PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 963
oceny
6,3 10 1 33963
5,4 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Przykro się patrzy na aktualną tendencję w polskim kinie. Pseudointeligncja biczuje ten kraj na każdym kroku podkręcajac ciemne karty naszej historii do maksimum. Kolejne filmidło, w którym jedwabne będzie pokazane tak jakby to było gorsze niż sam holokaust xD Dawniej potrafiliśmy świętować tylko porażki (vide nieudane powstania), teraz zebrało nam się na ciągłe wywlekanie tego co najgorsze. Tylko gdzie tu skala? Czymże jest kilkadziesiąt osób w stosunku do milionów? Kręćcie dalej takie tendencyjne syfy, a za kilka lat okaże się, że to Polska wywołała wojnę, a brali w niej udział jacyś mityczni naziści. Przestańmy się w końcu biczować i kajać, jakieś jedwabne nie zmieni faktu, że byliśmy najbardziej poszkodowanym krajem z tego okresu. No ale taka "sztuka" nie pozwala nam tego obronić :)

Barakooda

Czy w twojej loży dopuścili cię już w nagrodę do "misteriów kananejskich"? Czy jeszcze przez kilka lat będziesz musiał być sługusem i wypisywać brednie w internecie by na to zasłużyć?

ocenił(a) film na 8
Dzida_86

Skoro się zgadzasz, to nie jesteś ani jednym , ani drugim. Jesteś zwykłym nacjonalistą i antysemitą, który z Bogiem na ustach, tak jak inni, paliłby w szopach niewinnych, tylko za to, że są inni.

marcin_homa

Antyżydem, nie antysemitą. Rody semickie to nie tylko żydzi także skończmy z tą bzdurną retoryką.

Po drugie, żydzi nie są i nie byli niewinni. Nigdy. Nie bez powodu sam Jezus właśnie ich oskarżył o to, że Boga mają jedynie na ustach.

Po trzecie, to właśnie żydzi przez całe dekady mordowali, plądrowali, zdradzali i wyzyskiwali całe narody. Nie przez przypadek zostali wyrzuceni jako nacja z ponad 100 krajów.

Po czwarte i ostatnie, jak to ktoś fenomenalnie stwierdził, antysemita to ktoś kogo nienawidzą żydzi. Jak widać wystarczy powiedzieć kilka słów prawdy o tej grupie ludzi aby znaleźć się na ich celowniku...

Pozdrawiam

H33L

Jezusek co tez byl Zydem, o ile istnial? :D oj ludziska i co wam te dywagacje maja dac? Niewazne jaka nacja to gdzies w swojej historii mordowala inne!!!!!! I co? Mamy sie wszyscy nienawidzic bo np. jacys 2tys lat temu Europe podbijali? LECZCIE SIE

_Master_of_Disaster_

Kolejny ignorant? :)

Jezus istniał, to fakt. Fakt potwierdzony wieloma relacjami i zapisami.

Nie, Jezus nie był żydem. Jezus był Izraelitą. Izraelici wywodzili się od Judaheitów. Żydzi wywodzą się od Edomitów. Spora różnica.

I nie, to nie jest kwestia podbijania Europy 2000 lat temu. Jeżeli nie wiesz czego żydzi dopuszczali się na Polakach jeszcze kilka dekad temu to szczerze Ci współczuję braków w wiedzy na temat własnego kraju i jego historii.

Pozdrawiam

H33L

mhm, tak, tak, janiolki i wiecznodziewice tez :) BTW jesli istnial to byl lewakiem :) Prowadzal sie z 12 chlopa i panna do towarzystwa :] z "KK" nie mial nic wspolnego i tych faryzeuszy by pogonil :) to tak abstrahujac.

wiki - Według Nowego Testamentu (części Biblii) urodził się w żydowskiej rodzinie jako syn Marii poślubionej Józefowi

A nienawisc do Zydow to ty widac z mlekiem matki wyssales :) nawet jesli robili co twierdzisz ze robili to bylo to dawno, swiat idzie do przodu, tylko polaczkiewicze tacy jak ty zyja z jadu :)

_Master_of_Disaster_

Mój młody kolego, po co ta gorycz i nienawiść? Przecież my tylko rozmawiamy :) Wyłącz emocje, włącz logiczne myślenie :)

Jezus istniał to fakt historyczny. Jak już wspomniałem jest wiele źródeł dowodzących Jego istnienia także nie bądź ignorantem. Jedyne co możesz kwestionować jako antyteista to Jego boskość także sugerowałbym zmianę retoryki :)

I nie, nie był "lewakiem". Potępiał kradzież cudzych dóbr, potępiał cudzołóstwo, potępiał sodomię, potępiał deprawację dzieci itd. Innymi słowy potępiał wszystko co symbolizuje współczesną lewicę :)

Wikipedia jako wiarygodne źródło informacji? Jak już wspomniałem Jezus był IZRAELITĄ nie żydem. Sugeruję zagłębić się w różnice pomiędzy Judaheitami i Edomitami. A jeżeli Cię to nie interesuje to zakończ ten temat bo masz zerową wiedzę w tych kwestiach :)

A ostatni Twój akapit to istna perełka:
"nawet jesli robili co twierdzisz ze robili to bylo to dawno"

Czyli nie wiesz co takiego uczynili narodowi Polskiemu, nie wiesz, że konsekwencje tego co nam uczynili doświadczasz i Ty dzisiaj i będą doświadczali ich Twoi potomkowie oraz potomkowie Twoich potomków, nie wiesz i kompletnie nie obchodzi Cię to, że ich świadkowie i rodziny ich ofiar żyją do dnia dzisiejszego żyjąc w nędzy i ubóstwie podczas gdy ich oprawcy śmieją im się w twarz ze swoich wielomilionowych posiadłości, nie wiesz kompletnie nic na te tematy ale jednocześnie nie przeszkadza Ci to kompletnie wydawać wyroków i stawiać zarzutów narodowi Polskiemu...

Wybacz mój młody przyjacielu ale gdyby to nie była taka poważna sprawa to pewnie bym Cię po prostu wyśmiał ale w tej sytuacji jest mi Ciebie po prostu żal.

Pozdrawiam serdecznie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_Master_of_Disaster_

Panie kolego, po co to chamstwo? Rozumiem oburzenie ale z faktami się nie dyskutuje :)

Co do wieku, wystarczy przeczytać Twoje komentarze mój drogi panie aby stwierdzić, że nie możesz mieć więcej jak 18 lat. A jeżeli fizycznie masz więcej to mam dla Ciebie złą wiadomość...

I nie, to nie jest absolutnie żadna propaganda. Sugeruję zapoznać się z definicją tego pojęcia gdyż ewidentnie jest Ci ona obca :)

Kwestii pisuarostwa nawet nie skomentuję ponieważ to już raczej komentuje sie samo.

Pozdrawiam serdecznie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_Master_of_Disaster_

Dziękuję za kolejne potwierdzenie tego jaką kulturę osobistą, wiedzę i intelekt prezentują antyteiści.

Nie żebym tego potrzebował bo już z kilkoma setkami takich jak Ty miałem nieprzyjemność rozmawiać nie mniej jednak niech inni zobaczą jakimi ludźmi są ci którzy tak się moralnie i etycznie wywyższają nad wierzących.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_Master_of_Disaster_

"Nie jestem żadnym antyteistą" powiedział każdy antyteista wywołany do tablicy :)

Póki co to nie kto inny a Ty wpychasz się w życie ludziom ze swoimi kłamstwami... Jak widać nie tylko antyteista ale i hipokryta :)

Co do Pisu to nawet tego nie skomentuję. Takie patologiczne dopatrywanie się przeciwnika politycznego w każdym kto ma odmienne zdanie jest domeną fanatyków.

Pozdrawiam serdecznie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
_Master_of_Disaster_

Chyba ci kolego zwieracze puściły, wyglądasz na strasznie sfrustrowanego i wulgarnego może wyjdź na świeże powietrze trochę pobiegać? Co ci z tych wyzwisk skoro i tak wszystkie twoje posty zostaną zablokowane?

Dzida_86

Jajco, nie interesuj sie bo kociej mordki dostaniesz :)

miotacz plomieni

Przykro tylko patrzeć, że w Polsce film opluwający Polaków idzie pełną parą w prawie wszystkich warszawskich kinach (Cinema City seans co godzinę!) a film Pana Sumlińskiego błąka się po jakichś małych salkach i nawet porządnej premiery nie miał.

ocenił(a) film na 1
sillvi

To jest cholernie przykre.

ocenił(a) film na 4
sillvi

Z drugiej strony gdyby nie to, że go tak blokują to pewnie bym go nie obejrzał . Tylko ja już to wszystko wiem zatem film nie dla mnie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Barakooda

Uuuu... kogoś zabolała prawda? :) Szkoda, że nie potraficie z Sumlińskim rozmawiać za pomocą faktów a jedynie wyzwiskami i cenzurą :)

Pozdrawiam :)

H33L

Tutaj nie ma o czym rozmawiać, temu człowiekowi już dawno peron odjechał. Zwykły szkodnik, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie traktował go poważnie.

Barakooda

Tak, i dlatego zamyka wszystkim krytykującym antypolskie gęby faktami. Nie dziwne, że nie chcą z nim rozmawiać tylko go cenzurują na każdym kroku :)

Widzę, że się w ten trend pięknie wpisujesz :)

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

Faktami xD
Tak, z całą pewnością :) to mistrz faktów :) masz rację :)

Czyżbyś był konfederatą? xD

Pozdrawiam!

Barakooda

Cóż... w takim razie może jakieś konkrety? Co zawartego w filmie lub w książkach jest według Ciebie kłamstwem czy manipulacją? Ogólnikami możemy się obrzucać do woli a i tak nigdzie nas to nie zaprowadzi zatem jakieś konkretne przykłady?

Nie, nie jestem konfederatą, jestem Polakiem.

Pozdrawiam

H33L

Niektórzy naprawdę wierzą, że jeśli zaprzeczają niekorzystnym faktom, to będą widziani jako osoby pełne zalet.

A nie jako osoby kłamiące. ;)

Sugerowanie, że jesteś zwolennikiem kłamstw z powodu narodowości (a nie cech osobistych) jest obraźliwe dla innych obywateli Polski. Pamiętaj.

H33L

Nie warto dyskutować z etatowym cynglem (zapewne pracuje w przedsięwzięciu typu "sok z buraka" lub jakimś szmatławcu typu "nie"), on nie jest tu by prowadzić dyskusję, lecz by wypisywać kłamstwa, obelgi i oszczerstwa pod adresem Polaków.

I niech sobie skowycze. Prawda w końcu się obroni. Smarzowski strzelił sobie w kolano. Z powodu ukazania się reportażu "Powrót do Jedwabnego" Smarzowski już zaczął dementować jakoby jego "dzieło" miało cokolwiek wspólnego z tematem pogromu w tym mieście.

Niektórych bardzo boli ukazanie się "Powrotu do Jedwabnego". Ziemkiewicz miał ostatnio problemy z "podróżowaniem" po Europie za jego występ w tym reportażu.

Formoza_von_Krossig

dobrze ze ty zakladasz konto by kogos oczerniac, zaraz ci uwierzymy na Filmwebie :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
sillvi

Polacy nie są jakimiś świętoszkami. Ciężko się ogląda brzydką prawdę o swoim narodzie ? :D

sabina097

Ciężko się ogląda stek bzdur, kłamstw i manipulacji na temat swojego narodu. Prawdy w tym kompletnie nie ma.

Pozdrawiam

H33L

A jakie dostrzegłeś w tym kłamstwa?

Poza tym powiedzmy sobie szczerze: ci, co się bulwersują to najlepszy dowód, że Polacy to zły i antysemicki naród. Mnie na przykład opowiadanie o polskich grzechach w ogóle nie szokuje. Bo jestem inteligentnym człowiekiem i prawdziwym patriotą, który wie, że tylko przyznanie się do grzechu narodu może pomóc w jego naprawie i dalszym rozwoju.

ocenił(a) film na 1
Davus

Wszystkie mity o Jedwabnym zostaly obalone, wystarczy tylko zrobic ekshumacje i cala retoryka padnie.

ocenił(a) film na 6
Power88w

I dlatego największy Polak, prawie święty dla prawaków Lech Kaczyński na ekshumację się nie zgodził. Buahahhaa!

ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

I co by dała ta ekshumacja, nawet gdyby jej żydzi nie przerwali po znalezieniu pierwszych niemieckich łusek? Te tęczowe cudaki i tak by twierdziły, że ekshumacje sfałszował Kaczyński, tak samo jak donosy bolka. :)

ocenił(a) film na 6
Covenant

"Co by było gdyby " - ostry z Ciebie dzban. A tak przy okazji, to jest już wrak i raporcik, towarzyszu, czy nadal Tusk trzyma je w szafce, a Wy tam szyfru nie znacie w Komitecie Centralnym na Nowogrodzkiej? 

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
oppserwatorr

hahahha +1

oppserwatorr

Lech Kaczyński "prawie święty dla prawaków"...

Co Ty mój drogi bierzesz? :) Jeszcze dodaj, że pis jest prawicowy...

Naprawdę jak już pisałem, nie zniżaj się do tego poziomu.

Pozdrawiam :)

H33L

Znakomita retoryka na prawicy. Że prawicowa partia, która sama o sobie mówi, że jest prawicowa, która krytykuje lewicę jako największego wroga i używa słowa "lewak" jak najgorszej obrazy musi nie być prawicowa.

Bo przecież jak inaczej prawica miałaby się uwolnić od odpowiedzialności za winy prawicy?

Stosujesz ten sam świetny zabieg, co (przepraszam) prawica po zaatakowaniu empiku onegdaj. Argument "to nie moja ręka" w wersji "to pewnie prowokacja antify".

Nie ma najwyraźniej znaczenia, co zrobicie, i tak możecie mówić, że to nie wasze ręki, nogi, słowa i czyny tylko jacyś lewicowi prowokatorzy. :)

sabina097

W którym miejscu tego filmu jest prawda?
Prawda to jest w reportażu "Powrót do Jedwabnego". Można obejrzeć na CDA.

Formoza_von_Krossig

Jesteś jak ci, co mordowali Żydów w Jedwabnem. Przeczenie, że doszło wtedy do zbrodni jest niczym twierdzenie, że mordowanie było spoko, że nic się nie stało. Gdybyś się urodził w nazistowskich Niemczech, pierwszy byś się zgłosił do pracy w Auschwitz lub innym obozie zagłady, więc nie udawaj, że jesteś lepszy od Hitlera.

Davus

Ktoś tutaj zaprzeczył, że w Jedwabnem zabito żydów?

My po prostu ZGODNIE Z FAKTAMI nie godzimy się aby tą zbrodnią obarczać Polaków którzy nie mieli z nią ABSOLUTNIE NIC WSPÓLNEGO.

Tylko tyle i aż tyle. Gdybyś był patriotą i człowiekiem inteligentnym zapewne rozumiałbyś na czym owa różnica polega i dlaczego w związku z tym takie oburzenie ze strony patriotów i ludzi inteligentne się pojawia.

Jeżeli on jest jak Hitler bo nie akceptuje zbrodni dokonanej przez kogoś jako jego własnej to Ty mój drogi na bank jesteś jak Goebbels...

Pozdrawiam

H33L

A kto niby mordował Żydów w Jedwabnem jeśli nie Polacy?

Davus

Mityczni naziści.

H33L

Polacy. A jeśli temu przeczysz to jesteś żałosnym antysemitą

Davus

Dzięki za potwierdzenie, że mam do czynienia z trollem.

Pozdrawiam

H33L

Jeśli dla ciebie trollem jest ktoś, kto mówi prawdę... :)

Davus

Napisałeś, że jeżeli się z Tobą nie zgadzam to jestem antysemitą... Oczywiście, że jesteś trollem. Jeżeli nie, to po prostu mi Ciebie żal.

Co do prawdy.
Polski - PRAWDA
Angielski - TRUTH
Niemiecki - WAHRHEIT
Hiszpański - VERDAD
Hebrajski - ANTYSEMITYZM

Tyle w temacie Twojej "prawdy".

Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones