iudicium.
A chcesz poznać opinię obcokrajowca? Klaus Bachmann, niemiecki dziennikarz i profesor mieszkajacy w Polsce: "Powód tego, że media, politycy i historycy w tych krajach ze zdziwieniem patrzą na próby polskich rządów (robił to przecież nie tylko PiS) wybielania przeszłości kraju i narodu, wyrugowania w Polsce politycznie niepoprawnych sformułowań, takich jak „polskie obozy" albo „kolaboracja Polaków w zagładzie Żydów", jest inny. Europa Zachodnia też przerobiła ów proces społecznej indywidualizacji, jaki prowadził w Niemczech do rozszczepienia indywidualnej od zbiorowej odpowiedzialności za dawne niecne czyny i dobre uczynki, za zbrodnie i za bohaterstwo. (...) W Polsce spór o to toczy się przeważnie wzdłuż dwóch osi: czy to, co oni ujawniają, odpowiada prawdzie, i (często zupełnie niezależnie od tej kwestii) czy ono szkodzi Polsce, to znaczy jej wizerunkowi za granicą.(...) Dumę z niemieckiej historii zastąpiła duma z rozliczenia niemieckiej historii, a świata już nie ratuje niemieckość (jak mawiano w czasach Rzeszy Cesarskiej), lecz rozliczenie niemieckości ze zbrodni. Podobnie jest w całym zindywidualizowanym świecie." (K. Bachmann, "Sukces Niemców nie polega na tym, że chcą obarczyć Polaków winą za zbrodnie mitycznych nazistów")

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

O czym Ty teraz do mnie gadasz, chciałeś zabłysnąć czy jak towarzyszu, Klaus Bachmann powiadasz no jezeli to jest dla Ciebie autorytet to gratuluje ale niech i tak będzie...

ocenił(a) film na 5
slobi

Najpierw się martwisz, jak obcokrajowcy będą "odbierać polaków po tym filmie", a gdy przytaczam Ci zdanie obcokrajowca, który właśnie taką postawę "co o nas powiedzą" krytykuje, to jego opinię masz w poważaniu. Ty się nie przejmujesz opiniami obcokrajowców, ale Smarzowski ma się nimi przejmować? Nie zmienia to faktu, że nadal nie wyjaśniłeś dlaczego rzekomo "z filmu wynika że to głównie Polacy mordowali żydów".

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

A kogo tam jeszcze widziałeś?
Oczywiście wiem co zaraz napiszesz ale z tego akurat filmu nie da się niczego innego wywnioskować a że masz inne zdanie i nie widzisz czy też nie chcesz zobaczyć pewnych rzeczy to już naprawdę nie mój problem, możesz sobie myśleć co chcesz...

ocenił(a) film na 5
slobi

Już pisałem Ci, że film przedstawia pogrom dokonany przez ludność polską, pewien konkretny, choć w niewskazanej z nazwy miejscowości. Ty natomiast dostrzegasz w tym przedstawieniu jakąś ogólną prawdę historyczną ("głównie Polacy mordowali żydów"), co jest błędem, bo żadnej takiej ogólnej prawdy historycznej w tym filmie nie ma: "głównie Polacy mordowali żydów" w tym konkretnym pogromie, nie w ogóle.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Chyba najsensowniejsza Twoja odp jak do tej pory i nawet rozumiem Twój punkt widzenia co nie znaczy ze się z tym zgadzam ale już mi się nie chce nawet tego Tobie tłumaczyć bo to i tak w niczym nie zmieni Twojego rozumowania tego tematu...

ocenił(a) film na 5
slobi

Problem tylko w tym, że to nie ja miałem dowodzić, że film nie jest antypolski, ale to Ty miałeś dowodzić, że jest. Ale ok., umówmy się tak: jeśli następnym razem nie będziesz zainteresowany merytoryczną rozmową, to po prostu pisz do kogoś innego.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski


Po pierwsze tu niczego nie trzeba dowodzić, każdy kto choć trochę myśli i jest POLAKIEM to bez problemu to dostrzeże i w żaden sposób nie zamierzam Cię do tego przekonywać...

ocenił(a) film na 5
slobi

To następnym razem nie zaczynaj dyskusji, jeśli nie wiesz na czym ona polega.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Ślepemu i tak nie przetłumaczy, także daremny mój trud.
Dyskusja z takimi osobnikami jak Ty zawsze jest bezcelowa i donikąd prowadząca bo zawsze próbują Cie zniżyć do swojego poziomu i za wszelka cenę udowodnić że to jego racja jest ta najważniejsza, dlatego nie zamierzam już nic komentować co napisałeś bo nie ma sensu i nawet nie mam na to ochoty...
Dziwi mnie tylko że tak zatwardziale bronisz tego filmu a sam nisko go oceniłeś:)
I tak na koniec dodam tylko że sam Smarzowski przyznaje publicznie że NIE LUBI POLAKÓW w zasadzie na każdym kroku to pokazując i podkreślając także o czym my tu w ogóle rozmawiamy:)
Ale rozumiem że dla Ciebie to też żaden argument także proszę już nic nie odp. bo próbując udowodnić że ktoś kto nie lubi polski i polaków i plując na nich na każdym kroku nie jest ANTYPOLSKI tylko się ośmieszysz:)

ocenił(a) film na 5
slobi

Film oceniłem tak nisko, zebyś później mógł użyć argumentu, że kręcą mnie filmy antypolskie. Logiczne przecież.

ocenił(a) film na 5
slobi

*Żebyś jednak znów nie był zdziwiony, że jak to, przecież pisałem, itd, wytłumaczę: Napisałeś o "najsensownej" mojej odp., tymczasem na samym początku napisałem to samo, tylko innymi słowy (o tematach filmu). Wtedy odparłeś, że to "marny argument" i zacząłeś pisać o obcokrajowcach, którzy oceniać nas będą po tym, co pokazał film. Pominąłem milczeniem to, że nie uzasadniłeś dlaczego jest to marny argument i odniosłem się do argumentu o obcokrajowcach (napisałem, że w innych krajach też powstają filmy mówiące o wstydliwych momentach w ich historii). Potem podniosłem oczywistą kwestię, że argument o obcokrajowcach sam wymaga dowodu. Ciebie to rozbawiło i zapytałeś czy masz przyprowadzić obcokrajowca. Gdy ja tego obcokrajowca przyprowadziłem, który obawy o to jak "zobaczą nas za granicą" uważa za nienaturalny dla zindywidualizowanej Europy Zach., Tobie już się ten obcokrajowiec nie spodobał. Pewnie też nie masz poczucia, że pisanie "jezeli to jest dla Ciebie autorytet to gratuluje" to argument ad personam, a nie ad meritum? Też pewnie nie masz poczucia, że inny Twój argument ("po trzecie nikt kto umie myśleć i ma łeb na karku nie powie że ten film stawia w korzystnym świetle naród polski") także jest pozamerytoryczny? Itd.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Po drugie w dupie mam wybrane słowa takich obcokrajowców jak polityków, dziennikarz czy jakichś tam pseudo profesorów przesiąkniętych swoja ideą, Ty mi przytoczysz z jednej strony a ja Ci przytoczę z drugiej ale nie o to mi chodziło, chodziło mi o zwykłych ludzi z ulicy nie
przesiąkniętych tym całym gównem, pojedź sobie do Anglii albo do Niemiec i szybko przekonasz sie na własnej skórze co Ci ludzie sadzą o Polakach, jaką mają o nich wiedzę i zdanie i jak ich traktują, nie twierdzę że wszyscy bo oczywiście była by to nie prawda ale szybko byś się przekonał...

ocenił(a) film na 5
slobi

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/argumentacja;3871004.html

ocenił(a) film na 8
Kakoyekkkk

Bez obaw, nie da się zmienić przeszłości. Była jaka była i żaden film nie wpłynie na fakty. Za to na nasze postrzeganie przeszłych czasów - jak najbardzej. I o to właśnie chodzi.

ocenił(a) film na 5
Sentence

Może kolega wyjaśni mojemu rozmówcy wyżej (slobi) na czym polega merytoryczna dyskusja, bo ja już chyba wyczerpałem swoją cierpliwość.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Nie jestem cudotwórcą, przykro mi. :( Moje zasoby cierpliwości też zostały nadwyrężone. Wspomniana osoba musiałaby chcieć bardziej zrozumieć niż oceniać i w większym stopniu spokojnie definiować co ma na myśli, niż przypisywać innym jakieś poglądy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones