PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 041
ocen
6,3 10 1 34041
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Przykro się patrzy na aktualną tendencję w polskim kinie. Pseudointeligncja biczuje ten kraj na każdym kroku podkręcajac ciemne karty naszej historii do maksimum. Kolejne filmidło, w którym jedwabne będzie pokazane tak jakby to było gorsze niż sam holokaust xD Dawniej potrafiliśmy świętować tylko porażki (vide nieudane powstania), teraz zebrało nam się na ciągłe wywlekanie tego co najgorsze. Tylko gdzie tu skala? Czymże jest kilkadziesiąt osób w stosunku do milionów? Kręćcie dalej takie tendencyjne syfy, a za kilka lat okaże się, że to Polska wywołała wojnę, a brali w niej udział jacyś mityczni naziści. Przestańmy się w końcu biczować i kajać, jakieś jedwabne nie zmieni faktu, że byliśmy najbardziej poszkodowanym krajem z tego okresu. No ale taka "sztuka" nie pozwala nam tego obronić :)

ocenił(a) film na 9
Trexx

Jesteś ignorantem ,który nie zna historii własnego kraju.

Michal_Wdowczyk_filmweb

...napisał ignorant który ewidentnie nie zna historii własnego kraju :)

Byłoby to śmieszne gdyby nie było żałosne...

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Trexx

film nie jest zły - dobra gra aktorska, zdjęcia, ale po wyjściu z kina miałam identyczne odczucia co to celu filmu. Trafny komentarz

ocenił(a) film na 9
Trexx

„Czymże jest kilkadziesiąt osób w stosunku do milionów?” -czyli przykładowo: śmierć 60 osób można wytłumaczyć i usprawiedliwić, a śmierć 6 milionów ludzi to już faktycznie tragedia? Otóż mnie uczono, że każde życie jest warte tyle samo. Takich wiosek jak ta z filmu było setki, uzbiera się z tego haniebna suma martwych ludzi. Holokaust był winą każdego człowieka, który z pogardą patrzył na drugiego, co wierzył w judaizm. Polska nie jest winna temu, że do władzy doszedł Hitler, ale nie umywajmy rąk od tego, że antysemityzm istniał i istnieje do dzisiaj w takim kraju jak nasz, z tak paskudną przeszłością. Historia lubi zataczać koło, ja odebrałam ten film jako alarm, aby na to nie pozwolić, a nie należę do tej paskudnej „pseudointeligencji”.
Dodatkowo wspominanie o „nieudanych powstaniach” jest zwyczajnie obrzydliwe.

JuliaDziecielewska999

"Holokaust był winą każdego człowieka, który z pogardą patrzył na drugiego, co wierzył w judaizm."

Otóż to. Ludziom się wydaje, że pogarda (w tym wypadku strach przed odmiennością) to takie tam niewinne uczucie. Niestety. Gdy Żydzi jechali do gazu, znakomita większość etnicznych Polaków miała uśmiech na twarzy. W miastach była to po prostu większość, ale na wsiach i w małych miasteczkach ludzie czuli autentyczną radość na skalę masową. Nasi dziadkowie byli po prostu skończonymi antysemitami, ksenofobami, a bajki jak to "mój dziadek nigdy by..." można sobie włożyć między bajki. Mówi się ponadto, że Polska nie posiadała kolonii, że nikogo nie gnębiła. Beeep. Ukraina to był kolonializm w całej okazałości. Ukraińcy byli traktowani jak podludzie. Zanim doszło do rzezi wołyńskiej, Polacy przejęli lub spalili na Ukrainie w sumie kilkaset cerkwi. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że Twój czy mój przodek był oprawcą niż bohaterem. Nie znam ani jednej rodziny, w której ktoś nie puszczałby "bąków" o złych Żydach, muzułmanach, czarnych, Ukraińcach... Wystarczy spojrzeć co dzieje się dzisiaj, przyjrzeć się twarzom dzisiejszym bojówkarzom noszącym policyjny mundur. Przecież to są w rzeczy samej kaci lub potencjalnie kaci. I to w majestacie prawa. Polska mentalnie była i jest totalnym zadupiem. Należałoby przymusowo wpompować tu 3 miliony Żydów, 3 miliony Niemców, 3 milionów Ukraińców, Czechów i 10 milionów ludzi z Azji i Afryki. Być może wtedy Polacy zostaliby onieśmieleni.

homo_sapiens

Ty z natury jesteś takim zakłamanym człowiekiem czy robisz to z premedytacją? :)

Pozdrawiam :)

H33L

Wystarczy mi jedno Twoje zdanie i siatka logiczna, aby stwierdzić klasyczny przykład projekcji:)

homo_sapiens

Mogłem napisać to albo stwierdzić, że po prostu jesteś antypolską szują więc wybrałem spokojniejszą wersję.

Zakłamujesz historię jak tylko się da. Jesteś kłamcą i manipulantem w pełnej krasie.

To nie projekcja a stwierdzenie faktu mając na uwadze brednie które w swoim komentarzu zawarłeś.

Pozdrawiam

H33L

Podtrzymuję, że projektujesz:) Właściwie na podstawie czterech zdań, które napisałeś wiem już wszystko. Nie stwierdzasz żadnego faktu. To raczej ja mogę stwierdzić, że nie jesteś tytanem polskiej kultury ani żadnej innej. Co z kolei bardziej mnie zasmuca niż cieszy. Jeżeli tak wygląda Polska, o której myślisz, to ja czuję się gościem w tym kraju.

homo_sapiens

I dlatego właśnie jak i na każdego nieproszonego gościa przystało liczę na to, że wyjdziesz i zamkniesz za sobą drzwi.

Pozdrawiam

H33L

I tak oto, idąc po sznurku, udowodniłeś moje twierdzenia.

homo_sapiens

Bardzo mnie to cieszy. Nie pozostało Ci zatem nic innego jak opuścić to "zadupie" i udać się do oświeconego zachodu pozostawiając nas samych ze swoją"ignorancją, rasizmem, antysemityzmem" i Bóg jeden wie czym jeszcze.

Pozdrawiam

H33L

Czarnek na pewno wyjaśni Twoim dzieciom z czym jeszcze:)

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Smarzowski zrobił straszną krzywdę Żydom tym filmem, bo teraz zaczną ludzie grzebać ... i cała narracja wokół holocaustu przestanie się trzymać kupy.

Najskuteczniejsi żydowscy szmalcownicy, którzy uniknęli kary Polskiego Państwa Podziemnego:
- Julian Appel
- Adam Żurawin
- Salo Weininger
- Ignacy Taubman
- Jakub Schindler
- Jana Zaborowski
- Marta Puretz
- Mariana Rotkopfa
- Maurycego Diamanda

Niektórych udawało się dorwać:
Skosowski - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.
prof.Sterling - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.
Peschel - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.
Gutter - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.
Leitgeber - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.
Markowicz - szmalcownik...zlikwidowany przez AK.

Wszyscy byli obywatelami polskimi żydowskiego pochodzenia.
Najskuteczniejsi szmalcownicy mieli ochronę gestapo.

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=6651

6 IX 1941 otwierają getto w Wilnie. Zamordowali w nim ok.40 000 Żydów.
Jak to powiedział pewien Rabin :
"byli sprawcy i współsprawcy".
Szef policji żydowskiej i "Judenratu" w Ghetto Wilna Jacob Gens, jego zastępca, oprawca Żydów Salek Dessler. Znienawidzeni policjanci bramkowi : Zamski,Luski,Oriasz,Gepsztein,Szmulewic.
Tydzień przed likwidacją Ghetto Wilna uciekają z niego: "kanalia,zdrajca i zupełny nikczemnik" szef "Jüdischer Ordnungsdienst" Saul Dessler (na zdj.siedzi 4 od lewej) i z teczką wypełnioną złotem i pieniędzmi dowódca straży bramy Meir Levas.

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=42954

Dzieci z getta w Szydłowcu wszystkie zostały zamordowane przez Niemców w "SS-Sonderkommando Treblinka". Podczas "Grossaktion Warschau" latem 1942 członkowie "Jüdischer Ordnungsdienst" wymuszali ogromne łapówki na swoich braciach Żydach,dając im złudne poczucie uniknięcia deportacji do "SS-Sonderkommando Treblinka". Jednym z największych ZWYRODNIALCÓW w "SS-Sonderkommando Treblinka" był przedwojenny rykszarz z Warszawy kapo Jurek-szef Komanda "Czerwonych" przez ofiary zwanego "Towarzystwem Pogrzebowym".
Polacy mieszkańcy powiatu węgrowsko-sokołowskiego uratowali ok.200 Żydów z "SS-Sonderkommando Treblinka". Za tę pomoc Niemcy zamordowali minimum 45 Polaków (w tym 5 za podanie chleba).

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=36594

Tego jest naprawdę cała masa.

krzysztofjaroszek

Widzę, że prawo Kalego trzyma się mocno..

Istnieją udokumentowane przypadki pogromów na Żydach, ale to i tak was, naziolków, nie przekona. Istnieją relacje i opowieści naszych dziadków, oraz ich masowe milczenie. Fakt, że wszyscy Żydzi przeznaczeni byli do gazu i że w takich sytuacjach o moralności można zapomnieć też was, naziolków, nie przekona. Dzięki PiSowi możemy jednak obserwować czym de facto był lud polski 200, 100 i 50 lat temu. I czym jest obecnie. A teraz idź sklejać modele Tygrysa:)

krzysztofjaroszek

Czy tam niech idą sklejać modele Tygrysa, bo w sumie nie wiem czy tylko robisz wklejankę czy sam jesteś naziolkiem:)

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Rozumiem dzieciaku, że opowiadasz historię swojej rodziny, która brała udział w takich pogromach? Jeśli tak, to podziel się tymi rewelacjami.

Żydzi różne rzeczy robili w latach 1939-1956 w Polsce, oczywiście większość nie została rozliczona.

W październiku 1942 żydowska policja z Wilna zamordowała ok. 400 Żydów w Oszmianie. Przewodniczący Judenratu Jakub Gens wydał oświadczenie "....to prawda, że nasze ręce są umazane krwią naszych braci, ale musieliśmy przyjąć to straszne zadanie. Jesteśmy niewinni przed historią".

Będzie film?

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=43396

krzysztofjaroszek

Wątpię, że cokolwiek rozumiesz:)

Poza ściekowym źródłem nie przytoczyłeś co stało się z Jakubem Gensem. Ale jak rozumiem kolidowałoby to z Twoim "rozumieniem". Facet już rok później nie żył rozstrzelany przez gestapo, do którego sam się zgłosił podczas likwidacji getta.

Idąc twoim tokiem "rozumowania" można powiedzieć, że przy zamordowaniu wszystkich Żydów mieli udział Żydzi, bo przecież to oni pracowali z Sonderkomando.

Policz sobie ilu Polaków zginęło z rąk Polaków w minionym roku... jeśli w ogóle potrafisz liczyć:)

Film być może będzie. Coś w stylu "Smoleńska".

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

No to może coś po 1945 roku.

Raport AKO-WiN z października 1945: "Mniejszości narodowe, Żydzi, prawie wszyscy są współpracownikami UB, NKWD. W skład personelu UBP wchodzą najgorsze szumowiny społeczne, złodzieje ,bandyci, szpicle Gestapo, Żydzi"
Żydzi w strukturach zbrodniczych oddziałów UB i KBW: Jakub Berman, gen.KBW Juliusz Hübner, gen.UB Mojżesz Bobrowicki, płk.UB Józef Goldberg, płk.UB Izydor Kurc, płk.UB Anatol Fejgin.

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=37063

Jak dzieciaku myślisz, będzie film?

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Nie będę się nad tobą dzieciaku znęcał, bo nie masz pojęcia co piszesz, na pocieszenie dodam, że większość na tym forum nie ma.

Podkreślę tylko jedną kwestię, Smarzowski zrobił potworne świństwo Żydom, bo ludzie zaczęli grzebać i szukać odpowiedzi, jak było naprawdę, zamknięte szczelnie szambo zostało otwarte i pojawił się nieprzeciętny smród ....

krzysztofjaroszek

Ludzie wygrzebali już płaską Ziemię, zatem możesz spać spokojnie. Poza ogólnym zidioceniem nic się nie pojawi. Nadeszły czasy dla cymbałów takich jak ty:)

Legendy jak to Żydzi kierowali i stanowili największą grupę w szeregach UB są oczywistą i udowodnioną manipulacją od dawien dawna. Antysemityzm na terenach przedwojennej polski, carskiej Rosji powojennej Polski oraz ZSRR, dzisiejszej faszyzującej się Polski i dzisiejszej dyktatury rosyjskiej (której posusznie służysz) jest sprawą oczywistą. Kieruje tobą czysty antysemityzm, plemienność. Podstawą twoich wypocin i twojego marnego żywota jest strach przed Żydem, gejem, czarnym, wegetarianinem, lewakiem... Ściekowe źródło, brak jakiegokolwiek kontekstu, uruchamia cię jak nakręcaną pacynkę. W sumie mógłbym tu napisać, że Żydzi robili zupę z Polaków, a ty być temu przyklasnął. Z kolei fakt, że Żydzi też byli Polakami, uczestniczyli w każdym aspekcie życia kraju i tworzyli jego kulturę (właściwie z małymi wyjątkami wyłącznie oni.. ale to pomińmy, bo jeszcze dostaniesz wylewu) pomijasz jakby nigdy nic.

Przypomnijmy.

W tłumieniu powstania w getcie warszawskim brało udział, według różnych szacunków, od 400 do 1000 granatowych policjantów narodowości Polskiej. Kiedy getto płonęło, po tzw. aryjskiej stronie kręciły się karuzele, a ludzie stali na dachach patrząc na przedstawienie, w którym główne role grali skaczący z okien palący się żywcem ludzie.

Niemcy owszem zaplanowali i zrealizowali holokaust ale wiedzieli o Polakach wystarczająco wiele, żeby dokonać tego na terenie Polski. Po prostu stworzyli warunki do braku jakichkolwiek hamulców. Twojemu dziadkowi (lub mojemu) za zabicie Żyda groziło nic.

Antykomunistyczne podziemie po II wojnie ma udokumentowane zasługi w tropieniu i mordowaniu Żydów.

W sumie po wojnie, po holokauście, po upadku III Rzeszy, kiedy nie było już wątpliwości kto za czym stoi na terenie Polski zamordowano od 500 (wyjątkowo ostrożne szacunki) do 2500 Żydów z czego 20 procent stanowiły kobiety i dzieci. Bliżej prawdy jest liczba 1500-2000.

A teraz już mi się nie chce, więc cytat na temat twojego ukochanego UB.

"W rzeczywistości odpowiedzialnych za zbrodnie komunistyczne Polaków było znacznie więcej niż Żydów. To Sowieci oraz Polacy stanowili trzon agentury NKWD, to polscy komuniści realizowali sowieckie dyrektywy, więzili, sądzili, skazywali i mordowali rodaków.
Według [historyka i posła na sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – przyp. red.] Ryszarda Terleckiego w 1945 roku 95 procent funkcjonariuszy było narodowości polskiej, Żydzi stanowili 2,5 procent. W kadrze kierowniczej te proporcje wyglądały inaczej: Polacy stanowili 50 procent, Żydzi — 37 procent, 10 procent było oficerami sowieckimi.

W 1953 roku UB zatrudniał nieco ponad trzydzieści tysięcy funkcjonariuszy, z czego 97,7 procent stanowili Polacy, 2,3 procent deklarowało narodowość żydowską (siedemset siedemdziesiąt sześć osób).

W latach 1944-1954 na czterysta pięćdziesiąt osób pełniących w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego funkcje od naczelnika wydziału wzwyż sto sześćdziesiąt siedem osób (nieco ponad 37 procent) było pochodzenia żydowskiego. Kluczowe wpływy w służbach mieli sowieccy doradcy albo oficerowie NKWD w polskich mundurach.
Po likwidacji MBP liczba Żydów na kierowniczych stanowiskach w nowo powołanym Komitecie ds. Bezpieczeństwa Państwa spadła do osiemdziesięciu. Takie były statystyki, tylko że statystyk nikt nie czytał wtedy ani nie czyta dzisiaj, zwłaszcza gdy mowa o Żydach i bezpiece.

Procesy przeciwko żydowskim funkcjonariuszom bezpieki wywoływały w Polsce wrogość nie tylko wobec Żydów komunistów. Oficjalnie w kraju obowiązywał wprowadzony w 1945 roku zakaz publikacji antysemickich, ale na zebraniach partyjnych regularnie wygłaszano antyżydowskie przemówienia.

Tłumiona od czasu pogromu kieleckiego z 1946 roku fala antysemityzmu rosła w kręgach aparatu partyjnego, pojawiał się wątek „żydokomuny” i zbiorowej odpowiedzialności Żydów za stalinizm. Tego typu nastroje szybko przeniosły się na znaczną część społeczeństwa.
Zwalniano z pracy osoby pochodzenia żydowskiego, dochodziło do niszczenia mienia w żydowskich placówkach, szykanowano żydowskie dzieci w szkołach, na drzwiach mieszkań żydowskich pojawiały się napisy wzywające Żydów do opuszczenia Polski.

Atmosferę, jaka panowała w ówczesnej Polsce, opisuje pisarz i dziennikarz, późniejszy izraelski korespondent „Rzeczpospolitej” Aleksander Klugman:
(…) W 1956 roku w kraju zapanowała atmosfera wolności. (…) Wolni poczuli się również antysemici, których było więcej, niż można było przypuszczać. Znajomy, sąsiad, kolega z pracy, którzy nigdy nie dali poznać po sobie, że mają jakieś uprzedzenia wobec Żydów, przypomnieli sobie nagle wszystko, co kiedyś słyszeli negatywnego o Żydach. Nie wiedziałem, co ze sobą począć. Wszystko to nie mieściło się w ramach światopoglądu, który przez lata w sobie kształtowałem.
Po jakimś czasie żona, która wtedy pracowała w jednym z największych wydawnictw w Warszawie, opowiedziała o rozmowie, jaką odbyła z najbliższą koleżanką, z którą od kilku lat pracowała w jednym pokoju: Gdy już miałyśmy wychodzić z biura, podeszła do mnie i powiedziała: «Kochana, gdyby znowu nadeszły ciężkie czasy, to wiedz, że o dzieci nie musisz się niepokoić. Ja z mamą je przechowamy».
Żona odpowiedziała: «Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, co mówisz? Rozumiem, że masz szlachetne intencje, ale wyobrażasz sobie, że znów trzeba będzie ukrywać żydowskie dzieci? Tu, w Warszawie?». Tego wieczoru postanowiliśmy wyemigrować z Polski.

Gomułka umiał odczytać nastroje w kraju i zezwolił Żydom na wyjazd. Wiosną 1949 roku w Polsce przebywało około stu tysięcy Żydów, głównie repatriantów ze Związku Radzieckiego. Do końca roku 1960 wyjechało ponad pięćdziesiąt tysięcy. W samym 1957 roku — ponad trzydzieści tysięcy.

„Alija Gomułkowska” — bo taką nazwę otrzymała w Izraelu ta fala imigracji była przedostatnim aktem czyszczenia Polski z obecności Żydów, którzy przetrwali Holokaust, zapowiedzią państwowego pogromu, który komuniści zorganizują w Polsce dwanaście lat później.

Popaździernikowy antysemityzm powodował wśród Żydów szok tym większy, że pochodził z ruchu komunistycznego, z którym tak wielu z nich wiązało nadzieję i który miał być wolny od nacjonalizmu."

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Raport AKO-WiN z października 1945: "Mniejszości narodowe, Żydzi, prawie wszyscy są współpracownikami UB, NKWD. W skład personelu UBP wchodzą najgorsze szumowiny społeczne, złodzieje ,bandyci, szpicle Gestapo, Żydzi"

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=37063

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Chaim Yitzchok Wolgelernter : "Jeśli kiedykolwiek pojawi się żydowski historyk który rzetelnie przedstawi rolę policji żydowskiej to jego twarz zmieni kolor na czerwony,opisując ich haniebne czyny"

Pan Yehuda Bauer-profesor z "Hebrew University of Jerusalem" :
"Członkowie ŻYDOWSKIEJ POLICJI nie byli jedynymi,którzy służyli wiernie Niemcom,niektórzy Żydzi działali jako szpiedzy Gestapo w całej Europie. Ich liczba jest nieznana,ale spowodowali ogromne szkody"

Pani Lala Fishman ocalona przez Polaków z Getta Lwowskiego :
"POLICJA ŻYDOWSKA nominalnie stworzona do utrzymywania porządku w getcie była w takim samym stopniu zaangażowana w represje jak SS...w nękaniu,dręczeniu i zabijaniu Żydów..."

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=35009

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

3 IX 1942 Niemcy zażądali od władz "Litzmannstadt Ghetto" wydania na ŚMIERĆ 20 000 starców i dzieci. Król Chaim I,Dawid Gertler i Leon Rozenblat,niezwłocznie wzięli się do "roboty".

Chaim Aron Kaplan :
"W czasie negocjacji "Judenrat" otrzymał dyrektywę deportacji 6000 osób dziennie,w rzeczywistości deportują teraz blisko 10.000.Żydowska policja,której okrucieństwo nie jest mniejsze niż Niemców,dostarcza na ul.Stawki więcej osób niż zobowiązał się "Judenrat".

Pani Eugenia Szajn-Lewin : "Ich karność jest POTWORNA."Lepiej,że robimy to my a nie Niemcy".Żydowska policja nie ma broni.Bije i kopie.Potrzeba ludzi do wysyłki (na śmierć).Wczoraj 2000.Jutro-5000. Do wieczora brakuje 1500..."

Pani Lala Fishman ocalona przez Polaków z Getta Lwowskiego :
"POLICJA ŻYDOWSKA nominalnie stworzona do utrzymywania porządku w getcie była w takim samym stopniu zaangażowana w represje jak SS...w nękaniu,dręczeniu i zabijaniu Żydów..."

"Likwidacja Getta Warszawskiego to najstraszniejszy dzień w historii nie tylko Polski,ale judaizmu na całym świecie.Haniebną rolę odegrali w nim członkowie "Judenrat" i "Jüdischer Ordnungsdienst" jako poplecznicy/zausznicy zagłady Żydów"
To są słowa Pana Jehoszuy Perle Legendy Żydowskiej prozy, który ukrywał się u Polaków był ofiarą "Afery Hotelu Polskiego" czyli prowokacji żydowskich szmalcowników i "Gestapo" zamordowany przez Niemców w "KL Auschwitz-Birkenau" wiosną 1944.

Pan Yehuda Bauer-profesor z "Hebrew University of Jerusalem" :
"Członkowie ŻYDOWSKIEJ POLICJI nie byli jedynymi,którzy służyli wiernie Niemcom,niektórzy Żydzi działali jako szpiedzy Gestapo w całej Europie. Ich liczba jest nieznana,ale spowodowali ogromne szkody"

Chaim Yitzchok Wolgelernter :
"Jeśli kiedykolwiek pojawi się żydowski historyk który rzetelnie przedstawi rolę POLICJI ŻYDOWSKIEJ to jego twarz zmieni kolor na czerwony,opisując ich haniebne czyny"

Pani Janina Fischler :
"Bardzo dobrze znałam granatowych policjantów.Nigdy nie miałem powodu,aby się ich bać.Wyślizgnięcie się z getta w Krakowie było dość proste,nie trzeba było nawet mieć przepustki-nigdy jej nie miałam.Wychodziłam i wchodziłam do getta przez całe 2 lata"

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=15847

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Podczas częściowej ewakuacji/likwidacji "Małego KL Auschwitz" dla Polskich Dzieci w lipcu 1944r. Niemcom z "KRIPO" pomagało ok.180 funkcjonariuszy "Jüdischer Ordnungsdienst" z "Litzmannstadt Ghetto". Największą przeszkodą w przemycie żywności do "Litzmannstadt Ghetto" była duża sieć żydowskich agentów "KRIPO" i "Gestapo".Ich działalność spowodowała śmierć wielu Żydów i pomagających im Polaków.

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=36809

Tak jak napisałem, Smarzowski zrobił Żydom potworną rzecz, otworzył wszystkie władzy z szambem.

Ja mogę tak naprawdę długo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Będzie film czy może znaleźli się w trudnej sytuacji?

7 VI 1943r. "Litzmannstädter Zeitung" donosi,że : "Dwaj żydowscy kupcy Czerniak Samson Juliewicz i Chaim Mejer-otrzymali pozwolenie od władz sowieckich na wykupywanie kosztowności od Polskich Oficerów z Obozu w Kozielsku".

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=36201


Będzie film czy może znaleźli się w trudnej sytuacji?

Tadeusz Chciuk-Celt (Cichociemny,Legendarny "Biały Kurier",Ostatni Emisariusz Rządu Polskiego na Kraj,odznaczony "Krzyżem Walecznych" i "Orderem Virtuti Militari"): "Zachowanie się Żydów wobec Niemców : zawsze czołobitność i lizusostwo. Np. na terenie pierwszej organizacji samopomocowej,w której zasiadali obok Niemców także Polacy i Żydzi-ci ostatni występowali zawsze przeciw Polakom "
"Bardzo słabi są pod tym względem Żydzi (w razie wpadki)-wydają wszystko i wszystkich >od Adama i Ewy<. Dlatego tak bardzo niebezpieczne jest pomaganie Żydom"

"Z Żydów rekrutują się najlepsi,tzn. najokrutniejsi,najbardziej bezwzględni i niebezpieczni agenci i szpicle.W samym gestapo warszawskim pracowało w czerwcu br.(1942) ponad 70 Żydów."

Sierpień 1944. Wrażenia z jego wizytacji w Warszawie,Krakowie,Lwowie,Tarnowie,Przemyślu i innych miejscowości z wiosny 1942.

Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im.gen.Sikorskiego w Londynie.
Kolekcja Stanisława Kota,Sprawozdanie "Celta" kol.25/9 k.37-41

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=36537


Będzie film czy może znaleźli się w trudnej sytuacji?

"Żywy udział Żydów w akcji komunistycznej-w bandach PPR i AL. Żydowskie oddziały leśne były postrachem dla ludności wiejskiej. Napady,mordy,palenie wsi,rabowanie,uprowadzanie i gwałcenie kobiet-były przez nich szczególnie często praktykowane"

"Czuło się,że Żydzi z lasu pałają NIENAWIŚCIĄ do wszystkiego co polskie,tak jakby to Polacy byli przyczyną ich nieszczęść.Z Niemcami nie walczyli"

"Podczas wpadki Żydzi wydają wszystko i wszystkich >od Adama do Ewy<. Dlatego tak bardzo niebezpieczne jest opiekowanie się Żydami"

"Np.w Drohobyczu,Niemcy odkryli w jednej z piwnic ukrywających się Żydów. Wszyscy oni,a zwłaszcza niejaki Kaufman,zadenuncjowali kilkadziesiąt osób,które donosiły im żywność i wodę i spełniały bezinteresownie wszystkie posługi"

"Np.złapany przez Niemców w Warszawie w czerwcu br.przy ul.Kruczej Żyd wysypał bez żadnego bicia przy pierwszym przesłuchaniu 18 osób.Wśród nich nawet takie które ukrywały go i karmiły przed dwoma laty"

"Z Żydów rekrutują się najlepsi,tzn.najokrutniejsi,najbardziej bezwzględni agenci. W samym "Gestapo" warszawskim pracowało w czerwcu br.(1944) ponad 70 Żydów. Polacy wycierpieli przez nich wiele. Często odruch litości wobec "nieszczęśliwego" Żyda,sprowadzał Polaka na al.Szucha"

Fragmenty sprawozdania kuriera Tadeusza Chciuka "Celta" dotyczące stosunku Delegatury Rządu do Żydów i "kwestii żydowskiej". Sierpień 1944.
Oraz wrażenia z jego wizytacji w Warszawie,Krakowie,Lwowie,Tarnowie,Przemyślu i innych miejscowości z wiosny 1942.
Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im.gen.Sikorskiego w Londynie.
Kolekcja Stanisława Kota,Sprawozdanie "Celta" kol.25/9 k.37-41

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=35948

Ucz się dzieciaku, ucz ...

ocenił(a) film na 1
homo_sapiens

Módl się lepiej dzieciaku, aby administracja usunęła twoje posty, które jak nic podchodzą pod paragraf.

ocenił(a) film na 8
Trexx

Istnieje tak dużo filmów o bohaterstwie Polaków, a Ty piszesz, że tylko się biczujemy w polskim kinie? Według jakich kryteriów? Całkiem niedawno mieliśmy filmy o Piłsudskim i Wyszyńskim. Jak mogłeś to przegapić? Smarzowski chciał nakręcić taki film i stwierdził, że nie będzie się przejmował tym, że w dzisiejszych czasach głośnej mniejszości nie będzie się on podobał. Ty nie musiałeś go oglądać. To Twój wybór i nie ma sensu mieć pretensji do reżysera. Zawsze mogłeś obejrzeć po raz kolejny Historię Roja, albo Wyklętego, albo Jacka Stronga. A tekst o tym, że po Weselu ludzie będą myśleć, że Polacy wywołali wojnę jest tak absurdalny, bo w filmie wręcz jest mówione o Niemcach wprost. A nazizm nie jest mityczny, to słowo powstało w latach 30. i używały go same Niemcy.

Trexx

" Czymże jest kilkadziesiąt osób w stosunku do milionów?" A jeżeli ty, twoje dziecko lub twój wnuk będzie w grupie tych kilkudziesięciu nadal przyznasz rację osobie, która wypowie te same słowa?

Trexx

Tylko ,że Jedwabne to kłamstwo ,w tym brali udział Niemcy ,którzy zmusili Polaków do pomocy w tej zbrodni.Wstepne pracę archeologiczne podważyły wszystkie fakty w prowadzonym w komunie śledztwie,nic dziwnego że wpływowi żydzi zablokowali dalsze prace i ekshumacje bo prawda by wyszła na jaw.Munister Gliński zapytany o sprawę Jedwabnego ,stwierdził ,że nie będzie ekshumacji ani dyskusji o Jedwabnem ,bo Amerykanie nie przyślą wojsk.Jedwabne to dla żydów jeden z elementów układanki ,mający na celu przekonanie światowej opinii publicznej o współudziale Polaków w Holokauście ,aby później łatwiej wyłudzić zwrot mienia bezspadkowego.Prosze sobie zobaczyć dokument "Powrót do Jedwabnego"już na YT został zablokowany ale jest dostępny na CDA,tam wszystko cały ten mechanizm jest przedstawiony.

ocenił(a) film na 10
piotr1980sarna2

Nikt nikogo nie zmuszał. Niemcy podżegali Polaków, ale to Polacy swojego rozumu nie mieli? Niemcy tacy głupi nie byli. Koniec końców to jednak Polacy (jak dla mnie to wstyd tak ich w ogóle nazywać) zamordowali tych ludzi, a nie Niemcy.

Trexx

Chcesz wiedzieć skąd się to bierze? Polski establishment ma długoletnie tradycje kompleksów na tle narodowym. Najpierw były zabory, potem komuna a teraz Bruksela. Ciągle był ktoś kto wiedział lepiej jak mamy żyć a przedstawiciele tzw. salonu jako beneficjentów tego układu zbytnio nie trzeba przekonywać, że być może Dobry Pan z Brukseli ma rację i jesteśmy gorsi. Dlatego też takie stanowisko kolportują w swojej twórczości, której odbiorcami są wychowani na niej snobi. Ich ojkofobia wynika z tego, że jak niczego się w życiu nie osiągnęło to przynajmniej można udowodnić przed samym sobą, że jest się lepszym pokazując, że jest się ponad ten polski, katolicki ciemnogród.

Trexx

niestety ale polskie kino to pseudo sensacyjne filmy Vegi, słabe komedie z Karolakiem albo dramaty w oparach wódki.

ocenił(a) film na 9
Trexx

Historia choć niekorzystna jest dalej historią! Nauczmy się z tym żyć! Film jest mądry i niejednoznaczny. Przestańmy mówić retoryką uwczesnej władzy, że każdy Polak był nieskazitelny! Choć to tylko jeden z wątków w tym filmie, dlatego jest tak wielowarstwowy, a co za tym idzie świetny!

Trexx

No co Ty? Przecież Jedwabne to fikcja! Jak nie w głowie Antoniego Wilka to w głowie Smarzowskiego! No weź przestań

ocenił(a) film na 1
Trexx

To nie są żadne fakty. To jest "fakt" na podstawie urojeń Grossa i niedokończonej ekshumacji. Zobaczcie film Sumlińskiego.

Trexx

Wyrzyg szamba rasistowskich komentarzy wskazuje, że Smarzowski miał 100% racji. Dodałbym wesołe wydarzenia z Kalisza z 11.11.2021. To było w całości jak na filmie.

Tejchman_2

:) dla takich komików jak ty Smarzowski nakręcił swego gniota

ocenił(a) film na 1
Tejchman_2

Gamoniu, jedyne rasistowskie komentarze na tym forum, to są te nienawidzące Polaków! Co do Kalisza, w którym mieszkam, to już są aresztowania organizatorów, ale to i tak się im opłaci, bo milionek srebrników z Izraela za to przytulili. A co do ludzi którzy brali marszu udział, to był to wyraz sprzeciwu w stosunku do nadzwyczajnie patologicznej KAŚCIE sędziowskiej, ubeckich rodzinek, kaście notariuszy i innych komuchów plujących na nasz naród.

ocenił(a) film na 1
Tejchman_2

Smarzowski zrobił straszną krzywdę Żydom tym filmem, bo teraz zaczną ludzie grzebać ... i cała narracja wokół holocaustu przestanie się trzymać kupy.
Zawsze mówiłem, aby tego nie ruszać, to jeszcze może to szambo uda się zatkać, ale stało się.

ocenił(a) film na 1
Trexx

Smarzowski zrobił straszną krzywdę Żydom tym filmem, bo teraz zaczną ludzie grzebać ... i cała narracja wokół holocaustu przestanie się trzymać kupy.
Zawsze mówiłem, aby tego nie ruszać, to jeszcze może to szambo uda się zatkać, ale stało się.

Baruch Goldstein :
"Z poczuciem bólu i wstrętu wspominam żydowską policję,tę hańbę dla pół miliona nieszczęśliwych Żydów w warszawskim getcie (…). Żydowska policja,kierowana przez ludzi z SS i żandarmów,spadała na getto jak banda dzikich zwierząt"

Chaim A.Kaplan :
"To żydowska policja jest najokrutniejszą wobec skazanych (…). Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji,tej plagi żydowskiego organizmu (…). Wczoraj,trzeciego sierpnia,oni wyrżnęli ulice Zamenhofa i Pawią (…)"

Klara Mirska :
"Syn przewodniczącego Judenratu jednego z gett został skazany przez Niemców na śmierć. Przyprowadził go na egzekucję jego ojciec. On miał go powiesić w ciągu kilku minut. No, prędko rozbieraj buty! No, pośpiesz się, i tak ci nic nie pomoże"

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=41565

Trexx

Dobrze że film to tylko stereotyp polskiej wsi i fikcja która ma mało wspólnego z rzeczywistością... Sam pochodzę ze wsi i wiem jedno w każdym narodzie znajdą się Czarne owce czy to będzie ateista,żyd,chrześcijanin czy muzułmanin... źli ludzie są wszędzie a największym terrorystą na świecie jest USA napadając inne kraje

Trexx

A nie przyszło ci do głowy, że to wcale nie muszą być Polacy...

ocenił(a) film na 10
Trexx

Nie rozumiem takiego toku myślenia. Stało się, stało zawinili, trudno i najlepiej zapomnieć. Lepiej pamiętać tylko o błędach i złych czynach innych państw xd właśnie trzeba pamiętać. Trzeba przypominać, aby takie coś nigdy więcej się nie powtórzyło. Niestety taka jest prawda i się jej nie zamaże i nigdy nie zapomni. Nikt nie pisze, że jest to coś gorszego niż holokaust ponieważ było to tak samo złe.

ocenił(a) film na 1
sabina097

Ciężko zapomnieć, tylko w latach 45-56 polscy Żydzi zamordowali od 50 do nawet 150 tys. Polaków, w tym dzieci, kobiet, do dzisiaj duża część ostatnich żołnierzy II RP nie ma swoich grobów ...

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=34930

ocenił(a) film na 10
krzysztofjaroszek

Bez sensu takie wypominanie ile kto zabił więcej. To znaczy że jak Żydzi wymordowali więcej to w sumie Polakom trzeba wybaczyć bo oni aż tak dużo ludzi nie zabili ? Xd

ocenił(a) film na 1
sabina097

Skala jest bowiem nieporównywalna. Do dzisiaj nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Żydzi tak ochoczo zabrali się za kolaborację i likwidację, co by nie mówić swojego narodu, ale również i Polaków.

Trexx

Tylko ,że Jedwabne to kłamstwo są świadkowie co wciąż żyją ,źródła w IPN , które udowadniają obecność oddziału SS co tego dokonał.Już wczesne prace archeologów wykazywały nieścisłości z faktami opisanymi przez Grossa, całe ślectwo komunistów było ustawką UB,dlatego gminy żydowskie skutecznie naciskały na naszych sprzedajnych polityków aby przerwać ekshumację bo kłamstwo by wyszło na jaw,a oni jest potrzebne aby organizacje żydowskie miały preteks do wyłudzeń ....

ocenił(a) film na 7
Trexx

Jakieś Jedwabne?
"Kolejne filmidło, w którym jedwabne będzie pokazane tak jakby to było gorsze niż sam holokaust" - no tak, jak Niemiec gazuje to ludzie umierają w męczarniach, a jak Polak pali żywcem w stodole to jest trochę niekomfortowo, za gorąco jakby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones