PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 041
ocen
6,3 10 1 34041
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Przykro się patrzy na aktualną tendencję w polskim kinie. Pseudointeligncja biczuje ten kraj na każdym kroku podkręcajac ciemne karty naszej historii do maksimum. Kolejne filmidło, w którym jedwabne będzie pokazane tak jakby to było gorsze niż sam holokaust xD Dawniej potrafiliśmy świętować tylko porażki (vide nieudane powstania), teraz zebrało nam się na ciągłe wywlekanie tego co najgorsze. Tylko gdzie tu skala? Czymże jest kilkadziesiąt osób w stosunku do milionów? Kręćcie dalej takie tendencyjne syfy, a za kilka lat okaże się, że to Polska wywołała wojnę, a brali w niej udział jacyś mityczni naziści. Przestańmy się w końcu biczować i kajać, jakieś jedwabne nie zmieni faktu, że byliśmy najbardziej poszkodowanym krajem z tego okresu. No ale taka "sztuka" nie pozwala nam tego obronić :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

Mówiłem że ten człowiek to bełkot. :D

ocenił(a) film na 9
Trexx

Nigdy nie potrafiliśmy się cieszyć i od zawsze się biczujemy - Polska Chrystusem Narodów, by powiedziała nauczycielka w liceum. I jak ogólnie zgadzam się, że tendencje samobiczowania jest niezbyt korzystna, tak ten film moim zdaniem spełnia swoje zadanie i nie jest tylko smutną wydmuszką, a w zamyśle tym czym było Wesele Wyspiańskiego - ruszenie sumienia narodu. Może sie podobać, albo nie, ale jak dla mnie mocny film.

Trexx

Błędem jest sformułowanie "my". Otóż to, że jesteśmy narodem, nie oznacza, że wytwórstwo Smarzowskiego w jakiejkolwiek formie odnosi się do nas, jako ogółu. Może, w czasach komuny, podobne sformułowanie i miało sens. Obecnie jest to wypowiedź jakiejś grupy ludzi. I tak, jak najbardziej, może to być wypowiedź zrobiona wyłącznie w interesie tej grupy ludzi i nie mająca niczego wspólnego z nami, jako ogółem.

Trexx

Dokladnie. Z historia nie ma to nic wspolnego. Gniot i tyle

ocenił(a) film na 9
Riley_Foe

A to film historyczny?

Trexx

Niestety to antypolski paszkwil. Fejk jak jedwabne

Trexx

Brawo Kolego ! Trafiłeś w samo sedno. Czy Smarzowski widzi nasz naród i kraj tylko w czarnych barwach ? Żadnych pozytywnych zachowań i postaw nie dostrzega ? Smutne to...

Trexx

Tutaj znalazłem ciekawe wspomnienia świadka zbrodni w Jedwabnem
https://www.youtube.com/watch?v=zH2LpAOHIWg
I jeszcze taka dyskusja
https://www.youtube.com/watch?v=lkZbvgi2CLY

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Trexx

Ten kraj i naród sam się biczuje :P

ocenił(a) film na 1
Trexx

Narracja palantów totalnych: Polacy zabijali żydów, więc płacić mamy dzisiaj jakimś organizacją pieniądze (300 miliardów na raty), Turów wyłączyć, ludzie stracą pracę, ***** ich, a energie kupimy od niemieckiego "przyjaciela", emigrantów od łukaszenki wpuszczać i dawać im z 6 tysi socjalu, by nie uciekli nam do niemiec, zamiast pieniądze na żłobki (trzaskowski), dawać pieniądze "prześladowanym" LBGT. Czy ktoś mnie oświeci, skąd w Polsce mamy tyle ANTYPOLSKICH QREW???

Covenant

A ty co się tak o pieniądze boisz? Przecież mamy ich w bród, nawet te od UE nam niepotrzebne.

ocenił(a) film na 1
michal_kl

Stwierdzam fakty, a nie że się boje. Zapomniałem dodać, że po setkach lat przelewania krwi walko o niepodległość Polski, te qrwy totalne chcą ją teraz oddać za frajer, jakimś urzędasom z UE, a raczej ze Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Czyli komuchy zamieniły Moskwę na Berlin i jeszcze sobie manifestują plując na Polskę za niemieckie piniądze.

ocenił(a) film na 6
Covenant

O energię się nie bój - węgiel z Rosji płynie caaaaały czas, podobnie jak śmieci z Zachodu, którego tak się brzydzisz, prawaczku, a które to śmieci Twój bolszewicki rząd rozrzuca po śmietniskach w Polsce, której to rzekomo broni. Nie wiesz, gdzie żyjesz, a pier. dolisz mądrości życiowe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Covenant

Twój stary w takim razie jest lewakiem, takze spytaj taty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Covenant

Czytam ta wasza dyskusje i widzę że wy tak naprawdę się niczym nie różnicie ,jesteście tak samo okopani na swoich pozycjach ,ogólnie prawak to taki lewak tylko modlący się i hajlujący.

ocenił(a) film na 1
Bartek_990

Ja jestem prawicowcem i wcale nie się nie modlę, bo jestem niewierzący, lecz szanuje Polskie dziedzictwo i kulturę związaną z katolicyzmem. Co do hajlowania, to przypominam, że to nacjonalizm niemiecki polegał na napadaniu na inne narody i mordowaniu innych ras. Natomiast nacjonalizm polski, polegała właśnie na obronie przed tym nazizmem, tudzież bolszewizmem, wnioskując, gdyby nie nacjonalizm polski, to od dawna szczekałbyś po niemiecku tudzież rosyjsku i pracował dla nich tylko w polu, bo tak to było zaplanowane dla naszego narodu, na przykład przez Hitlera.

Reasumując, nie waż mi się mnie przyrównywać do lewaka, bo to skundlałe sprzedawczyki, które uległy sprawnej germanizacji, tudzież rusyfikacji, łączy ich tylko nienawiść do Polski!

Covenant

A co to jest/było nacjonalizm polski? Piłsudski mordujący swoich rodaków byleby tylko zagarnąć cała władze? I nie rozumiem tej logiki że lewacy to niby sprzedawczyki ,to jak to jest dostali coś za to że tacy są? Ktoś im płaci ? Albo to e ktoś ma wywalone na Polskę to znaczy że jej nienawidzi?też mam wywalone ,wiadomo że polska to rak toczący Europę

ocenił(a) film na 1
Bartek_990

O Piłsudzkim za dobrze się nie wypowiem, bo jestem bardziej za Dmowskim, jego przeciwnikiem politycznym.
Od zarania dziejów, ludzie zbierali się w grupy, by wspólnie dążyć do dobrobytu i razem się bronić, przed innymi grupami, które tylko chciały ich zamordować, ograbić i zniewolić. Nie od przypadku słowo "slave" (niewolnik) pochodzi od słowa Słowianin. Tak powstawały narody.
Jak myślisz, jak jest odbierany człowiek, który mówi że ma wywalone na swoich rodaków, bo woli inne narody. Czy społeczność ma takiego szkodnika bronić, leczyć, uczyć?
Fora ze dwora odszczepieńcu i nie wracaj.

A rakiem toczącym Europę są niemcy, od kiedy przybyli tu z czarnymi krzyżami w średniowieczu tylko knują, grabią i mordują. Nawet sami Polacy są tak zdezorientowani ich kłamstwami, że skaczą swoim rodakom do gardeł. Tak np. lempart AKA wypie*dalaj, milion pięćset złociszy od nich dostała, tylko za kilka występów na ulicy. Jest więc co dzielić pomiędzy sprzedawczyków.

Bartek_990

Czysta ignorancja pozwala Ci spokojnie spać w nocy? Tak pytam z ciekawości.

Pozdrawiam

H33L

Oczywiście,bez problemu ,nikt mi nie wmówi że mam kochać ten kraj tylko za to że się w nim urodziłem i tyle

Bartek_990

Nie chodziło mi o miłość do kraju w którym się urodziłeś. Honor albo się ma albo się go nie ma, tak jak i z miłością do Ojczyzny. Miałem na myśli stwierdzenie, że prawica nic nie różni się od lewicy poza wspomnianymi przez Ciebie dwiema kwestiami.

Czysta ignorancja.

Pozdrawiam

H33L

Dobra ,dobra ,teraz z innej beczki ,ciekawe czemu przy moich wpisach widać Twojego Avatar ,dziwne ,albo tak Ci się nie spodobało co pisze żeś mnie zahamował hihi ;)

ocenił(a) film na 9
Trexx

bredzisz

ocenił(a) film na 2
Trexx

Tylko, że z tym Jedwabne to też totalna bzdura. Jest jeszcze sporo świadków tych wydarzeń, ale nikt ich nie słucha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Trexx

Kulesza nie jest Polką tylko żydówką, a w Polsce jedynie zarabia, mieszka i opluwa Polaków, dzięki czemu pozwala się jej robić karierę filmową.

Trexx

Jarosław (Kalkstein) Kaczyński. Salomon Morel - oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, komendant obozu koncentracyjnego. Roman Romkowski (Natan Grynszpan – Kikiel) oprawca rotmistrza Witolda Pileckiego. Józef Czaplicki (Izydor Kurc) -rzeź białostockich chłopów. Morderca sądowy Stefan Michnik (Szechter). "Żagiew". Żydo-komychy, którzy wymordowali 20 tys. polskich oficerów w Katyniu.....

Trexx

Jest to niestety nasza cecha narodowa kultywowana od wieków która skutecznie blokuje nam drogę do samorozwoju i nie zanosi się aby coś się w tym względzie zmieniło :( Samego filmu nie oglądałem ale znam streszczenie fabuły i szczerze większego syfu Polska kinematografia już dawno nie wydała - Wojtuś musi strasznie przeżywać dezaprobatę salonu po „Wołyniu” bo to już drugi taki gniot pod rząd.

ocenił(a) film na 5
Trexx

no cóż - jak tak dalej pójdzie to za 200 lat będą uczyć na historii, jak to byliśmy kolonizatorami sąsiadujących państw, jak rozpoczęliśmy II wojnę światową i biedna Rzesza musiała przed nami bronić swoich granic, jak budowaliśmy na naszych terenach obozy koncentracyjne i o tym jak na koniec wojny przyszła Armia Czerwona i wyzwoliła polskie kolonie spod naszej okupacji.

ocenił(a) film na 8
Trexx

Ale to jest gorsza zbrodnia, właśnie przez takie wypieranie.

namo

Ludzie ogarnijcie głupotę, szukajcie prawdy a nie przekazów medialnych i nie uczcie się historii z filmów. Co to się dzieje z tym światem, ja nie wiem, jeszcze naście lat temu nikt nie miał problemu z faktem, że film to fikcja, dzieło artystyczne, gdzie ktoś przedstawiał swoją abstrakcyjną wizję świata itd, a teraz ludzie atakują innych głosząc prawdy z filmów czy mediów, świat stanął na głowie.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

Ale prawda jest na wyciągnięcie ręki, film na niej bazuje. Prawda wyzwala, ale wymaga męstwa.

namo

Dziecko drogie najdroższe biedactwo, ale jeszcze wszystko przed Tobą, jednak zapamiętaj sobie, że jeśli nie przestaniesz brać cukierków od obcych, to daleko nie zajedziesz.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

Zwracasz się do starszego od siebie. Popatrzyłem na twój smutny profil, zaczynam rozumieć ... Wyjdź z piwnicy.

namo

Bo inteligencja przychodzi z wiekiem, u jednych szybciej u innych później, doczekasz się. :P

namo

Wypieranie czego? Kłamstwa? Polacy nie brali udziału w mordach w Jedwabnem. Tyle. To nie jest wyparcie, to jest FAKT.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
H33L

Zbrodni w Jedwabnem, jednej z wielu, dokonali wyłacznie Polacy. Wstydź się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
H33L

Ciekaw jestem doprawdy w jakiż to sposób ten post był niezgodny z regulaminem...

Typowa faszystowska cenzura. Ani wulgaryzmów, ani wyzwisk, ani obrażania kogokolwiek w jakikolwiek sposób, proste stwierdzenie faktów a i tak blokada. Zwykła kpina.

ocenił(a) film na 1
H33L

cześć kolego, nie przejmuj się cenzurą tego lewackiego portalu, to miłośnicy tęczowych opinii i uwielbiają usuwać posty gdy zgłosi to ich lewus. Zauważ że usuwanych jest 90% niepoprawnych politycznie dla lewactwa komentarzy. To tendencja światowa, bo teraz ci neomarksiści chcą rządzić światem, pozdrawiam

Qpsztal

Niby tak ale jednak myślałem, że chociaż tutaj skoro już nie można krytykować tęczowych degeneratów to może chociaż można napisać prawdę o Jedwabnem i żydach w oparciu o źródła historyczne. Jak widać fakty i w tej kwestii również marksistów z FW bolą...

Pozdrawiam serdecznie! :)

ocenił(a) film na 6
Trexx

Ta nitka jest jak najniwszy film Smarzowskiego.

ocenił(a) film na 10
Trexx

No tak, lepiej tworzyć laurki "ku pokrzepieniu serc", omijając szerokim łukiem to co niewygodne, co odbiega od wizerunku odważnych, szlachetnych Polaków. Film Smarzowskiego jest jednym z nielicznych, które boleśnie szczerze mówią o historii Polski
i dlatego wzbudza tak żywą reakcją. Dla Ciebie to "samobiczowanie", dla mnie uczciwy rachunek sumienia.

MadameAg

Uczciwy? Dlatego po znalezieniu niemieckich łusek żydzi zakazali (W POLSCE!!!) ekshumacji?

Polecam film lub książki Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego". To jest właśnie UCZCIWY rachunek sumienia a nie te kłamstwa od Smarzowskiego.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
H33L

sumliński buehehehehehehe

ocenił(a) film na 10
Trexx

Bo lepiej tworzyć laurki "ku pokrzepieniu serc", szerokim łukiem omijając wszelkie niewygodne prawdy, sprzeczne z wizerunkiem odważnego, szlachetnego Polaka? Wobec tego plakat do filmu, gdzie bohaterowie filmu mają usta zaklejone taśmą, jest doskonałą ilustracją właśnie takiej postawy - przemilczania tej ciemniejszejczęści naszej historii. To co dla Ciebie jest "samobiczowaniem", dla mnie to uczciwe spojrzenie w lustro, uczciwy rachunek sumienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones