PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 963
oceny
6,3 10 1 33963
5,4 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Szykuje się kolejny antypolski gniot za kasę z naszych podatków. Jeszcze jedna porcja "wstrętnych Polaków-antysemitów-wieśniaków-discopol owców". Żeby było bardziej "nowocześnie" tym razem dołączona scena seksu ze świnią bodajże. I asekuracyjne płacze reżysera, że "PiS zakaże tego filmu". Zapewne sam Kaczyński osobiście z kotem spalą komisyjnie wszystkie kopie tego "dzieła", chichocząc diabolicznie...

tepee

Mysle, ze pan rezyser na plecach kaczora probuje zrobic szum wokol filmu. Vedze sie ciagle udaja takie zabiegi.

ocenił(a) film na 8
tepee

PISF nie dotował filmu.

Halconnegro

https://film.wp.pl/pisf-w-koncu-dofinansowal-nowy-film-smarzowskiego-chodzi-o-dr ugie-wesele-6461346151495297a

Halconnegro

film.wp.pl/pisf-w-koncu-dofinansowal-nowy-film-smarzowskiego-chodzi-o-drugie-wes ele-6461346151495297a

ocenił(a) film na 8
tepee

A to przepraszam. Faktycznie, teraz sobie przypominam, że już o tym czytałem. Zwracam honor. Za to w którymś z ostatnich wywiadów z WS, które się ostatnio pojawiły, było mówione, że film powstał bez wsparcia PISF. W wolnej chwili muszę to sobie skonfrontować.

Halconnegro

Też jestem ciekawa jak to z tym PISFem się skończyło, bo przed projekcją w kinie nie pojawia się informacja o dotacji z PISF - a chyba powinna, prawda?

SoniaGrzen

film dostał zachętę z PISF, czyli jakieś grosze, ale dotacji na całą produkcję już nie

Halconnegro

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/pisf-nie-finansowal-wesela-smarzowskiego -poteguje-wzajemne-uprzedzenia/60cmg2f

ocenił(a) film na 8
SoniaGrzen

Właśnie miałem wklejać tutaj ten link, przekleję go @tepee. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Halconnegro

@tepee koleżanka z góry mnie wręczyła. Ten jak to określiłeś kolejny antypolski gniot jednak nie został sfinansowany ze środków z PISF, natomiast dostał z publicznych pieniędzy tyle na ile każdy filmowiec mógł dostać po spełnieniu wymogów formalnych. W artykule jest coś o "zachętach".

Halconnegro

Oczywiście że był finansowany ze środków z PISF. Zobacz sobie na koniec trailera chociażby. Przestańcie siać dezinformację.

ocenił(a) film na 8
rice_art

Koniec trailera? Może jakieś źródło? Np. oświadczenie PISF? https://naekranie.pl/aktualnosci/wesele-pisf-dementuje-plotki-1634306110
A później przeczytaj sobie jeszcze czym są zachęty dla uzupełnienia wiedzy.

Halconnegro

Otwórz oficjalny trailer na youtubie wesela przewiń do 2:03

ocenił(a) film na 6
tepee

Podobno nawet na Borneo kręcą już antypolskie gnioty, tacy jesteśmy potężni i fantastyczni.

ocenił(a) film na 6
tepee

Smarzowski to też taki stary mitoman, który za wszelką cenę chce uchodzić za artystę wyklętego tylko nikomu nie śpieszno go prześladować.

ocenił(a) film na 9
tepee

Jaki? Antypolski? A widzialeś chociaz ten film, czy tak tylko gadasz bzdury,Wiesz chociaż o co tam chodzi?

ocenił(a) film na 2
winopiotr

No rzeczywiście, mega skomplikowany film. Przez cały film wszyscy chleją, ruchają się, klną, biją, mordują, gwałcą, kopulują ze zwierzętami, kombinują, kłamią itd. A to wszystko podszyte pseudo-głębokim tematem rozliczenia Polaków z przeszłością, która w ogóle nie miała miejsce, jak opisują to sami świadkowie z Jedwabnego. Smarzowski robi kasę na baranach, do których, jak widać, też się zaliczasz, biorąc ten szit na poważnie. Smarzowski to obecnie drugi Vega.

ocenił(a) film na 9
Alex303


Smarzowskiego do vegi porównujesz? Chyba nie wiesz za bardzo co piszesz. A teraz odpowiedz sobie na pytanie: czyj jest to obraz i kogo przedstawia. To, ze takie rzeczy wg ciebie nie miały miejsca, łaskawie przemilczę. Trzeba zmierzyć się z niektórymi niechlubnymi rzeczami z przeszłości, stawić im czoła. Tak robią prawdziwi mężczyźni

ocenił(a) film na 2
winopiotr

Ja nie wiem, czy ja coś napisałem niewyraźnie, że nie umiesz przeczytać krótkiego posta ze zrozumieniem? Chyba stoi jak byk w moim wiadomości, że są żyjący świadkowie tych wydarzeń, którzy chyba lepiej od Ciebie i ode mnie wiedzą jak było. A co do porównania Smarzowskiego do Vegi, to już praktycznie każdy o tym piszę, łącznie z recenzentami, może sobie poczytaj trochę opinii na temat najnowszego "dzieła" Smarzowskiego. Jakby mi puścili "Wesele" nie mówią czyj to film, to poznałbym tylko po aktorach, może montażu, jeżeli chodzi o fabułę i ilość pato scen na ekranie upchniętych, tylko po to by kino było "mocne", to bym nie odróżnił.

ocenił(a) film na 9
Alex303

Każdy pisze o tym, że Wojtek Smarzowski jest jak Vega? hahahahaha, Każdy, czyli ty i jeszcze jeden troll tu na forum. Powiedz mi jedno, geniuszu recenzji filmowych, czy ty w ogole widziales jakis film Smarzowskiego, czy tylko powtarzasz po kimś te bzdury o Smarzowskim i Vedze :D Ty nie masz pojecia o czym piszesz i nie wiesz o co chodzi w tym filmie. Jacy świadkowie? Wnuk tego co podpalał czy bił? aaaa i wypieranie prawdy historycznej serwowane przez nacjonalistyczną propagandę nie zmieni faktów. Czas się z tym pogodzić, że było jak było.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
tepee

Rozliczenie pedofilów w sutannach atakiem na Chrystusa!

tepee

Pieniądze PISFu nie pochodzą z podatków.

tepee

Pieniądze PISFu nie pochodzą z podatków

tepee

Ale co jest antypolskiego w tym filmie? Czy jeśli obecnie rządzą nami złodzieje i kłamcy z PiSu to ja za granicą mam też wizerunek złodziejki? Ja z ludźmi z PiSu nie mam wiele wspolnego, to jest czysty przypadek, że urodziłam się w tym samym kraju i mówię w tym samym języku. Jak ktoś myśli jak nacjonalista, to upraszcza sobie tak świat: tacy Polacy, tacy Żydzi, a tacy Niemcy. G… prawda, są ludzie, człowieczeństwo, empatia i tak się winniśmy traktować, tożsamość narodowa jest daleko za tymi wartościami. Żeby wycierając sobie gębę patriotyzmem nie nawoływać do wojny, do prześladowania, do morderstwa, nawet do wykluczenia.

ocenił(a) film na 1
tepee

Uważajcie na to antypolskie gufno. Nieprzypadkowo pojawił się w tym czasie film o faktycznych mordercach z Jedwabnem, czyli Niemcach. Aby odpowiedzieć tej antypolskiej szczujni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones